БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 24 901
  • 741
# 270
С какво е най-добре да въведа какао-с домашен крем, сладкиш или да взема някое бурканче(напр. на Хип от серията Лека нощ)?
Ако въведа какао и няма реакция трябва ли да въвеждам отделно шоколад-не ми се иска да им давам шоколад в чист вид все още, но тръгват на ясла и се чудя ако съм въвела какао могат ли да ядат от торта, в която има шоколад когато празнуват рожденни дни?
Виж целия пост
# 271
от много време държа в шкафа на "Ганчев" млечна каша с ябълки и круши. Дават го за деца над 4м. но в него има канела, обезм.мляко на прах, пълном. мляко на прах и т.н. Подходящо ли е за нея да и го дам, на 6м. и 26 дни е.
Страх ме е да не се обрини, правила ми е такива поразии с жълтък и на 1м. уж алергия към белтъка, но и аз не знам какво е било, след като се консултирахме с дерматолог и той ни посъветва да я тестваме като и дадем нормално АМ и от тоггава сме с нормално АМ.  newsm78

Виж целия пост
# 272
Подходящо ли е за нея да и го дам

Категорично не  Simple Smile
Виж целия пост
# 273
Подходящо ли е за нея да и го дам

Категорично не  Simple Smile
newsm10
Виж целия пост
# 274
от кой месец може да се дават йогурт на хумана,пише от шестият,че може
Виж целия пост
# 275
За кашата в кутиите ли питаш или за в бурканче?  Thinking
Виж целия пост
# 276
Май има едни в пластмасови кутийки, като Данонино, те ли? И аз се интересувам от тези млечни десерти от кога може (ако за тях става въпрос). Знам, че май Данонино е за след 3 год.  newsm78
Виж целия пост
# 277
След годинка детето може да яде всичко. Без люто, гъби, ядки и още едно-две неща. Данониното не е от забранените  Grinning Отделен е въпросът доколко е от полезните, но ако не се втелясваме са ок  Simple Smile

Виж целия пост
# 278
Момичета, моля за коментари и мнения за нашия хранителен режим, като че ли има нужда от разнообразяване...

7:00 АМ
10:30 каша/ попара/кисело мляко с бисквити/йогурт с плодове
14:00 обяд- зеленчуково или месно пюре
18:00 - Супа, понякога каша или йогурт с плодове
22:00 АМ
Между храненията- плодове - веднъж дневно, по различно време.
Сокове не съм давала и не давам, само водичка.
Виж целия пост
# 279
от кой месец може да се дават йогурт на хумана,пише от шестият,че може

8 навършени месеца за всяко млечно, което е различно от АМ.


Ако въведа какао и няма реакция трябва ли да въвеждам отделно шоколад...

Въведи какао с каквото решиш - каша Хипп, домашен кейк.
После няма никакъв проблем директно сдахапнат парче шоколадова торта или парче шоколад.


Моли, не бих давала в 18.00 супа, а манджа или каша.
И да разнообразяваш с какво и за какво на тази възраст? Няма нужда.

Виж целия пост
# 280
Момичета, моля за коментари и мнения за нашия хранителен режим, като че ли има нужда от разнообразяване...

7:00 АМ
10:30 каша/ попара/кисело мляко с бисквити/йогурт с плодове
14:00 обяд- зеленчуково или месно пюре
18:00 - Супа, понякога каша или йогурт с плодове
22:00 АМ
Между храненията- плодове - веднъж дневно, по различно време.
Сокове не съм давала и не давам, само водичка.


Ако искаш измести малко обяда и към 17ч.дай следобедната закуска,но не супа,за тази възраст само АМ за вечеря е достатъчно.
Виж целия пост
# 281
7:00 АМ
10:30 каша/ попара/кисело мляко с бисквити/йогурт с плодове
14:00 обяд- зеленчуково или месно пюре
18:00 - Супа, понякога каша или йогурт с плодове
22:00 АМ

Йогурт с плодове за вечеря изобщо не е подходящо  Naughty Супата не е вечеря, освен ако не е гъста и хранителна, а не рядка. Най-добре е да даваш каша тогава, има различни вкусове, сменяй ги, а сутрин давай разни зърнени закуски, овесени ядки, елда, грис...
Сутрешното и вечерното мляко си ги запази, докато иска детето. Останалото си е ок, няма нужда от повече разнообразие.
Виж целия пост
# 282
Пишете, че ядките са за след 2-3 години. В това число включват ли се и орехите, защото четох, че след 1 год. са ОК? newsm78

Моли и нашият режим е такъв. Обикновено към 18-19 часа давам зърнена каша в някаква комбинация или йогурт. Само дето сме на кърма през останалото време.
Виж целия пост
# 283
Два дена обикалях магазините в града и единствената овесена каша, която намерих, в съдържанието ѝ пишеше, че съдържа захар. С каква друга е подходящо да започна въвеждането на глутена? При положение, че сме започнали захранването на 5м. и 1 седмица, два месеца след това може ли да се въведе месото или първо да въведа глутена 2 седмици и на 3тата месото или да изчакам 8 м.  newsm78
Виж целия пост
# 284
Според мен първо въведи глутен, после месо след 8-мия месец. Глутен въведох с безмлечна овесена каша с нашето си АМ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия