Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 392
  • 1 269
# 1 170
Ох, ако разрешат пак пушенето в дискотеките ще бъде ужасно. Откак не се пуши вътре не само, че не се усмърдявам на пепелник, ами и го няма това ужасно главоболие на следващия ден.
Та не мога да разбера наистина ли ви е необходимо да смърдите ужасно и да ви люти от дим на очите за да се забавлявате "пълноценно", когато сте в клуб?!
По принцип пуша само, когато излизам някъде и не ми пречи да го правя отвън
Виж целия пост
# 1 171
Сега съобщиха по новините,че "оранжериите" и отварящите се витрини били незаконни и ще има санкции защото пак се смятало като пушене на закрито.   smile3533
Виж целия пост
# 1 172
Наркомания е, да Mr. Green
Крем карамел, тогава и алкохолиците да плащат по-големи здравни осигуровки, и шофьорите.

Съгласна съм за алкохолиците Grinning
Виж, от автомобилите все пак има полза (колата освен удобство, е и необходимост, а и шофьорите плащат винетен данък все пак), но от цигарите и алкохолизма каква е ползата - не разбрах Grinning
Виж целия пост
# 1 173


П.П. Всеки пушач си плаща за зависимостта със здравето си рано или късно. Но защо и със здравните вноски на непушачите ще се лекува? Не стига, че трови себе си и околните, ами и се ползва със здравно-осигурителни права наравно с непушещите.
Ами нека тогава си плащат по-високи здравни вноски пушачите.

То и мъжете се осигуряват за бременност и майчинство, и неразумните шофьори се лекуват по ЗК, както и любителите на тлъста храна или екстремни спортове.

Здравната ни система е на принципа на солидарността, за добро или зло.
Виж целия пост
# 1 174
Алкохолизмът е заболяване като всяко друго.
Виж целия пост
# 1 175
Тези, които ядат в пицарии, Макдоналдси и т.н. - също трябва да са с по-високи осигуровки, а ако и децата си водят - двойни.
Само който има крилца ще е без надценка  Simple Smile

Ох, ако разрешат пак пушенето в дискотеките ще бъде ужасно. Откак не се пуши вътре не само, че не се усмърдявам на пепелник, ами и го няма това ужасно главоболие на следващия ден.
Та не мога да разбера наистина ли ви е необходимо да смърдите ужасно и да ви люти от дим на очите за да се забавлявате "пълноценно", когато сте в клуб?!

Аз въобще не разбирам как човек може въобще да се забавлява по дискотеки и подобни, но пък всеки има право на избор  Peace


Сега съобщиха по новините,че "оранжериите" и отварящите се витрини били незаконни и ще има санкции защото пак се смятало като пушене на закрито.   smile3533

Не разбирам смисъла от емотчето. Те пък с какво засягаха непушачите  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 176
Злобейкат си хората, Човече...
Виж целия пост
# 1 177
Виж, от автомобилите все пак има полза (колата освен удобство, е и необходимост, а и шофьорите плащат винетен данък все пак)

А пушачите плащат акциз върху всяка кутия, което вероятно акумулира доста повече средства от избирателното повишаване на здравните осигуровки.


Сега съобщиха по новините,че "оранжериите" и отварящите се витрини били незаконни и ще има санкции защото пак се смятало като пушене на закрито.   smile3533

Ето заради такива недомислици трудно спазваме законите. По цял свят са законни, само тук няма да бъдат. Защо?
Виж целия пост
# 1 178
Щяла да падне забраната за пушене след 10 часа!Как си знаех, че така ще стане.И после като ви казват, че мислят за здравето на хората ходете, че вярвайте.Точно това, което си мислех стана-фалираха обикновенните хорица с кварталните кафенца и кръчмички и сега ще махнат забраната за тузарските барове и дискотеки-собственост на богатите хора.Кой работи след 22 часа-само барове и дискотеки. Аз не съм съгласна с това-или връщане на стария закон с разделените площи, или пълна забрана за всички.
Иначе аз все още спазвам стриктно забраната-не съм стъпила в заведение от както застудя!Компанията сме запазили вила за Коледа и Нова година и ще празнуваме там.
Ако всички пушачи спазваха стриктно закона вместо да правят опити да го нарушават вече щеше да е паднала забраната.
Виж целия пост
# 1 179
Eй много се заяждате бре. Нека се придържаме към цивилизования тон.
Факт е, че забраната е недообмислена - имам предвид, че в дискотеката НЕлегално можеш да си купиш екстази и амфетамини, а легално продаваните цигари НЕ можеш да пушиш. Трябва категорично да ги спрат от производство за да НЯМА какво да пушиш....да, ама не тъй като Philip Morris, един от основните производители на цигари ежегодно финансира проекти по проучвания във фармацевтични компании и то именно във превенцията на белодробните заболявания. И кога ще стане това?! Защо не забранят алкохола, автомобилите и производството на скапано сирене. Другото, което е неоспорим факт е, че нямаме културата да спазваме подобни закони като се започне от неправилното пресичане и завършим с пушенето..... За какво говорим изобщо?!

П.П. Естествено, че е приятно да влезеш с детето в незадимено и разрешено заведение, но не виждам причина след 22.00ч да има обособени места за пушене вътре в заведенията, защото
детето няма място в дискотека.
Заведение, в което се пуши вечер, и през деня ще си вони на ла***.
А аз място в дискотека нямам ли или съм длъжна да дишам на някого отровите? Thinking

Като нямате култура, ще се научите.



Ще те помоля, когато придобиеш културата да "слушаш" в случая "четеш" правилно какво съм казала тогава да ме цитираш. Прочети ми поста още веднъж и ми отговори къде съм написала, че персонално ти нямаш място....? И пак прочети какво съм написала, че нямам против.
Виж целия пост
# 1 180
Ох, ако разрешат пак пушенето в дискотеките ще бъде ужасно. Откак не се пуши вътре не само, че не се усмърдявам на пепелник, ами и го няма това ужасно главоболие на следващия ден.
Та не мога да разбера наистина ли ви е необходимо да смърдите ужасно и да ви люти от дим на очите за да се забавлявате "пълноценно", когато сте в клуб?!

Аз въобще не разбирам как човек може въобще да се забавлява по дискотеки и подобни, но пък всеки има право на избор  Peace

Разбираш, не разбираш, след някоя друга година детето ти ще се прибира умирисано на пепелник и вместо да потанцува, ще трябва да диша нечии отрови. Тогава ще можеш да си горда от себе си, че си допринесла за извоюване "правата" на пушачите. Peace


shammi, успокой пулса, разсей димилката и тогава пробвай твоите проблеми с разбирането имат ли подобрение. И обясни как си ги представяш тия места за пушене. Thinking
Виж целия пост
# 1 181
Аз от дете не понасям дискотеки, не е от ЕГН-то, може пък и тя да е като мен. Ако не желае да диша, ще ходи на места, на които не се пуши, живот и здраве, ще има избор. Нали сте наясно, че никой не иска навсякъде да се пуши? Дори и в дискотеките ми е все едно дали ще разрешат. Достатъчно е да има определен брой заведения-пушилни, 5-10, колкото кажат, не всяко второ  Peace
Виж целия пост
# 1 182
Наркомания е, да Mr. Green
Крем карамел, тогава и алкохолиците да плащат по-големи здравни осигуровки, и шофьорите.

Съгласна съм за алкохолиците Grinning
Виж, от автомобилите все пак има полза (колата освен удобство, е и необходимост, а и шофьорите плащат винетен данък все пак), но от цигарите и алкохолизма каква е ползата - не разбрах Grinning
А за ранените на пътя заради несъобразена скорост аз ли трябва да плащам и защо?  Crossing Arms
Виж целия пост
# 1 183
Аз от дете не понасям дискотеки, не е от ЕГН-то, може пък и тя да е като мен. Ако не желае да диша, ще ходи на места, на които не се пуши, живот и здраве, ще има избор. Нали сте наясно, че никой не иска навсякъде да се пуши? Дори и в дискотеките ми е все едно дали ще разрешат. Достатъчно е да има определен брой заведения-пушилни, 5-10, колкото кажат, не всяко второ  Peace

Ти нали си наясно, че няма как да се разслои обществото на пушачи и непушачи, че и да се обособят отделни заведения, винаги непушачите ще са прецакани да се тровят, ако няма забрана.
Ако погледнеш нагоре, ще ти стане ясно колко са пушачите и че няма как да бъдат натикани в 5-10 заведения.

Не се ли превърне пушенето в социално неприемливо поведение, децата ни нямат шанс - или ще пушат, или ще бъдат обгазявани. Освен ако не ви е все едно де. За мен не е изненада, че основната цел в живота на пушача е да пафка необезпокояван. Tired
Виж целия пост
# 1 184
Нали сте наясно, че никой не иска навсякъде да се пуши?
Не съм наясно, защото лично познавам хора, които точно това искат.

А  обединение на желанията на всички никога няма да стане, на теб няма да ти пука за дискотеките, на мен за нещо друго, на трети за трето и така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия