Професионални серии за коса - тема 36

  • 55 003
  • 735
# 195
Добре си се насочила към Макадамиа.   Wink
Маслото им също е мнооого хубаво.   Heart Eyes
Бих добавила само един Биотик на Керастаз, евентуално, който да балансира нещата с мазните корени.   Peace
Благодаря ти, само моля да ми кажеш какво по точно е Биотик? Blush Hug  bouquet
Виж целия пост
# 196
Разбира се.   Wink
В твоя случай:
http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Biotic-Bain-Bio-Recharge-f … nation-Hair-250ml
Виж целия пост
# 197
Сега се двоумя дали да си взема двете серии, едната Loreal Fiberceutic, другата Macadamia Natural Oil care. Трябва ми дълбоко хидратиране и подхранване. Дали само първата няма да е достатъчна или да взема и двете и да ги редувам? Hug
Виж целия пост
# 198
Редувай.   Peace   
Файбърсютик е линия за попълване на косъма. Макадамиа пък осигурява дълбоко подхранване и хидратиране.
С редуването, според мен, ще извлечеш максимума и от двете серии.     Hug
Виж целия пост
# 199
Редувай.   Peace   
Файбърсютик е линия за попълване на косъма. Макадамиа пък осигурява дълбоко подхранване и хидратиране.
С редуването, според мен, ще извлечеш максимума и от двете серии.     Hug

  bouquet
Виж целия пост
# 200
"Анч, бих сложила първо реконструктора, и отгоре кристалите. Ред - протеин, хидратация/запечатващ силикон. Изключение може да прави евентуално този с зелен чай, заради ниското ПХ. След него бих сложила само силиконови кристали, ако са някакви маслени/кондициониращи, преди. Всеки финиш бих нанесла на подсушена с кърпа коса, разнесен в косата, и или даваш няколко секунди, или масажираш дължините, за да попие, и минаваш на следващия. Накрая се оформя, освен ако някой от продуктите не изисква да е на суха коса. Това на теория, на практика е хубаво да се експериментира пак малко кое с кое работи най-добре. " - Незнам кой как го разбира, но много ясно си е казано, според мен... Ниско ПХ най-накрая, така ги виждам и разбирам аз нещата  Tired
Виж целия пост
# 201
Много ти благодаря, ще го взема. Hug
Виж целия пост
# 202
densi, аз ти бях задала уточняващи въпроси, но ти не се включи (или аз съм пропуснала) и реших, че си решила  Peace

иначе мислех да ти предложа това, което вече Feeling е направила  Peace

също можеш да полислипш за нутритив - Керастаз, в коренитер - спирей за корени (обичайно имат и изсушаващо действие), за дължините - хидратираща грижа (да запечатва влага)  Peace



Редувай.   Peace   
Файбърсютик е линия за попълване на косъма. Макадамиа пък осигурява дълбоко подхранване и хидратиране.
С редуването, според мен, ще извлечеш максимума и от двете серии.     Hug

и аз съм на мнение за редуване, само ботокса няма да е достатъчен



______Freya______, аз по-скоро бих казала - експерименти и зависи от конкретното състояние на косъма в този момент, както и конкретните финиши;

аз например - бих предпочела - първо да затворя косъма с "влагата" в него с ниското ph - люспичките са "чисти", приглаждат се и се затварят, после силиконовия финиш - който вече ще запечата загладения и затворен косъм и ще придаде кристален блясък  Peace

ако слагам киселото върху силикон съм по-скептична, защото косъмът вече е омазан със силикона, но всичко зависи и от косата и от конкретните финиши, о ттова кой как ги ползва (тук има много вариации) ....

не мога да кажа, че има верен и грешен начин, правилен е начинът, след който ти осатваш доволна  Peace
Виж целия пост
# 203
Алена       bouquet

______Freya______, да не забравяме, че в поста се говори за реконструктор, а не за балсам. Да ползваш Л2(понеже за него пита) след силиконов финиш(едва ли на Вела е чисто масло) е все едно да омажеш хубаво косъма и след това да му сложиш балсам(Л2 е двуфазен балсам).
Разбира се, направи както намериш за добре. Пита ме и изразих виждането си.
Виж целия пост
# 204
Alena цвета на косата ти е много хубав.. би ли сподели с какво се боядисваш ... аз бях на кичури и сега се опитвам да я изравня, но уви .. кичурите избиват, а основата ми е тъмна и съм една шаренка в главата Simple Smile))
И аз мисля да заложа на Ботокса и някаква друга подхранваща серия и след това евентуално да приложа протеиновата терапия пък дано се заздрави и подхрани косата
Виж целия пост
# 205
Кюн, суперизсветляваща с 12% оксидант  Peace

веднъж имало ли е кичури - трудно става равномерен цвят  Peace

до колкото разбирам - основата е тъмна, кичурите бяха руси  Rolling Eyes и сега искаш цялата да е равномерно светла или потъмняваш  newsm78
Виж целия пост
# 206
Искам цялата да я направя равномерно светла, но не бяло русо...
Виж целия пост
# 207
ако боядисваш всичко заедно (кичури и коса не-кичури) - няма как да се изравни

още при първия опит за изравняване е трябвало някой друг (който вижда добре) да боядиса с боята на кичурите и останалата част - да се получи макс. равномерно и след това, ако има нужда от корекция да се третира вече цялата коса

най-добре се обърни към добър колорист; много изсветлената коса - трудно задържа по-тъмен пигмент, особено, ако не е в добро състояние  Rolling Eyes

Виж целия пост
# 208
densi, аз ти бях задала уточняващи въпроси, но ти не се включи (или аз съм пропуснала) и реших, че си решила  Peace
иначе мислех да ти предложа това, което вече Feeling е направила  Peace
също можеш да полислипш за нутритив - Керастаз, в коренитер - спирей за корени (обичайно имат и изсушаващо действие), за дължините - хидратираща грижа (да запечатва влага)  Peace
О не съм видяла извинявай. BlushНе съм взела решение, без да ме насочите. Ще ви послушам със сигурност, защото вие сте експерти в областа и ви имам голямо доверие. Благодаря много за вниманието! Heart Eyes Hug  bouquet
Виж целия пост
# 209
мисля, че беше питала за лореал и макадамия с по-мазни корени и по-сухи дължини  Peace

до сега Керастаз ползвала ли си?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия