Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 12

  • 56 954
  • 738
# 165
     Идеята, ако разделя островите и Азия, е, да отидем с фери от Еминюню до Кадъкьой (виждам, че има такива, които спират на Хайдарпаша, което е още по-добре), оттам кв. Мода, после автобуса и към Чамлъджа, след което автобус до Таксим и метро до Сапфир и Каньон. И тръгването ще е рано, защото иначе мъж ми ще проспи предиобеда, особено, ако става дума за петъка. А и обяд е разтегливо понятие. Когато захожда към залез обаче, слънцето блести точно срещу терасата на Чамлъджа.
     Ако стане това, Бостанджъ ще остане при удобен вариант на транспорта като спирка на връщане от островите към Европа или като точка за следващо ходене. Определено предпочитам да видя по-малко неща, но по-спокойно да ги усетя (и да ми останат крака, де). Първите два пъти бягах след екскурзовод... знаете за какво става дума. Третия път поради травма на крака ми не можахме много ново да видим (все пак видяхме Миниатюрк и Френската улица... и Ортаклар), но определено много по-пълноценно се насладих на града, познат и непознат.
     P.S. Нали може пеша да се стигне от Кадъкьой до Мода?
            Кое е за предпочитане: да отидем на островите в петък, а Чамлъджа и Сапфир да оставим за събота, или обратно? Като че ли в събота ще е много натоварено на хълма и на симулацията.
Виж целия пост
# 166
..., Таксим-Бостанджъ автобус,

Само преди ден-два се коментираше, че има ремонт на мостовете и са големи задръствания. Вариантът с ферибот е по-добър.

Колкото за островите - Буюкада определено не ни впечатли и въпреки, че бяхме предвидили да се разхождаме дълго, само 1,5 часа след пристигането се качихме на ферибота за Кадъкьой. Решихме, че няма какво повече да правим там.  Sad Фериботът тръгна в 12,35- 12,40, мина през всички острови и в 14,00 беше на пристанището в Кадъкьой.
Виж целия пост
# 167
Ако все още са в ремонт, просто ще търся вариант да се върнем също с ферибот, като слезем от Чамлъджа до някое от пристанищата с автобус (което се надявам да ни се отдаде Wink ). В останалите случаи твърдо ще сме по вода, само Чамлъджа - Таксим исках с автобус, коментарите бяха, че маршрутът е красив, но ако ще ни забави твърде, ще се постарая да го избегна. До Кадъкьой ли трябва да се върнем, или има и друг вариант, знае ли някой?
Таня67, благодаря, че ми обърна внимание, прочетох го, но се увлякох и не съобразих.    bouquet
Като гледам разписанието на бързите корабчета, май и ние ще се задоволим с около 2 часа на острова. Мисля, че няма да е загубено време.
Виж целия пост
# 168
    Идеята, ако разделя островите и Азия, е, да отидем с фери от Еминюню до Кадъкьой (виждам, че има такива, които спират на Хайдарпаша, което е още по-добре), оттам кв. Мода, после автобуса и към Чамлъджа, след което автобус до Таксим и метро до Сапфир и Каньон. И тръгването ще е рано, защото иначе мъж ми ще проспи предиобеда, особено, ако става дума за петъка. А и обяд е разтегливо понятие. Когато захожда към залез обаче, слънцето блести точно срещу терасата на Чамлъджа.
     Ако стане това, Бостанджъ ще остане при удобен вариант на транспорта като спирка на връщане от островите към Европа или като точка за следващо ходене. Определено предпочитам да видя по-малко неща, но по-спокойно да ги усетя (и да ми останат крака, де). Първите два пъти бягах след екскурзовод... знаете за какво става дума. Третия път поради травма на крака ми не можахме много ново да видим (все пак видяхме Миниатюрк и Френската улица... и Ортаклар), но определено много по-пълноценно се насладих на града, познат и непознат.
     P.S. Нали може пеша да се стигне от Кадъкьой до Мода?
            Кое е за предпочитане: да отидем на островите в петък, а Чамлъджа и Сапфир да оставим за събота, или обратно? Като че ли в събота ще е много натоварено на хълма и на симулацията.

Да, не се сетих за ремонтите по моста. Значи трябва да се избягват по възможност.
Иначе може пеша от Кадъкьой до Мода. Следвайте трамвайната линия, тя се движи в кръг и ходи до Мода. За Сапфир мисля, че е по-добре в петък. Ние ходихме в почивен ден, късния следобед и не ни пуснаха на симулацията, че много хора чакали за там и ни казаха да дойдем на другия ден /понеделник сутрин, тогава нямаше никакви хора/.
Виж целия пост
# 169
Ако все още са в ремонт, просто ще търся вариант да се върнем също с ферибот, като слезем от Чамлъджа до някое от пристанищата с автобус (което се надявам да ни се отдаде Wink ). В останалите случаи твърдо ще сме по вода, само Чамлъджа - Таксим исках с автобус, коментарите бяха, че маршрутът е красив, но ако ще ни забави твърде, ще се постарая да го избегна. До Кадъкьой ли трябва да се върнем, или има и друг вариант, знае ли някой?
Таня67, благодаря, че ми обърна внимание, прочетох го, но се увлякох и не съобразих.    bouquet
Като гледам разписанието на бързите корабчета, май и ние ще се задоволим с около 2 часа на острова. Мисля, че няма да е загубено време.

По-близо е от Чамлъджа до Юскюдар с автобус и после ферибот до Еминьоню. Записала съм си следните автобуси за Юскюдар 9Üd, 11P, 11K, 11D, 11L, 11A, 11US, 11E, 11Y, но пак си ги провери преди тръгване, че не съм ги ползвала.
Виж целия пост
# 170
Само дето бързите корабчета в събота са адски неудобни. Значи ще съчетавам островите със Сапфир в петък. В събота все ще стигнем до Чамлъджа, там вариантите за фери са повече.
Получава се нещо като:
Петък: Лалели - Кабаташ - Буюкада - Бостанджъ (не е задължително) - Кабаташ - Таксим - Сапфир + Каньон - Таксим - Истиклял - баклава Гюллюолу Wink - Еминюню - Ортаклар - Лалели
Събота: Лалели - Еминюню - Кадъкьой - Чамлъджа - Кадъкьой - Еминюню - Пиер Лоти - Ортаклар (отново) - Лалели
С потъвания по сокаците може и да не ни стигне времето даже. Искам да видя и ремонтираната градинка между Св. София и Синята джамия... и още сто неща.
Знаещите да кажат става ли, моля!  bouquet
Точно това имах предвид, Ивелина666, писала си заедно с мен. И аз си представях, че Юскюдар е по-близо и удобно за връщане. Благодаря ти!  bouquet
Виж целия пост
# 171
Аз съм изпълнявала тоя маршрут с островите и Чамлъджа и с много мотане ни отне цял ден.
Бостанджъ е много приятен район, а и до там има мноооого често фериботи от Буюкада и се пътува 20 минути. После с автобус от Баъдат (която също е приятна, особено за шопинг и лежерни разходки) до Кадъкьой с автобус (повечето са двуетажни) са 10-15 минути, спирката е при бика, което си е директно в центъра на квартала.

Според мен е нерентабилно да се маат гащи до островите, после до Европа, после пак до Азия и пак до Европа  Peace Губите време в транспортиране, което може да си използва за друго, ако ги навържете по райони - Азия и острови, а европейските дестинации заедно в един ден.  Wink
Виж целия пост
# 172
Цитат
Събота: Лалели - Еминюню - Кадъкьой - Чамлъджа - Кадъкьой - Еминюню - Пиер Лоти - Ортаклар (отново) - Лалели

Belqta и ние в събота хванахме корабчето от Еминьоню,до колкото помня тръгваха на 15-ина минутки,1,75 TL.Първо спира на Хайдар паша и после отива до Кадъкьой.Може да слезете и на Хайдар паша и да повървите до Кадъкьой не е много далеч Mr. Green Като слезете на Кадъкьой ,тръгвате напред и пресичате улицата и от там хващате на дясно(ще видите и трамвайната линия).Ние и без тази линия намерихме Мода,защото не вървяхме по нея,а по разни улички.От там се спуснахме надолу към морето и си направихме една много хубава разходка край него,седнахме на едно заведение,което докарва много на Бургаския мост и пийнахме кафенце.Там,на около 10-на метра минаха стадо делфини,гледката беше невероятна  Shocked Shocked.На връщане пак по уличките,но в обратна посока и стигнахме до гарата.Препоръчвам ви да се разходите и в уличките точно срещу гарата,много е забавно има изкарани сергии с риби,плодове и зеленчуци,дрехи,книги......има много малки заведения за хранене,където може да хапнете.На мен лично азиатската част и по-точно този район(другаде не съм била за сега Wink ) ужасно много ми харесаха,беше много спокойно,навсякъде имаше цени и можеш да прецениш дали да купиш или не.С една дума ПРЕПОРЪЧВАМ  Mr. Green Mr. GreenДо Чамлъджа не ходихме,но навръщане хванахме автобус до Таксим,минахме по моста и усещането е невероятно,е пътувахме около час и нещо,но си заслужаваше.
Виж целия пост
# 173
Според мен е нерентабилно да се маат гащи до островите, после до Европа, после пак до Азия и пак до Европа  Peace Губите време в транспортиране, което може да си използва за друго, ако ги навържете по райони - Азия и острови, а европейските дестинации заедно в един ден.  Wink
+1
а можете ли да ми кажете кой е автобуса, който ходи от Таксим до Чамлъджа?
Виж целия пост
# 174
     Това разделяне обслужва идеята да се изпълзва петъка пълноценно заради факта, че в събота към островите придвижването ще е по-трудно - има много малко бързи корабчета, първото тръгва доста късно. С тях, все пак, се пести доста време, а до Азия, ако остане за другия ден, се стига бързо и има линии редовно.След връщането от островите сложих Сапфир заради очакваната в събота навалица там. Ако минем всичко от островите и Азия в един ден, ще стане късно, дори и да успеем без проблеми, и тогава няма да остане време за отиване до 4.Левент и прилежащото. На тъмно няма смисъл да отивам - снимам със сапунерка. Освен всичко в Европа нямам набелязано нещо кой знае какво и в този смисъл единият ден би бил натоварен , а другия - по-празен откъм впечатления, ако обединя Азия и островите.
     Hellenn , записала съм №129Т от Чамлъджа за Таксим.
Виж целия пост
# 175
Аз съм изпълнявала тоя маршрут с островите и Чамлъджа и с много мотане ни отне цял ден.
Бостанджъ е много приятен район, а и до там има мноооого често фериботи от Буюкада и се пътува 20 минути. После с автобус от Баъдат (която също е приятна, особено за шопинг и лежерни разходки) до Кадъкьой с автобус (повечето са двуетажни) са 10-15 минути, спирката е при бика, което си е директно в центъра на квартала.

Според мен е нерентабилно да се маат гащи до островите, после до Европа, после пак до Азия и пак до Европа  Peace Губите време в транспортиране, което може да си използва за друго, ако ги навържете по райони - Азия и острови, а европейските дестинации заедно в един ден.  Wink
Шебече, и аз на това разчитам, да изпълня този маршрут за един ден, като пътьом към Чамлъджа минем и през Шакирин джамия (женската джамия). Съгласна съм напълно, че като съм в един район, трябва там да се уплътни времето  Mr. Green

И тъй като сме на тема маршрути и програми, ето моята идея за втория ден (събота):
1. Пиер Лоти
1. Еюп джамия
3. Текфур сарай
4. Карие
5. Египетски пазар
6. Сапфир и Каньон
7. Нишанташъ
8. Таксим, Истиклял
Египетският пазар може да го направим и преди Пиер Лоти, тъй като от Еминьоню има автобуси към кафето. Друг вариант е с автобус 55 ЕВ от Лалели.
Въпросът ми е джамията Еюп близо ли  е до Пиер лоти? На връщане ми се иска да я разгледаме. След джамията се надявам, че ще има достатъчно превозни средства, с които да стигнем до Едирне капъ или Текфур сарай, а от там до Карие е близо.
След Сапфир и Каньон ми се иска да минем през Шишили или Нишанташъ и да поразгледаме по път  за Таксим. Дали изобщо ще е възможно?
Аз май доста амбициозна програма съм си съставила за събота. По - запознатите мислят ли, че е изпълнима?
Анджи, ти беше ходила скоро в Карие  Hug Горе - долу колко време ще е необходимо за там?
А и за Сапфир и Каньон колко време трябва да се отдели?

Много въпроси Embarassed Предварително благодаря  Hug
Виж целия пост
# 176
Вели, върнах се назад във времето или по-точно в 8 тема, а след това и в третия по ред пътепис на Джулиана, и копнах това -"Сега да поясня – слезнахме на спирка Шах Султан, след спирката има нещо като паркинг. Минава се през него и се влиза в малка уличка, по която се завива на дясно, а после на ляво. Има една ламаринена къща на тази уличка, която може да служи за ориентир. Уличката излиза на нещо като пазар с много магазини и след тях се излиза на площада пред джамията Еюп. В ляво от джамията има табела за Пиер Лоти. Ние първо се разходихме около джамията и после се върнахме към кафето. Искахме да се качим с лифта, но не сме догледали стрелките и се качихме през гробището." 

Аз на Сапфир изкарах 2 часа и хич не ми се тръгваше.
Виж целия пост
# 177
Благодарско   bouquet  bouquet  bouquet за информацията
Виж целия пост
# 178
Някой беше споменал за автобус от Еюп до Левент, или бъркам  newsm78

Вели, програмата ти ми се струва прекалено наблъскана  Thinking Нишанташъ и Шишли и на мен са ми цел, все нямаме време. По обясненията на пинето не са далече, 2 спирки на метрото са, ама знам ли...

Между другото, автобуса на връщане от Чамлъджа минава през един много оживен район, пълно със заведения, младежи и офиси на автобусни фирми. Нямам идея кой е, все се изкушавам да сляза от автобуса и да "дзурна" какво става наоколо, ама не ми стига приключенски дух  Mr. Green
Виж целия пост
# 179
Велина, нали знаеш, че Египетския пазар работи и в неделя?
Благодаря за съветите на всички. Като цяло ще преценя на място как точно да разпределя времето, защото ако сме с бързите корабчета, определено ще спестим много време и ще успеем след островите за Сапфир, спокойно. Печелят се почти два часа от двете посоки за островите, а в събота, както писах, са много малко рейсовете им. Азия си е Азия, островите са си острови. Наистина не искам да бързам и да гоня програма, искам навсякъде да имам време, както и време да се "позагуба" из уличките. В европейската част само Сапфир е задължителен, по-скоро желателен нов обект, при добро време, разбира се. След него приятна разходка по Истиклял и други места би била добър вариант. В събота отиваме в Азия (Кадъкьой, Мода, Чамлъджа) и обратно, после разходка и по-късно Еюп и Пиер Лоти. Египетския вероятно в неделя. На мен ми звучи все по-добре така. Идва ми много - острови, Бостанджъ, Кадъкьой и прилежащи, Чамлъджа, Таксим, Сапфир... и това в петък, след нощен преход... Но всеки си решава. При добро стечение ще направим така, а после ще споделя дали е било добър вариант.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия