Голямата тема за малките масла 4

  • 78 270
  • 750
# 120
масло от кайсиеви ядки ползвам за леки масажи на децата,облекчава сърбежи/обриви най-различни/,както и като лубрикант
ползвам го и в смес за лице-дневна,на основата на кокос+какао
Виж целия пост
# 121
Преди време редовно си правех маслената баня, но напоследък не съм - трябва да се поправя. Simple Smile
Искам да ви питам какво масло е подходящо за омазняване на бебешката кожа след баня?
Виж целия пост
# 122
масло от кайсиеви ядки ползвам....и като лубрикант

И как е Embarassed Няма ли щипане, парене, нещо при теб или партньора?
Виж целия пост
# 123
масло от кайсиеви ядки ползвам....и като лубрикант

И как е Embarassed Няма ли щипане, парене, нещо при теб или партньора?
Не би трябвало. След раждането ми бяха препоръчали обикн. бебешко олио, но така и не пробвахме, защото имахме гелче от аптеката.
Виж целия пост
# 124
масло от кайсиеви ядки ползвам....и като лубрикант

И как е Embarassed Няма ли щипане, парене, нещо при теб или партньора?
нищо  Grinning ,аз правя жестоки,тежки алергии от всичко,но с това олио се родих  Heart Eyes
препоръчаха ми и ленено,но имам още доста от това,та по-нататък ще пробвам  Simple Smile
Виж целия пост
# 125
При екземи и псориазис е удачно масло от касис.
Виж целия пост
# 126
Здравейте! Скоро открих, че чаеното дърво помага за гъбички. Можете ли да ми кажете с какво да го разтворя за да се мажа с него.
Виж целия пост
# 127
Здравейте! Скоро открих, че чаеното дърво помага за гъбички. Можете ли да ми кажете с какво да го разтворя за да се мажа с него.
В базово масло. Голям ли е засегнатия участък?
Виж целия пост
# 128
Здравейте! Скоро открих, че чаеното дърво помага за гъбички. Можете ли да ми кажете с какво да го разтворя за да се мажа с него.
В базово масло. Голям ли е засегнатия участък?
Да и не е само на едно място. Ходила съм на лекар, но от лекарствата и хапчетата има временен ефект. Пия хапчетата периодично, но искам да пробвам и с масло.
Виж целия пост
# 129
не само чаеното,но и маслото от нийм,както и ригановото са противогъбични и не съм намерила точни данни кое е най-силно  Peace
само последното /риган/е задължително да се смесва с база-аз лично,бих ползвала  чаеното чисто,особено ако е такъв проблема  Peace
Виж целия пост
# 130
не само чаеното,но и маслото от нийм,както и ригановото са противогъбични и не съм намерила точни данни кое е най-силно  Peace
само последното /риган/е задължително да се смесва с база-аз лично,бих ползвала  чаеното чисто,особено ако е такъв проблема  Peace
Мерси, чувала съм за разтвор с розова вода, но не ми е ясно кое как става. Но ще го ползвам чисто.
Виж целия пост
# 131
MamagemalarPeace
Не смяташ ли обаче, че ако е голям засегнатия участък ще изсуши прекалено много кожата?  Назад в темите си спомням, че някой разтваряше във вода и пак беше доволен.  Peace

Маслото от нийм е с чудесни качества. В момента ползвам измиващ гел, който го има в съдържанието си, и ми се отразява прекрасно.

Виж целия пост
# 132
голям или малък участък-какво е значението?или е подходящо или не  Peace
ако суши/пресушава,значи не е правилното лекарство за точно този проблем Peace
нийма е с едно наум винаги,че е равносилен на ползване на аспирин-имах една статия на англ.ще я потърся  Peace
Виж целия пост
# 133
Мерси,   bouquet !

Останала бях с друго впечатление. Ще се радвам, ако намериш статията да я споделиш тук.
Виж целия пост
# 134
Най- на края се сдобих с арома-лампа. Дайте сега инструкции за употреба. Опитах се да ароматизирам, като сложих маслото директно върху лампата, ама за малко да удуша целия блок с миризмата. трябва ли да се сложи малко вода, например, и няколко капки от маслото?



Зара , аз ползвам своята арома - лампа така :

отгоре легенчето го пълня до горе с вода , отдолу в дупчицата слагам свеща и като се зарее водата капвам капчиците от маслото , може да си направиш комбинации в опътването на маслата пише кое с кое може и по колко капки Simple Smile


Мерси  bouquet
Тя, моята лампа е малко странна. Контейнерчето й е твърде малко и свещта е прекалено близо, но става.


Аргановото масло е против стареене. Би могло да се ползва самостоятелно за околоочен контур или в смес с други масла.

Още едно приложение на маслото от здравец - сваля перфектно гел-лак. Ако нямате време да отидете на маникюр/педикюр, увивате ноктите в памук или марля, напоени с маслото, изчаквате около 10 минути и пада идеално!

За какви гъбички ползвате тези масла? И какво е нийм?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия