Не може, спрямо непълнолетно дете нищо не може да направи. Може да го гледа вкъщи и да го храни ... и нищо пред закона ... да го запише на училище, да му избере лекар, да го представлява пред администрацията ... нищо .... Проблема се решава чрез настойничество - такова получава ако се уреди въпроса за съвместното съжителство и се позволят този род осиновявания (аз лично брак изобщо не намесвала).
То е ясно е ако човека е свръхинициативен - ще уреди въпроса по вторият начин, с цената на много нерви, пари, време и бог знае какво - но кому е нужно това?!
p.s. същият проблем стои и пред хетеросексуалните двойки . Тежка и бюрократична е и процедурата и при деца, загубили двамата си родители, при желание от страна на роднини да ги отглеждат - лели, чичовци, вуйчовци, баби, дядовци - но слава богу поне е възможно.
p.p.s. и имам една молба - хайде малко по-задълбочено да говорим - аз лично нямам против различното мнение - ама така чули или така мисли ... има някой факти, които не можем да отречем, а и е хубаво да се придържаме към обективната истина ....

