Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 401
  • 1 269
# 1 050
Аз пък снощи бях в голяма дилема - да запаля или да звънна на телефона за сигнали. Бяхме на заведение с приятели и след 10 ч. минаха по масите, носейки чашки с мокри салфетки. В уж реномирано заведение /не бях ходила в него досега и идея си нямах, че там е от "позволените" места/. В началото хората се пооглеждаха, криеха цигарите под масата и накрая запушиха яко, а стана лисичарник - заведението е битово, с жива музика и български хора. Танцуващите постепенно се поотказаха, че е кофти да скачаш с пълни с дим дробове. Аз също наруших закона - зачудих се, пък ми стана неудобно, че заведението беше пълно с хора от 2 рожденни дни и от едно друго събиране - стана ми жал да разваля хубавото изкарване на всички и също запалих. Щом "може"...
Ама е грозно. Изпуших 2 цигари и установих, че не мога - отвътре ме "гризеше", ама фактът си е факт - и аз съм в кюпа с нарушителите. Защото самите ресторантьори подтикват клиентите. Нима не е редно те да следят за спазването на забраната? Предполага се, че клиентите може и да са подпийнали и да не са много "в час".
Виж целия пост
# 1 051
Ех, та не е била Елица в този бар  Joy

Собствениците си имат техните основания. Смятат, че осигуряват комфорт на клиентите си, а и осъзнават абсурдността на забраната. Кафенетата в моя град са празни и не е от кризата, не е. Много ни се иска да сме баш като европейците, ама нито климатът ни е като техния, нито манталитетът. В Гърция, разбрах, масово се нарушава забраната. И те са същите г..на като нас. Забраната беше прибързана и необмислена. Още един довод в доказателство на това, че сме слаба държава с копи/пейст на европейски закони и с липса на механизми за следене и санкциониране на нарушителите. А искат домашното раждане да се легализира  ooooh!
Виж целия пост
# 1 052
...стана лисичарник...

Липса на вентилация. То вече и кой да влага пари в такава като е забранено пушенето  Mr. Green

Виж целия пост
# 1 053
договорката за пушенето е  част от резервацията за рождените дни. Просто ако я нямаше  рождените дни щяха да са в друго заведение . И се стигна до положението ако искаш клиенти нарушаваш закона, ако не искаш да го нарушаваш, чакаш непушачите в самота
Виж целия пост
# 1 054
Аз пък съм много доволна от забраната - защото когато в заведенията се пуши, те все едно са забранени за мен и децата.
Не искам да избирам между "да не ходя никъде" и "да принуждават децата да дишат тютюнев дим".
Много от заведенията, в които принципно се пушеше, не бяха някакви барове или други принципно предназначени за възрастни места, а обикновени кафе-сладкарници например. Като Coffee House, където имаше детски книжки... и после забрана за влизане на деца. Последният път, когато влязохме там, заведението беше обявено за пушачи - и съвършено празно, но въпреки това ни заплашиха с глоба, задето влизаме с дете. Затова и ме изгубиха клиент - а по-рано ми беше предпочитано място за срещи.

Огромно облекчение е да можеш след зимна разходка да спреш в близката пицария и да хапнеш супа с децата, без след това косата им да мирише на цигари. Радвам се също, че ми е спестена необходимостта да подсещам някакви хора, че не е добра идея да издухват дима към децата. Безкрайно приятно е да можеш да седнеш на чисто място - не някъде, където има две маси за пушачи и две за непушачи.



Виж целия пост
# 1 055
...И се стигна до положението ако искаш клиенти нарушаваш закона, ...
Щом няма какво друго да предложи... предлага терен за пушене.
Виж целия пост
# 1 056
договорката за пушенето е  част от резервацията за рождените дни. Просто ако я нямаше  рождените дни щяха да са в друго заведение . И се стигна до положението ако искаш клиенти нарушаваш закона, ако не искаш да го нарушаваш, чакаш непушачите в самота

И част от резервацията за Нова година....

В интерес на истината толкова рестриктивно е само при нас и наистина необмислено. Честно казано смятам, че ще отпадне забраната и ще се направят заведения, както по - горе казах " без тютюнев дим" и заведения за пушачи. Иначе и без това не се спазва и има пренасочване на клиентелата към заведенията, които нарушават закона.
Виж целия пост
# 1 057
...И се стигна до положението ако искаш клиенти нарушаваш закона, ...
Щом няма какво друго да предложи... предлага терен за пушене.

  предлага се това което се търси.
Виж целия пост
# 1 058
договорката за пушенето е  част от резервацията за рождените дни. Просто ако я нямаше  рождените дни щяха да са в друго заведение . И се стигна до положението ако искаш клиенти нарушаваш закона, ако не искаш да го нарушаваш, чакаш непушачите в самота

Да, но като затвориш заведението или предупреждаваш другите клиенти, какава изненада ги чака /аз, например, не бих седнала/. А не да си умникът, който прибира парите, а всички останали са загубеняците, които ти плащат. Няма начин да платя в заведение, в което по някое време  разрешават да се пуши. Просто си ставам и пушачите ми поемат сметката. Веднага ще уведомя управителя, дори ако иска ще се обадим заедно на полицията и на всички телевизии, за които се сетя. И снимчици ще направя.

Няма против пушачите, но имам много против байганьовщината!
Виж целия пост
# 1 059
Вселена  bouquet Страхотен пост. Само така тарикатите ще си получат заслуженото,а не да пълнят гуши за сметка на коректните ресторантьори.
Виж целия пост
# 1 060
Колкото и да подскачате тук всички непушачи, най- разумното решение е : да има заведения само за пушачи , и само за непушачи. И всеки да посещава това , което предпочита.  Peace
Друг е въпроса , кои от двата типа , ще бъдат най- пълни  Wink
Виж целия пост
# 1 061
Аз пък вчера бях в любимия си Брилянтин. Купона беше на два етажа - горе в заведението, и долу - пред входа  Laughing

Лично аз предпочитам да посещавам заведения за пушачи, но не знам такова. Ако някой знае, моля да ми свирне на лично.
Виж целия пост
# 1 062
...Много ни се иска да сме баш като европейците, ама нито климатът ни е като техния, нито манталитетът. ...

какъв е климатът в Б-я спрямо този в Швеция, Норвегия и Финландия?
или те не са Европата
Виж целия пост
# 1 063
договорката за пушенето е  част от резервацията за рождените дни. Просто ако я нямаше  рождените дни щяха да са в друго заведение . И се стигна до положението ако искаш клиенти нарушаваш закона, ако не искаш да го нарушаваш, чакаш непушачите в самота

Да, но като затвориш заведението или предупреждаваш другите клиенти, какава изненада ги чака /аз, например, не бих седнала/.

+1

Конкретно описаното заведение определено изгуби като клиенти повече от половината хора от нашата компания.
Ако бяха предупредили, че ще се пуши, ние нямаше да сме там. Peace
Виж целия пост
# 1 064
договорката за пушенето е  част от резервацията за рождените дни. Просто ако я нямаше  рождените дни щяха да са в друго заведение . И се стигна до положението ако искаш клиенти нарушаваш закона, ако не искаш да го нарушаваш, чакаш непушачите в самота

Да, но като затвориш заведението или предупреждаваш другите клиенти, какава изненада ги чака /аз, например, не бих седнала/.

+1

Конкретно описаното заведение определено изгуби като клиенти повече от половината хора от нашата компания.
Ако бяха предупредили, че ще се пуши, ние нямаше да сме там. Peace

Именно. Тук дори не става въпрос толкова за пушачите като цяло, колкото за някакъв рестьорантьорски тарикатлък да прибереш парите на колкото може повече клиенти, но да се погрижиш само за комфорта на едната част. Обаче цените на ястията са еднакви когато се плаща. Айде, много моля, тези номера на някой друг!  Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия