Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да правя, ако моят работодател иска да подпиша документи?
С кого имам право да се консултирам, ако работодателят ми ме притиска да подпиша документи? Има ли някой, който може да ме придружи?
Какви са причините, поради които хората не могат да намерят работа за продължителен период от време?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да правя, ако моят работодател иска да подпиша документи?
Ако вашият работодател ви кара да подпишете документи, имате право на консултация с адвокат или друг специалист. Не сте длъжни да подписвате нищо, дори и да ви притискат. Можете да поискате време за преглед на документите и консултация със специалист, преди да вземете решение. Не подписвайте нищо, докато не сте напълно информирани и уверени във вашето решение.
-
С кого имам право да се консултирам, ако работодателят ми ме притиска да подпиша документи? Има ли някой, който може да ме придружи?
Ако вашият работодател ви притиска да подпишете документи, имате право на консултация с адвокат, познат или друг специалист. Можете да поискате някой, когото изберете, да присъства по време на консултацията. Не сте длъжни да подписвате нищо, докато не се почувствате напълно информирани и уверени във вашето решение.
-
Какви са причините, поради които хората не могат да намерят работа за продължителен период от време?
Хората често срещат трудности при намирането на работа за продължителен период от време поради различни фактори. Те включват ниско заплащане, липса на подходящи свободни работни места, прекалено високи изисквания на работодателите и ограничени възможности за развитие. Някои хора се борят да намерят работа поради недостатъчен опит в желаната област или предпочитат да изчакат по-подходяща позиция вместо да приемат по-нископлатена работа.
-
Какво представлява интервю по Skype и как да се подготвим за него?
-
Какви са причините за неуспешно търсене на работа?
Направих и забележка няколко пъти /стигна се дотам шефът ми да ме помоли да и обясня, че не е приятно да се обърне да вземе лист от принтера и да и лъснат прелестите
/ Започна да фамилиарничи с посетителите, с директора, изключително неприятна ситуация беше. И това, като се вземе предвид факта, че от самото начало и бях обяснила, че ние сме консервативна фирма, фриволно облекло и държание не се толерират. Да не говорим, че започна да допуска и сериозни грешки в работата си. Изтърпяхме я 4 месеца с надеждата, че ще свикне, но не би. Накрая, като и връчвах заповедта за прекратяване, заключи, че и завиждам и затова съм накарала шефа да я освободи

имам познати, приятели, но за момента няма как да помогнат защото в фирмите където работят не търсят хора. Просто положението е адски зле в цялата страна....мислех, че в София ще ми е лесно да си намеря работа, но явно вече не е така.....а не съм кой знае на каква възраст ( 24 г. съм ) имам горе долу някакъв стаж и опит ( продажби, директен - индиректен маркетинг, кредитиране ) следя обявите, кандидатствам, но от никъде нищо.

Валидно правило за всички страни. Преди време тук имаше молба да не се слагат етикети на безработните, но моля ви, нека не слагаме и всички работодатели, агенции, HR-и и т.н. в един кюп