CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 21

  • 58 832
  • 761
# 150
е как кое 6-те дни. Искам 40 часова работна седмица. Не искам да живея за да работя.
До сега работих така.

И аз съм на това мнение.  Peace
Виж целия пост
# 151
И аз не мога да си представя да работя по 6 дни в офис. Сега може и да поработвам от дома или от хотела по време на почивка дори, но не мога да си представя да ходя на работа 6 дни плътно. За мен не е нормално.
Виж целия пост
# 152
 На мен, обаче никога не са ми предлагали 10 дни почивка. Да не кажа,че обикновено в такива фирми дори да си ползваш полагаемия платен годишен отпуск е трудно Wink
Да,ако работя за себе си ще е различно. Не съм достигнала този етап все още, децата ми са малки и предпочитам да съм с тях.
Виж целия пост
# 153
Red Velvet, нали уж все се твърди как хората трябва да са гъвкави и т.н. )
А сега, хоп, ама аз не мога да работя 5дни в офис. Ами дайте да работим на поляната по 5дни, там дали ще е друго?

didava, ами на мен не ми ги предлагат. Както казах, аз си определям в случая колко, кога и как ще работя. Имам определен брой хора, които трябва да консултирам и от там нататък преценявам дали ще го направя за 30дни, или ще го направя за 20 или по-малко. Естествено, при по-малко дни в месеца, ще се работи доста повече.
Виж целия пост
# 154
Red Velvet, нали уж все се твърди как хората трябва да са гъвкави и т.н. )
А сега, хоп, ама аз не мога да работя 5дни в офис. Ами дайте да работим на поляната по 5дни, там дали ще е друго?

didava, ами на мен не ми ги предлагат. Както казах, аз си определям в случая колко, кога и как ще работя. Имам определен брой хора, които трябва да консултирам и от там нататък преценявам дали ще го направя за 30дни, или ще го направя за 20 или по-малко. Естествено, при по-малко дни в месеца, ще се работи доста повече.

Оф, моля ти се....Не ми преиначавай думите. Аз съм достатъчно гъвкава, не ме мисли. Но няма за нищо на света да ходя в офиса по повече от 5 дни в седмицата. Искам да почивам задължително събора и неделя, както и да имам минимум 20 дни почивка.
А аз вече си решавам кога да работя допълнително. Обикновено работя и събота и неделя по малко, но съм си у дома, или съм на почивка. Не ми пречи. Постоянно си отварям мейла.
Но да казваш,че няма нищо лошо в 6-дневната седмица, ми се струва малко лицемерно...
Виж целия пост
# 155
Red Velvet, е кое точно му е лицемерното? Че не разбирам.
Ако сам си си шеф, или имаш сериозен бизнес, да не мислиш че почиваш събота и неделя задължително?
Има голяма разлика в това да са те наели на работа и сам да си движиш същият.
Виж целия пост
# 156
Red Velvet, е кое точно му е лицемерното? Че не разбирам.
Ако сам си си шеф, или имаш сериозен бизнес, да не мислиш че почиваш събота и неделя задължително?
Има голяма разлика в това да са те наели на работа и сам да си движиш същият.

Разбира се,че да. Аз пак казвам--аз също поработвам по всяко време, и до 12 през нощта съм стояла в конферентни, само и само клиента да е доволен.

Но тук дамата писа за наемна работа на 6 дни, и ти се нахвърли отгоре й....айде моля ти се. Ако работиш за заплата, би ли работила 6 дни, и само един да почиваш. Не нали? И аз така си помислих.
Виж целия пост
# 157
Red Velvet, върху никого не съм се нахвърляла.
Попитах какъв е проблема на 6дневна работна седмица. Ако ти ме разбираш грешно, това вече е друго нещо.
Виж целия пост
# 158
Здравейте,
утре съм на интервю, по точно на тест и ще има задача на ексел и на аксес.Някой има ли представа на аксес какво могат да дадат.Става въпрос за счетоводител в голяма международна компания
Виж целия пост
# 159
Red Velvet, върху никого не съм се нахвърляла.
Попитах какъв е проблема на 6дневна работна седмица. Ако ти ме разбираш грешно, това вече е друго нещо.

Е добре де, за мен има лошо в 6-дневната седмица. За теб няма ли? Ама ей така всяка седмица да работиш по 6 дни....
Виж целия пост
# 160
И аз не бих работила 6 дни, все пак имам семейство и малко дете, искам да имам време за тях. Мъжът ми е свободна професия и сам си е шеф, така че знам за какво става въпрос - има дни и нощи, в които не спира да работи, както и седмици, в които се чуди какво да прави - просто работата не е равномерно разпределена във времето. Има разлика между това сам да си си шеф и това да си нает и тя е главно в гъвкавостта.
Аз си вдигам служебния телефон и си проверявам мейла, проверявам и изготвям документи по всяко време - събота, неделя, вечер, отпуска, болничен, но не бих работила перманентно на 6-дневна седмица или повече от 8 часа на ден  Peace
Виж целия пост
# 161
Red Velvet, никъде не съм писала, че ми е голям кеф да работя по 6 или 7дни в седмицата. Писах, че го правя, когато се налага. )
Виж целия пост
# 162
Искам само да отбележа, че доста от мъжете работят 6 и 7 дни в седмицата... не знам дали е хубаво или лошо, ама - факт. При това за не толкова много пъри в днешно време, с доста намалели надници. Де да имаха и те този лукс да избират и да заявяват твърдо, че ще си седят до семейството, ама нали човек пари трябва да изкарва.
Виж целия пост
# 163
Искам само да отбележа, че доста от мъжете работят 6 и 7 дни в седмицата... не знам дали е хубаво или лошо, ама - факт. При това за не толкова много пъри в днешно време, с доста намалели надници. Де да имаха и те този лукс да избират и да заявяват твърдо, че ще си седят до семейството, ама нали човек пари трябва да изкарва.
Ами...кой за каквото е учил/както се е уредил.
Това, че  в момента работя от понеделник до петък, от 9 до 17:30, и получавам прилична заплата и реални осигуровки и мога да си позволя да подбирам далил и по какви обяви да кандидатствам, не значи, че след месец, 2 или година няма да съм принудена да работя като продавачка по 10 часа 6 дни в седмицата.
Искам да кажа, че всеки преценява какво и колко би работил според моментното си състояние и възможности  Peace
Виж целия пост
# 164
SvetlaK, аха, значи само тези с висше образование могат да работят по 5дни. Останалите да бачкат по 6-7, щото не са учили?. )))))
Смешни са ми такива изказвания...
Или сигурно те смятат за супер тъп, щом сам си избрал да работиш в събота, че и неделя понякога? Или за не достатъчно добра майка, щом не си събота и неделя в къщи?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия