Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 431
  • 1 269
# 900
Аз съм пушач, но от умерените. Паля цигара само когато пия. За мен най-разумно беше пушенето да се забрани в заведенията за хранене, а за баровете да остане като опция ако те сами преценят (и съответно заплатят съответната такса на общината).
Всъщност в София се пуши в много от кръчните и чалга заведенията.
В Германия, където живея, също знам барове, в които се пуши (и съответно ходим там, за да не висим на улицата).

Един забавен случай: бях в един бар в Холандия, съответно не се пуши. С мъжа ми си взехме бирите и излязохме отпред да запалим по цигара. Тогава излезе барманът и каза "Ааааа, навън не се пие" Laughing Laughing
Виж целия пост
# 901
 hahaha
Да, в Европа са по-зле от нас, щото там го има този съществен конфликт - вътре се пие, но не се пуши / вън се пуши, но не се пие.
Виж целия пост
# 902
Бяха предимно собственици на заведения. Мисля, че малките наистина имат проблем.

Не са само малките. Вчера за първи път видях почти празно Хепи. Което между другото е най-новото и лъскаво и никога не съм виждала да има свободни места. Сега е просто празно. Не че ги мисля големите вериги, но такова е положението навсякъде.

Всъщност има едно заведение до ФК във Варна, което вчера беше единствено пълно с посетители. Имам предвид външните маси.  В този студ естествено никой не иска да сяда отвън, вътре поначало е празно (къде са непушачите???), но предприемчивата собственичка-англичанка се е сетила да раздава одеала на посетителите. Едни такива пухкавички и красиви ... Във всички останали заведения все едно бомба е паднала. Очаквам да почнат да слагат и печки с твърдо гориво.  hahaha
Виж целия пост
# 903
Пушачите да се чувстват дискриминирани е повече от смешно и това го казвам от позицията си на пушач човек. Прочетох какви ли не изявления в нета и съм повече от възмутена от отношението и мнението на хората.
1. да засегна дискриминацията - пушачите имат право да излязат извън заведението и да пушат. Трябва да запазим и правото на личен избор на непушачите- а то е да не се тровят. Не е престъпно да вредиш на себе си, но е престъпно да вредиш на останалите. Наркоманите не влизат в затвора, в затвора влизат дилърите. Случая е аналогичен.
2. искаме Европа - еми в Европа почти никъде не се пуши в затворено помещение. Не може хем да сме в ЕС, хем да си искаме нашите си правила. Не става и вълка сит и агнето цяло. Да не говорим, че вече пушенето е признак на лоша култура и често ме е било срам, че изпитвам нужда да запаля цигара, както съм била на по- специални сбирки.
3. да помислим какъв пример даваме- защо подрастващите на 12- 13 г. са с цигара в ръка? Ами защото навсякъде това виждат. За тях е нормално, готино, батковците и каките пушат- и аз искам да съм голям, нали. Нека тук майките на тийнейджърите се изкажат.
4. намалял оборота по заведенията- това е в следствие на много фактори, така че тук темата за забраната се експонира. Защо не се повиши качеството на услугите по заведенията в такъв случай- да компенсират едното с другото?! На много места обслужването е под всякаква критика, сервираното много често просто става за ядене, но не е нищо особено ( аз отивам на ресторант, за да ям нещо, което не мога сама да си приготвя и очаквам да ми е приготвено вкусно) и накрая за това ниско качество оставяш задоволителна за ресторантьорите сметка, а твоето задоволство не отговаря на разхода ти.
Извод: На българина все не му угодно нещо, все се противи на новото, все другите са му виновни.
И личният ми  равносметка : като се прибера от заведение не мириша на л***а, без извинение, намалих цигарите, намаляха ми и разходите. И за това в ролята си на пушач, абсолютно и с две ръце подкрепям закона  Peace
Виж целия пост
# 904
Аз пък не виждам нищо лошо в това да излезеш и да запалиш една цигара пред заведението или оборудваната негова градина за 5 минути. В ресторант, който посетихме преди няколко дни хората си излизаха спокойно в градината /отоплена с печки/ за по цигара и се връщаха на масата. Също така ми направи впечатление, че в делничен ден имаше само две свободни маси! Ресторантът до нас в квартала също гледам, че не страда от липса на клиенти, защото като минавам вечер виждам, че има хора, колкото и преди забраната. Така че...една такава забрана няма да убие бизнеса,  е личното ми мнение!  Колкото за това да изпушиш една цигара в студа - е не е приятно, но за 10 минути навън дори и в много студено време, никой не е умрял!
Виж целия пост
# 905

4. намалял оборота по заведенията- това е в следствие на много фактори, така че тук темата за забраната се експонира. Защо не се повиши качеството на услугите по заведенията в такъв случай- да компенсират едното с другото?! На много места обслужването е под всякаква критика, сервираното много често просто става за ядене, но не е нищо особено ( аз отивам на ресторант, за да ям нещо, което не мога сама да си приготвя и очаквам да ми е приготвено вкусно) и накрая за това ниско качество оставяш задоволителна за ресторантьорите сметка, а твоето задоволство не отговаря на разхода ти.
Извод: На българина все не му угодно нещо, все се противи на новото, все другите са му виновни.
И личният ми  равносметка : като се прибера от заведение не мириша на л***а, без извинение, намалих цигарите, намаляха ми и разходите. И за това в ролята си на пушач, абсолютно и с две ръце подкрепям закона  Peace

Хайде стига с тези неуместни обобщения. До сега обслужването и кухнята бяха ОК, сега стана кофти и затова им се сринаха оборотите на заведенията?!
Аз съдя по себе си и по всичките си приятели и познати. Няма вече "Хайде да пием кафе." Какво кафе да пия, като не мога да запаля цигара? И на ресторант не ми се ходи по същата причина. Хем пари ще давам, хем ще си причинявам душевен тормоз? Няма как да стане. Само в едно-две нощни заведения, в които се пуши въпреки забраните ходя, откакто свърши летния сезон. Чух че са повече, но аз знам със сигурност за две.

Аз пък не виждам нищо лошо в това да излезеш и да запалиш една цигара пред заведението или оборудваната негова градина за 5 минути.

Да бе, ей сега ще изляза навън да пуша. А може ли да ни носят там яденето и пиенето в пластмасови чинии и чаши?

Да обобщя - на мене забраната не ми пречи никак. Даже ми спестява пари.  Laughing Биха ми липсвали само нощните заведения, но както стана ясно там забраната няма да проработи.
Виж целия пост
# 906
Аз пък не виждам нищо лошо в това да излезеш и да запалиш една цигара пред заведението или оборудваната негова градина за 5 минути. В ресторант, който посетихме преди няколко дни хората си излизаха спокойно в градината /отоплена с печки/ за по цигара и се връщаха на масата. Също така ми направи впечатление, че в делничен ден имаше само две свободни маси! Ресторантът до нас в квартала също гледам, че не страда от липса на клиенти, защото като минавам вечер виждам, че има хора, колкото и преди забраната. Така че...една такава забрана няма да убие бизнеса,  е личното ми мнение!  Колкото за това да изпушиш една цигара в студа - е не е приятно, но за 10 минути навън дори и в много студено време, никой не е умрял!
На мен лично ще ми е неприятно да ставам през 5-10 минути от масата, в нормално заведение където се пуши, паля цигари на такъв интервал така, че ще ми е проблем....То най добре ще е да си стоя пред заведението май, и да влизам от време на време да хапна или пийна малко.
Виж целия пост
# 907
Тази тема е толкова абсурдна за форум на майки, може би по-абсурдна би била " ще спазвам ли забраната за непресичане на червено" с последващи 60 страници оправдания, че някой си бърза.
Овча история.
Виж целия пост
# 908
Check Please мисля, че по скоро твоето изказване е неуместно. Обслужването и кухнята не са наред от много време насам, но никой не излезе да протестира с/у това, защото питиенцето с цигарката бяха достатъчни и нали има там нещо за боцкане от време на време, кво толкова да му мислим.  Много ми е интересно, ако отидеш в Англия как ще пиеш кафето без цигара?! Или там вече е друга работа, там правилата се спазват ама ние тука сме много отворени. Еми не ходете по заведенията тогава! Така казваха и пушачите на непушачите, когато се пушеше навсякъде.  Mr. Green
Виж целия пост
# 909

Биха ми липсвали само нощните заведения, но както стана ясно там забраната няма да проработи.

Преди 2-3 седмици бях на РД в една Софийска чалга. Видях, че доста хора пушат. Запалих и аз ама си крия цигарата под масата и тръскам отдолу съответно. Сервитьорката дойде и ми каза да не се притеснявам и да си пуша и ми донесе една ледарка с уточнението, че това е вместо пепелник (понеже не можело да има пепелници по масите) Laughing
Виж целия пост
# 910
Голяма радост да се похвалиш, че си минал метър, че си подминал закона ooooh!
Прост народ - слаба държава.
Виж целия пост
# 911
Интересно ми е ако се отмени закона, или се докара до решението на собствениците, колко ще разрешат да се пуши и колко няма, залагам на 90%, които ще решат да се пуши. От друга страна, според моите наблюдения пушачите и непушачите в България са горе долу изравнени като съотношение.
Виж целия пост
# 912
Голяма радост да се похвалиш, че си минал метър, че си подминал закона ooooh!
Прост народ - слаба държава.

Не беше хвалба, а колкото до закона....ми той там не съществуваше. Познай защо Peace
Виж целия пост
# 913
Check Please мисля, че по скоро твоето изказване е неуместно. Обслужването и кухнята не са наред от много време насам, но никой не излезе да протестира с/у това, защото питиенцето с цигарката бяха достатъчни и нали има там нещо за боцкане от време на време, кво толкова да му мислим.  Много ми е интересно, ако отидеш в Англия как ще пиеш кафето без цигара?! Или там вече е друга работа, там правилата се спазват ама ние тука сме много отворени. Еми не ходете по заведенията тогава! Така казваха и пушачите на непушачите, когато се пушеше навсякъде.  Mr. Green

За какво да протестирам? Това че ти ходиш в заведения, в които обслужването и кухнята не са на ниво, не е мой проблем. Аз си избирам местата, на които ходя, както и всичко друго останало, за което давам доброволно пари. А и ходенето по заведения не е задължително.
Сега ще ти обясня как пия кафе без цигара в Англия и навсякъде, където има забрана за пушене - точно както тук го пия, т.е. никак не го пия. Изобщо не сядам в заведение, освен ако не се налага - примерно да имам среща с някой. В ресторанти в чужбина няма как да не седна, защото естествено не готвя по хотелите, но хапвам набързо и си отивам. Това да излизам навън да пуша и да се връщам на масата няма да стане.

Изказах собствено мнение и виждане. И повтарям, че нямам нищо против забраната. Просто не ходя в заведения, в които забраната няма как да се пренебрегне - кафенета, ресторанти и подобни. В нощните е друга бира.

Виж целия пост
# 914
Голяма радост да се похвалиш, че си минал метър, че си подминал закона ooooh!
Прост народ - слаба държава.

Не беше хвалба, а колкото до закона....ми той там не съществуваше. Познай защо Peace
Защото може лесно да се заобиколи, плащаш на проверяващите да не проверяват и те не проверяват. Поне така съм чувала. Защо те го правят, това си е друг въпрос.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия