Ветрецът топъл носи аромат на бебе,вълшебство мое ЮЛСКО,скоро ще се гушнем с теб

  • 42 758
  • 756
# 255
Биши, честити красавици! Да са здрави и щастливи и трите с каката да ви ядосват умерено, за да ви поддържат в добра спортна форма! Гордият татко ще предизвиква огромна завист, заобиколен от толкова жени у дома! Wink
SYNI, на балкона си. Какво става с теб?
Аз днес си видях сметката просто. Излязох в 8 и се прибирам с детето от яслата преди малко. След снощните преживявания спахме едва 6 часа и моята кифла ми отмъсти сутринта за ранното събуждане.
В 9,00 ходих да давам кръв за Публичната банка за стволови клетки за изследвания, после се занимавах с едни фактури, после на преглед... Беба е станала 3500, направо се опулихме с лекарката. Накрая ме прегледа и на магарето и малко прокървих, та си изкарах акъла, но поне не е тапата. И сега 30-40 мин. почивка и после ме чакат упражнения пред блока по колоездене с малката. Луд ден, утре ще наваксвам с почивката явно.
Виж целия пост
# 256
         Честито на мама Биши Hugда са живи и здрави двете принцеси и скоро да се гушкат щастливи в къщи Hug
Виж целия пост
# 257
Да ви се похваля,излязоха ми резултатите от последните изследвания-всичко е наред newsm44.
Нещо доста ми беше притеснено какво ще излезе.
Хемоглобина ми се е качил от 116 на 121,което си е супер.Явно сусамовия тахан върши работа Grinning
СУЕ-то ми е доста високо-70,но знам,че е нормално.
Урината ми е чиста,няма белтъци и бактерии.

Мога да си отдъхна вече и да чакам бебка спокойно Wink

Гледам,за упойките си говорите.
Аз раждах нормално с епидурална-е,усещах си всичко-и контракциите,и напъните,че и болчици имаше.Но всичко беше напълно поносимо,адските болки ми ги спести упойката Laughing Не са ме шили след раждането,защото нямах епизотомия и разкъсвания,но предплагам,че щяха да ми усилят дозата на упойката,ако се налагаше.Това е хубавото на тази упойка,може да се контролира доста прецизно подаваната доза.Така на напъните на мен почти ми я спряха-мнооого малки дози пускаше анестезиоложката,за да мога да напъвам ефективно.
Сега пак така мисля да раждам,защото всичко беше едно изключително позитивно преживяване Heart Eyes

Котонче,сега ме подсети да проверя утре дали е излязъл новия брой на списание "Моето дете".Чакам го с нетърпение,защото напоследък излиза със страхотни и много полезни книжки към него Grinning
Виж целия пост
# 258
Ох момичета аз до сега се притеснявах за изследванията как ще са те са ОК,но вчера като уточнявахме датата за секциото се оказа че при първото раждане не са ми сложили инжекцията гамаглобулин Sad,а аз си мислех че са я сложили.Когато си правих изследванията за антитела бяха отрицателни и докторката каза че няма проблем Peace.НО нещо като че ли взе да ме човърка.Доктора при когото ще раждам и той каза че нямало проблем,най много да караме по тежка жълтеница.Направо място не мога да си намеря ooooh!,а е вече късно да я поставяме.Остана като се роди бебчо да видим неговата кръвна група каква. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 259
Котонче аз бях мамата с въпроса за "пупка"  Mr. Green
Ама наистина си е нормално, някои ползваме жаргони или думи специфични само за определена част на България, та който не разбира наистина е по-добре да пита!
А за лака - знаех си аз  Simple Smile
Виж целия пост
# 260
Честити принцески на мама Биши- нека са здрави,усмихнати и много щастливи. На мама бързо възстановяване  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 261
mamma_petty,добре съм мила,в къщи сме си.Бебо за сега много слушка и мисля,че ще си изчака датата определена за секциото,29.06 ще е големия ден Simple Smile
А ти мила,щом си прокървила по добре се отдай на почивка днес,не се натоварвай,че и тази жега не е за пренебрегване Hug

За упойки си говорите,аз вчера имах среща с анестезиоложката,секциото ще е със спинална упойка,каза че ще усещам как работят по мен ,но без болка Rolling Eyes,което малко си ме притеснява,само при мисълта,че ще чуя кога ще ме срежат и ще ми изскочи сърцето.

Много се вълнувам,тези дни много бебчета започнаха да валят Heart Eyesжелая леко и безпроблемно раждане на всяка една от вас мамчета и най-важното здрави и красиви дечица Hug
Виж целия пост
# 262
Честито на мама Биши! Да са и живи и здрави принцесите и бързо възстановяване!  newsm51  newsm51   bouquet
Каматна, малко разочароващо че са друг цвят дрешките,но пък и тези сигурно са страхотни, а и важното наистина е вие с бебка да сте живи и здрави Simple Smile
Мпеева, Котонче вече ти е казала, но понеже аз използвам думата маман да си кажа....така казвам на майка ми не помня вече от колко време  Mr. Green някъде от пубертета май Simple Smile ( френски maman-мама). А то аз и на баба от тогава съм си съчинила да и викам бабет  Joy Някой много ми се чудят.
За памперсите взех едни Памперс Ню борн 2-5кг 43бр за родилното и за вкъщи пак Памперс Слийп енд плей 3-6кг към 90бр.
Честити покупки на всички и за добрите резултати от прегледи.
Srcs, стискам палци  fingerscrossed всичко да мине добре! Не се притеснявай толкова , че и бебето се влияе  Hug
Диди*, благодаря за статията за упойките....точно нещо такова синтезирано за всички видове ми трябваше Simple Smile  newsm10
Отивам да си видя хавлийките дали са изсъхнали вече в тази жега Simple Smile Този път всичко с тях си е наред Wink
Виж целия пост
# 263
Ками какъв е този сусамов тахан ? Embarassed.Че и моя е много нисък.... ooooh!
Виж целия пост
# 264
Ками какъв е този сусамов тахан ? Embarassed.Че и моя е много нисък.... ooooh!

Дитка,аз използвам този тахан
Македонски тахан,
но има и много други видове на пазара.
Продават го в големите вериги магазини и в магазините за здравословни храни.
ето малко инфо за сусамовия тахан:
Скрит текст:
Сусамът това 2 милиметрово семенце е:

"за здрави кости, коса и дълголетие

Между лечебните му свойства може да се съобщят:
- допълва енергията на бъбреците, която повлиява качеството на костната тъкан (при остеопороза напр.), също образуването на кръвта (при анемия), повишава количеството и качеството на спермата (безплодие при мъжете), повлиява качеството на косата-нейния растеж, също повлиява слуха
- профилактика и лечение на запека, също при суха кашлица
- сусамът трябва да бъде ежедневно допълнение към храната при жените в менопаузата – при горещи вълни, изпотяване, безсъние, сърцебиене, слабост
- при жени с преждевременна и силна менструация
- при хора с надмерно изпотяване, хиперактивност, склонност към повишено кръвно налягане, сърдечни заболявания, мозъчни проблеми
- външно сусамовото масло се използва при болки в ушите, кожни изгаряния, като се нанася с памуче. При повишена температура помага за снижаването й като се маже кожата със сусамово масло.
- увеличава продължителността на живота


Модерната диетология:

Сусамът съдържа тези най-важни вещества:

20% белтъчини
50% растителни масла
захариди 16%
9 % влакнести вещества

витамини – тиамин (В1),
рибофлавин(В2)
ниацин(В3)
каротени

минерални съставки – сусамът е отличен мултиминерален природен продукт-
в 100 гр. сусам има:

калций до 1500 мг. !!!
магнезий -350 мг.
желязо – 10 мг.
цинк – 10 мг.
калий – 410 мг.
фосфор – 890 мг.

този състав го прави подходящ при лечението на :

високото съдържание на органичен калций, магнезий, фосфор – при лечението и профилактиката на остеопорозата и костните счупвания. Препоръчва се на бременните и кърмещи жени
високото съдържание на желязо – подходящ при жените и при анемичните хора
високото съдържание на витамини от групата В и магнезий, фосфор – подходящ при неврологични заболявания вкл. депресии, неврози. По същият начин е подходящ при студенти, спортисти, хора работещи тежък физически труд
високото съдържание на ненаситени мастни киселини и магнезий - подходящ при сърдечно-съдови заболявания
високото съдържание на цинк подобрява имунната система и метаболизма в организма
високото съдържание на каротени и магнезий, калций и цинк са лекарство за очите, косата, лигавиците, ноктите

....една вкусна, лечебна чаша сусамово мляко дневно при много здравословни проблеми вкл. и фрактури:

100 гр. сусам
200 гр. вода
1 лъжица мед

всичко това се слага в подходящ съд и се размиксирва (с този миксер, който има перка на края), докато се получи бяла течност (бяла, защото при разкъсването на сусамовата обвивка се излива маслото, което с водата образува емулсия)
По желание може да се прибави и един банан на парченца и да се разбие с миксера - получава се прекрасно лечебно питие, което няма конкуренция между лекарствата и "хранителните добавки"

Сусам при бременни, кърмачки, малки деца, подрастващи, активно спортуващи, млади и порастнали, здрави и болни, за здраве, красота и дълголетие!

Аз го вземам така: смесвам 1:1 сусамов тахан и мед и от тази смес ям по 1 супена лъжица на ден.Много е приятно на вкус!
Виж целия пост
# 265
Здравейте! Бързам да честитя на новите юлски майчета. Да за живи и здрави бебоците им, да носят радост и много смях на мама и тати. Гледам, че ние с термин 01.07. си седим кротко и си чакаме и мамите с по-късни термини взеха да ни изпреварват  Laughing Важното е, че всичко е нормално и бебчовците се появяват напълно износени. Да попитам нещо за накрайниците на помпите за кърма. Моята е ел.помпа на Медела, но гледам, че вътре има два накрайника размер М или 24мм, обаче сравнявайки гърдите си с тези на картинката май се оказва, че размер М за моите гърди е голям  newsm78, ще ми трябва размер С или 12мм. Та въпроса ми някой знае ли дали отделно могат да се купуват меки накрайници за тези помпи. Лошото е, че моята не е поръчвана от БГ и ако реша евентуално да докупувам ще ми отнеме доста време доставката до тук.
Желая ви прохладна вечер (най-вероятно под климатиците  Simple Smile)   bouquet
Виж целия пост
# 266
Честито на мама Биши! Живи и здрави и бързо възстановяване
 Днес си направихме една голяма разходка въпреки високите температури.  Даже и една малка биричка ударих ./ за разхлада/
Виж целия пост
# 267
Биши, честити ти съкровища   bouquet  bouquet  bouquet Да правят дните и нощите ви неописуемо щастливи  Hug Hug Hug
Момичета, моля ви, стискайте ми много силно палци утре  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 268
nouvelle_vague , разбира се че ще ти стискаме палци  Hug , с теб сме миличка
Виж целия пост
# 269
Ах-ах колко бебенца си имаме вече  smile3501 smile3501 smile3501 n


Честито на smilekris, Buba84 и мама Биши!

Да са живи и здрави малките бебки!

 Толкова е вълнуващо..... да видим утре кой ще е...

Успех и леко раждане на тези които са в очакване!   newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия