Стигнахме до етап в който трябва да ти обяснявам постовете си, а това не помага за смисленото протичане на диалога, освен реднек използвах и друг израз, който явно ти е убягнал "розов квартал", а също и географско местоположение - Бостън
перефразирам:
Образованите гейове от горния слой на средната класа, не търсят одобрение от лумпените, защото то не им е необходимо, в Масачузетс никой не търси приемане и разбиране, там гей-браковете са факт! Там не те сочат с пръст, защото си различен, а точно обратното да живееш в този квартал е престижно, защото предполага, че си образован, състоятелен и с възможности и при това не е задължително да си гей

За допълнението от другия ми пост:
Тук и в други райони по света гей-браковете (или техния еквивалент) са необходимост, защото определен вид отношения съществуват въпреки неодобрението ви и затова трябва да бъдат регулирани законово за да се получат съответните ангажименти към партньори, собственост, деца и т.н.


