БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 24 901
  • 741
# 255
Здравейте, скоро ни предстои захранване и се записвам да ви следя  Peace
Виж целия пост
# 256
МимитоСавова, отделно въвеждаш пуешкото, отделно пилешкото.
Ако вземеш чисто месо, имай предвид, че то се използва за 3 порции, като на самото бурканче пише, че трябва да се използва в рамките на другия ден. Т.е. за началното захранване пак ще го хвърляш. Започни с 2-3 лъжички от месно-зеленчуково пюре и си дохрани със зеленчук. Другият вариант е тези 2-3 лъжички да ги дадеш м/у хранене. На другия ден, ако всичко е ок, дай половин бурканче, после едно и така с всяко месо.
Виж целия пост
# 257
Диня и пъпеш кога могат да се предложат?

След 6-ти месец може  Peace
Динята е плодът с най-високо съдържание на целулоза и хич не е подходящ за бебе на 6м.Сок може,но плодът е най-подходящ след 8м.
Виж целия пост
# 258
А какво мислите за вариант сама да си сваря пилешко и заешко примерно да го пасирам и да си го замразя във фризера във формички за лед. като едно кубче мисля ще стига за едно хранене или не?. Ако е така може ли първия ден от въвеждането на новов месо да добавя към зел.пюре половин бучка месо от фризера и ако няма нищо на следващия ден да си добавя цяла?
Виж целия пост
# 259
Принципно става, но в такъв случай защо не го вариш директно преди храненето?
Виж целия пост
# 260
Диня и пъпеш кога могат да се предложат?

След 6-ти месец може  Peace
Динята е плодът с най-високо съдържание на целулоза и хич не е подходящ за бебе на 6м.Сок може,но плодът е най-подходящ след 8м.

На мястото на думата целулоза аз бих сложила вода  Simple Smile Целулозата в динята е едва около 1.5%  Hug
Виж целия пост
# 261
От другата седмица мисля да захраня с глутен. С овесена каша ли е добре да се започне?
Сиренето и маслото кога мога да ги дам, през кой месец?
Виж целия пост
# 262
С овесена каша ли е добре да се започне?

Да.


Сиренето и маслото кога мога да ги дам, през кой месец?

Сирене - поне 8 навършени месеца.
Масло - 9 навършени месеца.
Виж целия пост
# 263
Принципно става, но в такъв случай защо не го вариш директно преди храненето?

защото няма смисъл да варя толкова малко количество месо преди всяко хранене:)
Виж целия пост
# 264
МимитоСавова, отделно въвеждаш пуешкото, отделно пилешкото.
Ако вземеш чисто месо, имай предвид, че то се използва за 3 порции, като на самото бурканче пише, че трябва да се използва в рамките на другия ден. Т.е. за началното захранване пак ще го хвърляш. Започни с 2-3 лъжички от месно-зеленчуково пюре и си дохрани със зеленчук. Другият вариант е тези 2-3 лъжички да ги дадеш м/у хранене. На другия ден, ако всичко е ок, дай половин бурканче, после едно и така с всяко месо.
abs явно не съм се изказала правилно, за което ме извини. Естественно че по отделно ще ги въведа, не ми беше ясно това че след като се дадат първите 2-3 лъжички с какво се дохранва, но вече разбрах. Simple Smile Благодаря.
Виж целия пост
# 265
Рано ни е още за месото, но ... да питам Simple Smile ами ако на всяко ядене хапваме АМ какво да го правя. Търси си шишето и това е. За момента нямаме заместено хранене, а и изобщо незнам кога ще стане. И след зеленчуковото пюре си търсим АМ.
Виж целия пост
# 266
Фифи, ако желанието за шише с мляко не напусне бебето ти след захранването с месо - давай спокойно. Но мисля, че това ще отмине с времето.
Заместено хранене до навършването на 12 месеца не е редно да има. Шишето с мляко е с предимство.
Виж целия пост
# 267
Добре, благодаря ти Sourcherry. Ами зачудих се какво ще го правя, след като казвате, че след месо не се дава мляко.
Виж целия пост
# 268
По принцип не се дава, но ако бебето се дере и иска, някак не е възможно да бъде спряно млякото изведнъж. Постепенно започват да изяждат цяла порция месо със зеленчук и млякото на обяд отпада.
Виж целия пост
# 269
Фифи,и при нас го имаше този проблем,търсеше си млякото след всяко хранене с лъжица.
Когато въведох месото,може би се засищаше повече,правех 30мл.и дори не го изпиваше цялото,но когато въведох твърдата закуска си търсеше пак млякото.

Понякога исках да слагам извара в зеленчуковото пюре,пак същото положение,рев за мляко.
Естествено винаги съм му давала и с времето сам се отказа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия