Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 401
  • 1 269
# 1 065
...Много ни се иска да сме баш като европейците, ама нито климатът ни е като техния, нито манталитетът. ...

какъв е климатът в Б-я спрямо този в Швеция, Норвегия и Финландия?
или те не са Европата

За Швеция - 25% от площта на заведенията е разрешено да са за пушачи.
За Финландия също тези, които имат достатъчно площ имат право да изградят зали за пушачи.
За Норвегия не съм запозната  Peace

Доколкото знам, 3 са страните като България, в които тотално е сложена черта.
Виж целия пост
# 1 066

Доколкото знам, 3 са страните като България, в които тотално е сложена черта.
Може би има защо - имайки предвид, че така или иначе нарушенията ще са много, така, че тъкмо 25  % ще са местата където ще се пуши.   
Защото когато имаше отделни зали, най редовно съм присъствала на нарушения в залите за непушачи. Когато още с влизането разбера, че въпреки табелката на вратата, вътре лъха на цигарен дим е лесно - просто излизаш, но когато вече си поръчал и в един момент просто някой решава да си запали и от персонала не само,че не му правят забележка, ами и го обслужват, вече е неприятно. Веднъж по такъв повод съм отказвала и да платя.
Виж целия пост
# 1 067
Всичко опира до контрол (и желание за такъв). Аз, като пушач, и хората, с които излизам, винаги се съобразяваме със закона, преди ходехме в такива за пушачи, сега - не ходим по заведения. Ясно е, че не всички са така, но пък и контролиращите органи си питат ушите  Laughing и ако сега 25 % рискуват, като видят, че нещата са лесни, ще нараснат до... неясно колко.
Виж целия пост
# 1 068
В петък излизахме на дискотека ,на съседната маса едно момче запали първата сервитьорка ,която го фиксира дойде и му издърпа цигарата от устата .
Виж целия пост
# 1 069
Последната седмица бях на два рождени дни, и в двете заведения, след полунощ, минаха сервитьорите и казаха, който искат да си пали вече-на едното място имаше нещо като чаша с лед и салфетка, в която да гасиш, на другото ни казаха да хвърляме на пода... Whistling И двете са сравнително популярни кръчми.

п.п. чух, че почти навсякъде, се прилага същата опция
Виж целия пост
# 1 070
В петък излизахме на дискотека ,на съседната маса едно момче запали първата сервитьорка ,която го фиксира дойде и му издърпа цигарата от устата .
hahaha hahaha hahaha

Ах тези запетайки... Как успя да запалиш цяла сервитьорка...
Виж целия пост
# 1 071
В петък излизахме на дискотека ,на съседната маса едно момче запали първата сервитьорка ,която го фиксира дойде и му издърпа цигарата от устата .
hahaha hahaha hahaha

Ах тези запетайки... Как успя да запалиш цяла сервитьорка...
Благодаря за корекцията  Blush
Виж целия пост
# 1 072
 
Как успя да запалиш цяла сервитьорка...

Joy Момче я е запалило, може би сексуално  Mr. Green

договорката за пушенето е  част от резервацията за рождените дни. Просто ако я нямаше  рождените дни щяха да са в друго заведение . И се стигна до положението ако искаш клиенти нарушаваш закона, ако не искаш да го нарушаваш, чакаш непушачите в самота

Да, но като затвориш заведението или предупреждаваш другите клиенти, какава изненада ги чака /аз, например, не бих седнала/.

+1

Конкретно описаното заведение определено изгуби като клиенти повече от половината хора от нашата компания.
Ако бяха предупредили, че ще се пуши, ние нямаше да сме там. Peace

Именно. Тук дори не става въпрос толкова за пушачите като цяло, колкото за някакъв рестьорантьорски тарикатлък да прибереш парите на колкото може повече клиенти, но да се погрижиш само за комфорта на едната част. Обаче цените на ястията са еднакви когато се плаща. Айде, много моля, тези номера на някой друг!  Naughty

Именно. За всички вариантът да има заведения за пушачи е най-удачен, така няма да има изненада - "ох, мирише ми косата" Никой не иска сладкарниците и ресторантите да са такива, само част от кафенетата и нощните барове. Мисля, всички сме съгласни, че в тях децата работа нямат  Wink
Виж целия пост
# 1 073
Норвегия беше втората страна след Щатите в която забраниха пушенето на общ. места. Сега незнам как е.
Чудя се що ги дъвчете толкова тези кръчми, а не се радвате че в присъствието на децата ви вече няма да се пуши... Че няма да се пуши в магазини и "учреждения"... Спомням си гледката на една мазна дебела данъчна в община Овча купел, освен че беше тъпа и неграмотна, пушеше и на работното си място докато ми правеше документите. Е няма по-противна гледка... Или шофьор в градския транспорт шофира, пуши и говори по телефона  Sick Пуших много години, но такива винаги са ми били отвратителни. Пуши си колкото си искаш, но далеч от мен и децата ми и не докато ти плащам. Сега след като спрях цигарите разбрах, защо са ме гледали с презрение, че съм пушачка...
Виж целия пост
# 1 074
Фри, едва ли има тук човек, който е за пушене в обществените сгради, детските градини, ясли, училища, болници и т.н.
Такава забрана може да си работи спокойно, успоредно с няколко кръчми-пушилни за пушачите, както е в доста от страните, които уж сочим за пример.
Виж целия пост
# 1 075
...Много ни се иска да сме баш като европейците, ама нито климатът ни е като техния, нито манталитетът. ...

какъв е климатът в Б-я спрямо този в Швеция, Норвегия и Финландия?
или те не са Европата

За Швеция - 25% от площта на заведенията е разрешено да са за пушачи.
За Финландия също тези, които имат достатъчно площ имат право да изградят зали за пушачи.
За Норвегия не съм запозната  Peace

Доколкото знам, 3 са страните като България, в които тотално е сложена черта.

Брей, много си информирана нещо
7 год стават в шведско, никъде не съм видяла цигарен дим вътре
Ей така стават после форумските легенди
 Joy
Виж целия пост
# 1 076
zasega minavam na elektronni cigari,s nadejda da spra pusheneto Praynig
Виж целия пост
# 1 077
Лично за мен е правилна частичната забрана Peace
Пиенето си върви с цигарка, това е  Laughing
Виж целия пост
# 1 078
zasega minavam na elektronni cigari,s nadejda da spra pusheneto Praynig

Като си засищаш постоянно организма с никотин ли? Забрави, че ще успееш по този начин!

 

Пиенето си върви с цигарка, това е  Laughing

Ето причина да спреш и пиенето тогава...  Laughing

Никотиновият глад кара пушача постоянно да търси причина да запали.
Виж целия пост
# 1 079
Само тук във форума има толкова недоволни сякаш.Бях на гости в Търново,пообиколих заведения,излизат си навън пушачите и даже се шегуват с това. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия