БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 24 901
  • 741
# 390
Molly, благодаря! Сега и аз си спомням това, нали уж следя темата. Grinning
Виж целия пост
# 391
За малко дете не знам дали помага, но при възрастните при разстройство помага препечена филийка, оризова вода, чай от корите на нар.

4ри дена давам каша от елда. Искам да въведа глутена с овесена каша. Добра идея ли е към кашата от елда да добавя 1 лъжичка овесена?
Виж целия пост
# 392
4ри дена давам каша от елда. Искам да въведа глутена с овесена каша. Добра идея ли е към кашата от елда да добавя 1 лъжичка овесена?
Да, можеш да ги смесиш. Аз така въведох глутена, постепенно намалявах елдата докато достигнах цяла порция овесена каша.
Виж целия пост
# 393
Аа, защо тогава такива млечни десертчета може от 10м., а кисело мляко след 1 год.?

Прясното мляко е след 1г, киселото може и по-рано (от 8-ми нататък например, както и тези в дуетите, по същата причина)  Simple Smile
Виж целия пост
# 394
Може ли да захраня с ръж, като приготвя  хляб в хлебопекарната? Понеже още не сме давали пшеница, може ли първо ръж? Или тя е по-силен алерген?
Виж целия пост
# 395
Можеш така да  въведеш ръж,пшеницата е с най-високо съдържание на глутен и с нея се захранва накрая.
Виж целия пост
# 396
След оризовата каша с коя е най-подходящо да се продължи? И с коя е добре да се въведе глутен?
Виж целия пост
# 397
Аз след оризовата каша мисля да продължа с каша елда. Първата каша ще вкарвам 10 дена, но незнам втората колко трябва, 5 добре ли е? А веднага след оризовата ли да я започна другата или да вкарам някой зеленчук между тях?
Виж целия пост
# 398
Може елда, царевица, просо като безглутенови.
Глутен може директно с пшеница да въведеш, може и с овесена каша например, като овесът е с най-ниско съдържание на глутен, после следват ръж, ечемик, пшеница. Не е задължително да спазваш тази схема, както прецениш.
Виж целия пост
# 399
При алергия към някоя храна къде трябва да се появят пъпчици?
Виж целия пост
# 400
При алергия към някоя храна къде трябва да се появят пъпчици?
При нас бяха по цялото тяло едни пръстеновидни червени обриви.
Виж целия пост
# 401
При алергия към някоя храна къде трябва да се появят пъпчици?

Следи се най-вече корема.
Виж целия пост
# 402
При алергия към някоя храна къде трябва да се появят пъпчици?

Ето малко информация за алергиите и признаците и за обривите:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=592735.0
Виж целия пост
# 403
Здравейте, сигурно много пъти сте отговаряли на този въпрос, но нямам време да се ровя Simple Smile
От кога може да се дават нектарини и патладжан и как? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 404
Нектарини и пресни, и на пюре може след 8-ми месец, така че можеш да даваш.
Патладжан - след 3г най-добре, ако изобщо трябва да се дава този зеленчук. Изключително трудно смилаем и със спорни хранително-полезни качества. Аз бих го пропуснала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия