ЮЛИ щастие ще ни дари, бебче сладко чакаме да се роди - 17 темичка

  • 33 498
  • 741
# 150
Здравейте, сладурки!
Аз открих сезонът за прането с кошчето за колата Simple Smile
Котонче, оправяй се бързо. Знам за кашлица, че чай от семена от дюли много помага, но тъй като ги няма в момента, може да пробваш с желе от дюли, ако някоя баба покрай теб си е направила.
Ема, много сте бързи. Всяко зло е за добро Simple Smile
Пожелавам ви спорен ден и мноого усмивки!  Hug
Виж целия пост
# 151
Здравейте, милинки маминки Hug
Не съм писала тези дни, защото бяхме извън София. Но пък сутринта след като дойдох на работа докато пийна кафенце ви прочетох.
Аз също от вчера съм в 45-дневният болничен, но смятам тази и другата седмица да поработя. От 25 официално започвам да си почивам.
Ема, много се радвам че сте си намерили нова квартира, а и още повече че ще  имаш под ръка помощ.
Ние също направихме ремонт в Перник при нашите и ще се преместим да живеем там след като се роди бебо. Така хем ще имам помощ, хем ще спестим някой лев от наеми за Америка догодина.
zarady, аз бях в петък първо от 8:30 при Клисурски, а след това се оказа че имам бактерии в урината та в 12:30 ме вика пак. Ти по кое време си била там? Аз бях толкова изморена от тези две ходения до МД в тая жега и изобщо не съм обърнала внимание на чакащите. Оказа се че са ми  намалени околоплодните води и това, че бебо  не ще да се обърнеи гадните бактерии... И малко в повече ми дойде цялото това инфо. Моля те да ме извиниш ако сме се засякли и съм те подминала.  ooooh! Embarassed В петък пак съм там по обяд, така че ако  имаш път този път викай силно  Mr. Green
Иначе тоновете са добри,бебко също, расте си, но сега се надявам и да се завърти че съм се настроила за естествено раждане. Спряла съм се на ОБ.
Относно дрешките купила съм много малко неща,  а днес си поръчахме кошарката. От 25-ти когато си остана в къщи започвам да пера, гладя и подреждам нещата за бебко.
Сега малко ще поработя и пак ще се включвам.
Много хубава седмица на всички Hug
Виж целия пост
# 152
Здравейте и от мен!

От днес съм си вкъщи и честно да си призная - МНОГО ми е скучно. Не съм свикнала да си стоя у нас и това е. Не че нямам работа, ама толкова бързо се изморявам, че почти нищо не мога да свърша  Shocked
За домашните любимци си говорите  Cry Аз моето момче го оставих в Плевен при баща ми и още не мога да го преживея  newsm45. Хем си знам, че там му е по-добре - има двор и тревичка, ама все пак 8 години съм го гледала момчето. Ама да не ви занимавам с моите терзания.
Вчера накарах мъжа ми да отидем до плажа вечерта към 18 ч. (цял ден много ми беше горещо) и се изкъпах едно хубаво в морето  Crazy Водата беше супер топла, а аз с моето голямо тяло голям зор докато се опитвах да плувам  Laughing Мисля някой път да повторя къпането в следобедните часове. Беше супер.
А вчера цял ден много малко усещах бебко и направо вечерта взех да се вкарвам във филми. Днес обаче направо ми разказва играта от ритници и движения  smile3521 което сега ми се струва супер.
Ами аз май ще поспя малко, то нищо не ми се прави  ooooh! Лек ден на всички Heart Eyes
Виж целия пост
# 153
Здравейте, момичета! Grinning
Ема, честита ви нова квартира, много радост в нея ви пожелавам! Hug
Котонче, дано ти размине по-бързичко. Hug
Снеж, браво за плуването. Hug А за работата, и на мен 1та седмица вкъщи ми беше скучно, а сега ела ме виж. newsm08
Съни и аз открих сезона с прането на столчето. Hug А вчера пуснах 2 перални с дрешките- подарените и новите се събраха в 2 перални.
Ditka_sl, и аз досега не съм имала подготвителни контракции, вообще. А болки-1-2 пъти в 4ти-5ти месец, които май се оказа, че бяха от червата.
Котьо ще си е при нас, то няма и на кого да го дадем де. Но той е много послушен, така че не мисля, че ще имаме проблеми с него.
Днес бях на преглед при акушерката. Пак обичайното-слушане на сърчицето, мерене и опипване на коремчето, бебо продължава да си е с главата надолу. Кръвното-нормално. Всичко е наред каза. Поговорихме си малко и така. Simple Smile
И аз както някой каза, щях да пиша още нещо, ама забравих. Laughing
Приятен ден на всички! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 154
Здравейте, милички  Hug
srcs, аз също ползвам това кремче, наистина много помага.Аз също бях поспряла да се мажа, но крачетата пак почнаха да ми се подуват и ще започна наново  Hug
И аз искам да си изпрося едно цопване в морето от Пепи  Mr. Green
Ема, ние също имаме малко проблеми с тази квартира относно ремонти....бая пари дадохме да си го пооправим и всичко си беше за наша сметка...сега искаме дограмта да сменим, но ако се съгласи да е за негова сметка, иначе ... не мисля, че е правилно  Crossing Arms иначе ми е през 2 блока от наште и ми е мнооооого добре  Mr. Green
Сега да се похваля и аз, от днес вече съм в 9ти месец и спокойно мога да си отдъхна вече  Mr. Green бях до АГ-то да си взема документите, чухме тоновете, всичко е наред.Тази седмица вече трябва и да знам дата за секциото и съм много развълнувана  Grinning  Hug
Виж целия пост
# 155
Здравейте  Hug, отдавна не съм се включвала (не съм и много активна) но понеже времето си наближи  , и чета тук за разни документи  и  други вещи за болницата ,  но не ми е ясно какъв е този WASS задължителен тест  и HbSAg  (който маи е хепатит ) !? и дали в болницата  го правят или сама предварително . Ако някоя дама е наясно ще бъда много благодарна ако ме просветлите  Peace
Виж целия пост
# 156
Здравейте и от мен! И аз днес влизам официално в девети месец и като се замисля колко бързо мина всъщност всичко...Не я усетих тази бременност.  Crazy И аз днес изпрах една пералня с бебешки дрешки да се възползвам от ужасната жега и днес...Мисля утре по хладното да се заставям да изгладя малка част (и аз съм в групата "Най-мразя да гладя" )  Mr. Green hahaha
Ох, и аз не можах да спя тази нощ от жега, та на два пъти пусках климатика за по малко и понеже не смея да го оставя заради каката цяла нощ, бях като стража да дебна да изключвам  Shocked И за капак се събудих в 6:15 и не заспах повече.. #Cussing out Благодаря за напомнянето на кремчето с див кестен, не съм се сещала, че може да помага при поничкообразните ми колена и стъпала! hahaha Сутрин се радвам на слаби крачета и 2 часа след това съм като мецана-дебелана от подуване... Confused
Бързо оздравяване на cotton4e! Много е неприятно, убедена съм!
Нинс, да ни е честит 9-ят месец  Mr. Green Hug
Ема, честита ви квартира - саамо хубави емоции в нея!
Снежи, ако знаеш как ти завидях за плуването...двойно и заради всички нас да повториш! Hug
Ох, хайде, мацки...Лягам да почивам активно на хладно! Mr. Green
Виж целия пост
# 157
Привет сладунки!

Да ви кажа аз днес ходих на запис на тонове, макар че мислех само да лежа и да не пътувам никъде. В крайна сметка тоновете са добре и юнаците се представиха отлично, а на записа имах 2 контракции. Вече си лежа в къщи, но при всяко ставане ми се стяга корема, явно се преуморих. Cry Сега си пих хапчето, хапвам и лягам.

За дом.любимци нашата котанка ще си е при нас в друга стая. Не само, че никаде не я искат, ами и аз не си я давам Laughing. Тя си е домашна и никога не е излизала, ваксинирана е и е кастрирана, което я прави много кротка и добричка. Heart Eyes

Котонче, да се оправяш бързо Hug

Павлинче, и аз опрях до климатика и днес май пак ще го пусна следобяд. Честита ти девятка на теб и на Нинс, а и на всички мами които вече могат да се похвалят с това.  Hug

Снеж, Пепи да се топнете и от мен в моренцето! Hug
Виж целия пост
# 158
Днес цял ден съм навън и това ми е второто прибиране тъй като пак ми се получи едночасова дупка измежду задачките. Поне съм на трети чифт бельо и трети душ вече - от врата и в банята. hahaha
След малко пак излизам но имах време да ви изчета и така поне довечера няма да чета с часове, че сте много бързи днес bowuu

Ами не, бе момичета, нямам към столчето а то и в инструкцията пише, че се закупува отделно. Вече взех такава възглавнички в комплект с постелчице е. Е, малко разваля фасона на столчето от към цветове ама нищо. Че Пепи, купува се отделно  bowuu

Кремчето за крака наистина помага. Както писах и по-рано аз не му вярвах докато не го спрях и не започнах ужасно да се подувам. Пак започнах мазането и действа "сладура" - да не повярваш  Joy

Хайде, милички, до по-късно! Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 159
Здравейте и от мен за днес!  Hug
Днес ходих за обменната карта и за направлението за хоспитализация, та АГ ме прегледа рутинно за албумин, кг на мен и бебето и накрая кръвно... И като се опули тази жена и ми вика " ама то кръвното ти е 130 на 80, защо е толкова високо".... ами че аз от къде да знам, може и от жегите и преумората да е ( вчера наистна прекалих с чистенето, че и гости посрещах). Та докторката каза да спра да ям сол изобщо ( по моя преценка аз и сега си готвя безсолно) и след 2 дена пак да ида да ми премери кръвното, и ако пак е високо щяла да ме вкара в болницата  ooooh! Аз не знам защо не се пртесних, в нормална ситуация само да чуя за болница и откачам. Може би ми се иска да вярвам на 6-тото си чувство и да си мисля че всичко ми е наред.
Зза кремчето от див кестен- наистина има страшен ефект, собено ако се мажеш пон 2 пъти на ден. Иначе усещам кожата на краката ми как ще се разцепи, толкова са подути! По късно пак ще се включа, че и аз съм от мамите, които си забравят мисълта  Embarassed
АА само а питам мамите които са споменавали за скъсените си шийки- тва как ко установяват? всеки път ли ви гледат отдолу? Мен никога не са ми гледали междукрачието и за това се притеснявам да н ми открият и на мен някакви нежелани неща...
Виж целия пост
# 160
Здравей те мамчета  Hug ох голяма жега седа вътре и се потя  Laughing
Днес ходих при докторката която ще раждам мина добре слушах ме тонове всичко е ок .
Каза ми какви изледвания трабва да си набавя и от утре съм по изследвания и документация.
За 1-ва страничка термина ми е 25.07.2012г. МБАЛ Св.Ана -София секцио, при д-р Жекова но още не сме оточнили датата ще пиша допълнително.  Praynig
Лек ден мамчета  Simple Smile
Виж целия пост
# 161
Здравейте момичета,
не съм се включвала скоро, но тези дни съм като отвързана - по цял ден навън и вечер пак. Като на хотел съм вкъщи, само дето и камериерка го раздавам  Mr. Green.

За домашните съкровища виждам си говорите - няма сила, която да ме раздели с моето куче. Мъжът ми казва, че сме свързани като с ластик - аз да мръдна и той мърда  Heart Eyes. Иначе е много кротък и мързелив ( все пак е булдог ) и съм сигурна че няма да имаме проблеми с него. Но от сега му отрязахме достъпа до спалнята - по добре да не свързва това с идването на бебето. Първо много страда, но после свикна. Сега вратата стои отворена и той само лежи на прага, но не припарва вътре. Много ми е възпитаничък  Mr. Green.

Да похваля моето мило бабче от село - душицата ми изпратила истинска храна - сирене, мляко, яйца и кашкавал. Защото аз постоянно се оплаквам какви боклуци ядем от магазините. Еми няма такъв вкус - Тертер, мертер ряпа да яде. Много ми е миличка  Heart Eyes.

Днес ми звъннаха че ни е готово легълцето ( само с 5 дни закъснение) и за късмет днес няма с какво да го вземем  Crossing Arms. Моят татко е извън града по работа, а свекитата са на вилата до утре. А трябва с голяма кола да се вземе Whistling. Ама нищо и утре е ден. Нямам търпение  Crazy.

Искам да попитам може ли сега да ползваме репеленти  newsm78 ??? Както споделих почти всяка вечер сме навън и снощи сериозно ме наръфаха комарите. Накрая се напръсках малко, че не бях проучила въпроси и ме хвана шубето.

Пепи, пиши ме и мен мила с едно цопване във водата  Hug. Дано не ставаме много нахални, че то за всички нас докато се изкъпеш и ще те пишем на дневна норма зачислена на плажа  Joy. Ама какво да се правим като сме толкова далее. Аз вече само като си затворя очите и усещам че ми мирише на море, така ми се ходи.

Айде аз пускам климатиците да охладя и се захващам пак да чистя, че в 5 съм на доктор  Praynig. Praynig
Виж целия пост
# 162
не ми е ясно какъв е този WASS задължителен тест  и HbSAg  (който маи е хепатит ) !? и дали в болницата  го правят или сама предварително .


WASS/ Васерман /-сифилис
HbSAg / австралийски антиген/- хепатит В.
Изпраща те с направление лекарят, който следи бременността.
Виж целия пост
# 163
не ми е ясно какъв е този WASS задължителен тест  и HbSAg  (който маи е хепатит ) !? и дали в болницата  го правят или сама предварително .


WASS/ Васерман /-сифилис
HbSAg / австралийски антиген/- хепатит В.
Изпраща те с направление лекарят, който следи бременността.

и обикновено се правят още с първите изследвания по ЗК
Виж целия пост
# 164
Малее, момичета какво правите вие....2 дни да не ви следя и новата тема скоро ще е изписана Joy
Днес бебка ме побърква със здрави ритници и танци  newsm32  Mr. Green , но няма как малко ни остана...само дето жегите и мен много ме мъчат. Аз седейки се потя, а да не говоря като правя нещо  Whistling
Вики-вени, браво,  че си оправила майчинството....а за кондиломите не знам как е за бременни, но по принцип трудно се лекуват ( една позната имаше) и те сега може да ги махнат , но вирусът си остава,доколкото знам. По-добре не рискувай с бебо и роди секцио.
За да не пропусна поименно някоя  мама в 9-ката....честито на всички, които вече са в заветния 9 месец   bouquet  newsm18
Ема, честито за квартирата,а и щом наблизо има кой да помага- супер Simple Smile
Съни, сигурно е кофти да си напуснеш местенцето,но все пак вече ще сте си всички заедно на едно място и със сигурност ще е много забавно  newsm10
За европейското май всички мъже са така...и моят всяка вечер е с бира и печена царевичка  #Silly...даже и вечерята си гласи за пред ТВ  hahaha
За чаршавчетата - аз си взех един комплект с обиколник, шалте, нещо като повивалник (меко), чаршав и възглавница...шалтето и възглавницата няма да ги ползвам сега. Няма калъфи никакви в комплекта. Иначе при нас тук има в магазините за спално бельо да продават нещата на части или пък да ти шият по поръчка...така че аз ще се възползвам за още чаршафи и др. А взела съм си и от хавлиените протектори за матрак с ластици.
Котонче, бързо оздравяване ти пожелавам!
Сега пак изчезвам,че трябва да сортирам пак една пералня бебешки дрехи. Тези дни поне мога да се похваля ,че си наредих вече нещата в новия гардероб  Mr. Green...имам още малко работа по другите шкафове, но бавно и славно,че много се изморявам  Whistling
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия