Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 432
  • 1 269
# 885
Разлика между пушача и самоубиеца, нарамил раница с взрив няма. И двата индивида имат право да се самоубиват колкото си искат, само да не го правят на места, където има други хора - които искат да живеят! Peace
Виж целия пост
# 886
НЕ НА ДИКТАТУРАТА НА ГЕРБ И ПРОСТАТА ТИКВА БОРИСОВ #2gunfire
Виж целия пост
# 887
НЕ НА ДИКТАТУРАТА НА ГЕРБ И ПРОСТАТА ТИКВА БОРИСОВ #2gunfire
Не на главните букви и benatiof.
Виж целия пост
# 888
Понеже не гледах подробно новините - кои скачат? Пушачи или собственици на заведения?

Аз съм пушач, но просто спрях да посещавам заведения и не виждам проблем.
За собствениците, ако са те, по-бих ги разбрала. Близкото до нас кафенце вече не отваря, само лятото работи. Когато е студено няма никой, така че затвориха. Разбирам ги, няма да са единствените, но това е положението, и да скачат и да не скачат, просто трябва да затворят...
Виж целия пост
# 889
ми то и нащо кафе така- ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ Peace
Виж целия пост
# 890
Бяха предимно собственици на заведения. Мисля, че малките наистина имат проблем.
Виж целия пост
# 891
Разлика между пушача и самоубиеца, нарамил раница с взрив няма. И двата индивида имат право да се самоубиват колкото си искат, само да не го правят на места, където има други хора - които искат да живеят! Peace
Както и пияниците. Съгласна съм, че не е приятно да се пуши в заведение (нищо, че съм пушач), но повече се дразня когато бай Иван от съседната маса се напил, решил, че заведението е на баща му и дай да хвърляме, да чупим, да крещим и т.н. Забраняват цигарите, забраняват и алкохола на обществени места.  Whistling Така е правилно за мен.
Виж целия пост
# 892
Понеже не гледах подробно новините - кои скачат? Пушачи или собственици на заведения?

Собственици на заведения, подкрепени от пушачи и забележете!!! НЕпушачи Peace
Виж целия пост
# 893
Да, да, от непушачи, никога не бих подкрепила връщането на старото положение. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 894
Непушачите са били собствениците на заведения и то не всички все пак.
Аз и като пушач спазвах и подкрепях забраната. А и това беше една от основните причини да ги спра - да не се притеснявам, че като вляза в заведение, ще трябва да излизам за цигара.
Виж целия пост
# 895
Много ми беше странно изказването на здравния министър Атанасова по повод забраната за пушене - "милост за пушачите няма да има". Поне това беше заглавието. Милост за пушачите ли? Ами те пушачите си намериха начин - просто ограничават излизането, събират се домашно и т.н. В случая става въпрос за милост за ресторантьорите и моят съвет към управляващите е пак да помислят.
Това е доста смело решение, явно ББ наистина не подкрепя пушенето, щом година преди изборите предприема такъв ход.
Аз до скоро не пушех поради обективни причини и не виждам какъв беше проблема със стария режим. Много заведения си изградиха страхотни вентилационни системи и не ми е било неприятно.
Виж целия пост
# 896
Много ми беше странно изказването на здравния министър Атанасова по повод забраната за пушене - "милост за пушачите няма да има". Поне това беше заглавието. Милост за пушачите ли? Ами те пушачите си намериха начин - просто ограничават излизането, събират се домашно и т.н. В случая става въпрос за милост за ресторантьорите и моят съвет към управляващите е пак да помислят.
Това е доста смело решение, явно ББ наистина не подкрепя пушенето, щом година преди изборите предприема такъв ход.
Аз до скоро не пушех поради обективни причини и не виждам какъв беше проблема със стария режим. Много заведения си изградиха страхотни вентилационни системи и не ми е било неприятно.
До изборите има време. Малко преди изборите може да размисли. Simple Smile
Все пак не намерих смислен отговор на въпроса какво лошо имаше в досегашното положение. Може би непушачите се чувстват самотни в залите, създадени специално заради тях?
Виж целия пост
# 897
Цитат на: mona-bonbona link=topic=661466.msg23629529#msg23629529 date=13536631 Може би непушачите се чувстват самотни в залите, създадени специално заради тях?
 Joy hahaha[/quote
Виж целия пост
# 898
В общи линии стигнах до извода, че всичко зависи от личната толерантност на хората - и преди, и сега.
Излизам в смесена компания. Всяко решение къде и как да се седне се е взимало колективно - и преди, и сега.
В интерес на истината непушачите преди по-често се съгласяваха да сядат в залата за пушачи. Но това си беше тяхно съзнателно решение - сядали сме и в зали за непушачи и тогава ние сме излизали навън да пушим точно, както правим и сега и не мрънкаме...

Но преди въвеждането на забраната за пушене на закрито не си позволявах да вървя по улицата и да пуша. А сега го правя - след като това е едно от малкото места, където мога да го правя безпроблемно. (Ето, дори за спирките се оказва болен въпрос...)
Виж целия пост
# 899
Спирките за мен като непушач са много по- голям проблем, отколкото улиците. Като ходя по улицата и някой ми дими пред мен, просто ускорявам крачка и го изпреварвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия