Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 392
  • 1 269
# 1 095
Защо в останалите страни от Европейския съюз хората могат да спазват забраната, а ние не?..

Защото в повечето страни не е пълна като при нас, т.е. пушачите си имат своите местенца и няма какво да искат повече.
Виж целия пост
# 1 096
Check Please, това което си цитирала потвърждава забраната, а и тя е доста сериозна в тези страни. Тъй като там е студено по принцип се разрешават на някои места само стаи за пушене в които не се сервират храни и напитки. Стоиш прав и пушиш в тази стаичка, после се връщаш при компанията на масата...
В началото когато се забрани пушенето най-кошмарно беше по летищата, защото там няма как да излезеш след като си се чекирал или като чакаш между полетите. Там ми беше най-проблемно, ако си на кръчма можеш да излезеш пред входа, но на някое летище затворено отвсякъде беше гадно....
Не съм чула за такова искане от ресторантьорите в БГ.
Виж целия пост
# 1 097
Check Please, това което си цитирала потвърждава забраната, а и тя е доста сериозна в тези страни. Тъй като там е студено по принцип се разрешават на някои места само стаи за пушене в които не се сервират храни и напитки. Стоиш прав и пушиш в тази стаичка, после се връщаш при компанията на масата...
В началото когато се забрани пушенето най-кошмарно беше по летищата, защото там няма как да излезеш след като си се чекирал или като чакаш между полетите. Там ми беше най-проблемно, ако си на кръчма можеш да излезеш пред входа, но на някое летище затворено отвсякъде беше гадно....
Не съм чула за такова искане от ресторантьорите в БГ.
Ако и у нас обособят такива стаички би било много добре.
Виж целия пост
# 1 098
и каква е разликата с това да пушиш навън?
че е студено? Навън поне можеш да пиеш.

Гледала съм ги пушачите по летищата в такива стаи.
Това си е газова камера Sad
Виж целия пост
# 1 099
Колкото и да се сърдят "ресторантьорите" (и пушачите покрай тях), истината е, че те сами си докараха пълната забрана. Защото не искаха да спазват частичната такава и все гледаха да минат метър. А у нас така стават нещата. Като не можем да контролираме нарушителите, въвеждаме пълна рестрикция и всеки става нарушител.
Виж целия пост
# 1 100
В крайна сметка има ли пушач, който да не иска да може да пуше в нощно заведение?

Тва доволно потриване на ръце от страна на непушачите ми идва малко крайно. Бих ви нарекла коне с капаци, защото ако някога сте пушили, щяхте да знаете какво е да си на мястото на другия. Била съм и непушач и макар че в момента пуша, ми се иска да има златна среда за тия неща. Крайностите никога не водят до нещо хубаво.
Виж целия пост
# 1 101
Защо в останалите страни от Европейския съюз хората могат да спазват забраната, а ние не?..

Защото в повечето страни не е пълна като при нас, т.е. пушачите си имат своите местенца и няма какво да искат повече.
Не е за това разбира се. Нали и тук имаше непълна с отделни помещения за пушачи и непушачи. Пак не се спазваше.

Колкото и да се сърдят "ресторантьорите" (и пушачите покрай тях), истината е, че те сами си докараха пълната забрана. Защото не искаха да спазват частичната такава и все гледаха да минат метър. А у нас така стават нещата. Като не можем да контролираме нарушителите, въвеждаме пълна рестрикция и всеки става нарушител.
За жалост е точно така. Получиха се абсурди от рода на това, пицарии и ресторанти да бъдат забранени за деца?! Изобщо не говорим за барове и нощни клубове. А от тези с отделните зали също бяха проформа, ако някой поиска да пуши в зала за непушачи, тихомълком му се разрешаваше...
Виж целия пост
# 1 102
...Нали и тук имаше непълна с отделни помещения за пушачи и непушачи. Пак не се спазваше.

Сега забраната пак не се спазва, каква е разликата?
В темата писаха доста хора, които обясняват как си пушат.
Проблемът е в контролните органи, те така или иначе не си вършат работата, а нарушителите си действат.
Но всеки ще отиде, защото има такива като мен, на които не им е достатъчно собственикът да им разреши да пуша. Както и има много собственици, които спазват закона.

Изобщо не говорим за барове и нощни клубове...

Единствено за тях говорим.
Виж целия пост
# 1 103
В крайна сметка има ли пушач, който да не иска да може да пуше в нощно заведение?

Тва доволно потриване на ръце от страна на непушачите ми идва малко крайно. Бих ви нарекла коне с капаци, защото ако някога сте пушили, щяхте да знаете какво е да си на мястото на другия. Била съм и непушач и макар че в момента пуша, ми се иска да има златна среда за тия неща. Крайностите никога не водят до нещо хубаво.

Пушачка съм и не искам кога отида на нощно заведение да се връщам вмирисана на фасове. Спазвам си забраната и никога не ми е било проблем да излеза навън и да си запаля цигара независимо от това какво е времето Wink
И в крайна сметка, цяла европа може да спазва правилата, само в БГ не може ....
Виж целия пост
# 1 104
Защо в останалите страни от Европейския съюз хората могат да спазват забраната, а ние не?..

Защото в повечето страни не е пълна като при нас, т.е. пушачите си имат своите местенца и няма какво да искат повече.

Местенцата са навън на улицата  Mr. Green така че не виждам какъв е проблема същото да се практикува и в БГ Simple Smile
Виж целия пост
# 1 105
Не, не са навън на улицата. В някои държави си има и пушилни, т.нар. частни клубове с членска карта, която се издава на входа.
За тях какъв е проблема да ги има и тук, не разбирам  Simple Smile
Виж целия пост
# 1 106
Колкото и да се сърдят "ресторантьорите" (и пушачите покрай тях), истината е, че те сами си докараха пълната забрана. Защото не искаха да спазват частичната такава и все гледаха да минат метър. А у нас така стават нещата. Като не можем да контролираме нарушителите, въвеждаме пълна рестрикция и всеки става нарушител.

Ами на ресторантьорите им беше писнало да търпят загуби заради празните зали за непушачи и в същия момент връщаха хора, които искаха да седнат в салона за пушачи, а там места нямаше.
Нещо да ви щракне в пипето защо се нарушаваха тези правила? На 10 маси за пушачи, се явяваше по 1 за непушачи. Сега навсякъде е за непушачи, що не ходите, а пак мрънкате? Пушачите си седят вкъщи, ама ресторантьорите фалират заради мрънкалници.
Преди оправданието ви да не ходите по кръчми беше, че било задимено, а сега какво е? Най-големите защитници на тази забрана си скандираха ей така-за спорта, а не че ходят по заведения. Никога не са ходили и продължават да не ходят. Но пък искат там да не се пуши Crazy
Виж целия пост
# 1 107
Последният път като си бях в БГ  изпаднах в ужас с тази нова забрана,точно веднъж посетих ресторант и си беше кошмар,цяла компания пушачи Laughing хапнахме на бързо и се изнезохме на вън с питиетата....След това само на домашно или през деня докато беше още топло на обяд. И на дискотеки не ходих поради тази причина.
 Тук в Холандия почти всяко заведение има отпред маси и газови печки(горелки  Rolling Eyes ) които да топлят пушачите и дори в най-големият студ хората сядат от вън и е винаги пълно  Grinning
 В дискотеките си има пушални с невероятна аспирация и в повечето време активните пушачи са там с чашките в ръка,но има и такива в които тайно се пуши Grinning
  Била съм в Германия в бар-кафе(т.г) и свободно се пушеше. В Париж е пълно с шиша барове Simple Smile Уж се пуши само наргиле,но и цигарки Simple Smile
 Не знам защо се обраща такова голямо внимание на това и всички изпадат в истерии.
Тук никога не съм виждала такава паника Simple Smile
Виж целия пост
# 1 108
Няма да стъпя в заведение на закрито, дано фалират всички, дано! Та и драгите непушачи да си стоят вкъщи да не-пушат Mr. Green
Виж целия пост
# 1 109
Пушачите си седят вкъщи, ама ресторантьорите фалират заради мрънкалници.
Преди оправданието ви да не ходите по кръчми беше, че било задимено, а сега какво е? Най-големите защитници на тази забрана си скандираха ей така-за спорта, а не че ходят по заведения. Никога не са ходили и продължават да не ходят. Но пък искат там да не се пуши Crazy
Глупости на търкалета! Единствените мрънкалници, които сега не ходят са пушачите. Така, че заради чие не ходене фалират някои е ясно.  Wink



Изобщо не говорим за барове и нощни клубове...

Единствено за тях говорим.

Не говорим единствено за тях, аз специално говоря за оплаквания от пушачи, които познавам  и за дневни заведения, подходящи за семейно ходене И с деца.  Peace

Цитат
Сега забраната пак не се спазва, каква е разликата?
Разликата е че в заведения, които бяха само за пушачи след разделението не можех да отида с детето си, а сега мога. Говоря конкретно за пицарии и ресторанти, които аз често ползвам за обяд с детето. Сега ако там запали някой - той ще си е в нарушение, не аз водейки детето ми да обядва в заведение забранено за деца, както беше преди.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия