Майки лесбийки?

  • 91 681
  • 1 718
# 450
Ако останалият жив партньор има желание да се погрижи за детето може ли някой и нещо да го спре? - Едва ли. Както и ако има брак и не желае да се грижи, никой и нищо не могат да го накарат да си испълнява родителските задължения. Т. че бракът нито е пречка, нито е решение на подобен проблем.

Не може, спрямо непълнолетно дете нищо не може да направи. Може да го гледа вкъщи и да го храни ... и нищо пред закона ... да го запише на училище, да му избере лекар, да го представлява пред администрацията ... нищо .... Проблема се решава чрез настойничество - такова получава ако се уреди въпроса за съвместното съжителство и се позволят този род осиновявания (аз лично брак изобщо не намесвала).
То е ясно е ако човека е свръхинициативен - ще уреди въпроса по вторият начин, с цената на много нерви, пари, време и бог знае какво - но кому е нужно това?!

p.s. същият проблем стои и пред хетеросексуалните двойки . Тежка и бюрократична е и процедурата и при деца, загубили двамата си родители, при желание от страна на роднини да ги отглеждат - лели, чичовци, вуйчовци, баби, дядовци - но слава богу поне е възможно.

p.p.s. и имам една молба - хайде малко по-задълбочено да говорим - аз лично нямам против различното мнение - ама така чули или така мисли ... има някой факти, които не можем да отречем, а и е хубаво да се придържаме към обективната истина ....
Виж целия пост
# 451
Може да го осинови. Държавата едва ли ще му го отнеме насила. Освен ако другият биологичен родител или баба и дядо не предявят претенции към него. И ще са напълно в правото си да го направят дори между гейовете да има законен брак. Но тази история е толкова хипотетична, че вероятността да се реализира е практически  нулева. И ще е валидна и за хетеросексуална двойка в подобна ситуация.

За туй иде реч де! И не само че може, а и ще му го отнемат, ако разберат - защото такъв е закона и защото държавата е длъжна да се погрижи за сирачето. И е хубаво това осиновяване да стане преди "фаталната случка" - защото тогава нещата са по-лесни. А пост фактум нещата са тегави и аз виждам детето поне 1 години в институция или приемно семейство.

p.s. а закона, за това е закон за да предвижда всякакви хипотетични ситуации и да ги регулира Wink
Виж целия пост
# 452
Мисля, че го бях написала в началото още, ако се повтарям- съжалявам.
Непълното осиновяване е възможност.
Виж целия пост
# 453
Мисля, че го бях написала в началото още, ако се повтарям- съжалявам.
Непълното осиновяване е възможност.

А това е чудесно, ако е така и няма подводни камъчета. Пропуснала съм го, ще взема да зачета тия дни за това осиновяване.
Виж целия пост
# 454
Всъщност, една от целите на София прайд, може би незаявена, но е постигната. Дори и настоящата тема доказва, че в общността ни започва дебат. Все още насоките на дебата не са избистрени, но разговорът започна.

Казвам, че насоките не са избистрени, защото мненията често са неоподредена смесица от виждания и/или неясни раздразнения. Разсъждава се (което е хубаво) по неща като човешките права, кичът, семейното право, простотията, вариациите на човешката сексуалност, упадъка на нравствеността, страховете ни от бъдещето. Не искам да привеждам примери, но често потребители набъркват дор до пет от изброените, понякога и в едно изречение.

А това са седем отделни теми. Има и други.

Аз разглеждам темата като разговор за човешките права.
Виж целия пост
# 455
Не си прав, Куркума. Темата е събирателна. Не може да се отдели като самостоятелна, защото няма да е обективна.
Виж целия пост
# 456
Като са хомо, да си живеят, дори и да се женят, няма лошо. Лошото е, когато поискат да имат и деца. Това, че могат да се създадат без участието на мъж още е в сферата на фантазиите и кой знае дали детето ще е здраво и нормално. Значи, за да има дете, са нужни мъж и жена. Дори и единият да е анонимен, това не значи, че не съществува. Сурогатна майка?! Това вече е извратено. Щом го е износила, значи е нейно, без значение как е заченато и ако го даде на донорите, това ще е престъпление, отнемане на дете от майка му. Щом са хомо, те сами са си избрали безплодно сексуално общуване и никой не им е крив. Вместо да се напъват как да създадат дете по неестествен начин, да ходят да помагат на сирачетата, например или да си намерят друго забавление. Ако пък някой от гей двойката вече има дете, трябва да се държи като нормален самотен родител. Не е нужно да  обяснява какъв точно е чичкото или лелката, дето идва у тях. Нито да се жени за някого от своя пол пред очите не детето. Ако на Пешо мама и тати са гейове, кой нормален баща би пуснал сина си да играе у Пешови, как да е сигурен, че не са и педофили, осиновили секс играчка! Да защитим децата от така модерната извратенящина е наш дълг.
Виж целия пост
# 457
 smile3544
Виж целия пост
# 458
OMG  #Crazy

Щеше да е смешно, ако не беше толкова тъжно.  ooooh!
Виж целия пост
# 459
Като са хомо, да си живеят, дори и да се женят, няма лошо. Лошото е, когато поискат да имат и деца. Това, че могат да се създадат без участието на мъж още е в сферата на фантазиите и кой знае дали детето ще е здраво и нормално. Значи, за да има дете, са нужни мъж и жена. Дори и единият да е анонимен, това не значи, че не съществува. Сурогатна майка?! Това вече е извратено. Щом го е износила, значи е нейно, без значение как е заченато и ако го даде на донорите, това ще е престъпление, отнемане на дете от майка му. Щом са хомо, те сами са си избрали безплодно сексуално общуване и никой не им е крив. Вместо да се напъват как да създадат дете по неестествен начин, да ходят да помагат на сирачетата, например или да си намерят друго забавление. Ако пък някой от гей двойката вече има дете, трябва да се държи като нормален самотен родител. Не е нужно да  обяснява какъв точно е чичкото или лелката, дето идва у тях. Нито да се жени за някого от своя пол пред очите не детето. Ако на Пешо мама и тати са гейове, кой нормален баща би пуснал сина си да играе у Пешови, как да е сигурен, че не са и педофили, осиновили секс играчка! Да защитим децата от така модерната извратенящина е наш дълг.
  202uu
Виж целия пост
# 460
И аз имам някои резерви срещу откритите демонстрации "аз съм гей и имам права", но чак пък такава омраза и гаден сарказъм...
Виж целия пост
# 461
Опааа,гледам,сте подхванали старата тема на нов глас... Rolling Eyes
От предишната все още ми пари под пръстите и ми горчи в устата... Sick
Не ви ли писна да плюете по хомосексуалните?!Какаво толкова са ви направили и с какво ви застрашават?Оставете хората да си живеят живота и да си гледат децата!На вас да са ви правили тестове какви родители ще бъдете,преди да имате деца?Вместо да надавате вой за чуждите,внимавайте как ще възпитате своите деца,да не стане така след време да се питат кой и как ги е възпитавал... Confused
Виж целия пост
# 462
Аз съм за правата на гейовете и нямам нищо против тях,не ги мразя, но е добре да оставят децата на мира. Децата също имат права и ако баща травестит облича момче в рокля и му слага червило, не го ли оставя без избор за в бъдеще? Като целия квартал нарича гей и детето, какъв е шансът то да стане един ден мъж, баща, глава на семейство, защото се съмнявам, че сурогатната майка ще роди на травестита хомо бебе.Всички се раждат еднакви, сексуалните наклонности няма как да са вродени. То ще е бебе като всички други и няма да иска да разбере. И нито ще е щастливо, нито благодарно на родителите си.
Виж целия пост
# 463
Аз освен пак да припадна, друго не знам какво да напиша...  ooooh!  Simple Smile
Виж целия пост
# 464
Не става въпрос дали човек мрази или обича хомосексуалистите,а за това,че искат да ни убедят,че извратеността им е нещо нормално. Как такава хомо двойка ще отглежда дете? Нали то ще възприема техният начин на живот като нормален.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия