Майки лесбийки?

  • 91 641
  • 1 718
# 570
Belle-Etoile, да така е за съжаление. Заради различни форми на "неодобрение" към хомосексуалноста, гей-хората често са раздирани от вътрешни противоречия и минават един (понякога тежък) процес на самоприемане. Малко по-напред се споменаваше и Мариус Куркински - също една доста противоречива личност.
Аз се надявам приятелката ти да намери щастието за себе си, не зависимо с мъж или с жена  Peace
Виж целия пост
# 571
ОК хайде да погледнем на спора от друг ъгъл.

Да речем, че детето ви е левичар, колко от нас ще го карат да върши нещата с дясната ръка, защото светът е устроен за десничари и в живота му нататък ще му бъде по-лесно, ако не се отличава от останалите по този признак???

Аз лично не мога да погледна от този ъгъл, прекалено различни са двете ситуации.

Обаче пък не търся одобрението или приемането на всички, някак не ми е така ценно дали околните ме харесват и подкрепят...значение за мен имат важните хора в живота ми, те не са много. Затова ми е малко странно защо гейовете все търсят приемане...
Виж целия пост
# 572
ОК хайде да погледнем на спора от друг ъгъл.

Да речем, че детето ви е левичар, колко от нас ще го карат да върши нещата с дясната ръка, защото светът е устроен за десничари и в живота му нататък ще му бъде по-лесно, ако не се отличава от останалите по този признак???

Аз лично не мога да погледна от този ъгъл, прекалено различни са двете ситуации.

Обаче пък не търся одобрението или приемането на всички, някак не ми е така ценно дали околните ме харесват и подкрепят...значение за мен имат важните хора в живота ми, те не са много. Затова ми е малко странно защо гейовете все търсят приемане...

Защото са били отхвърляни векове наред /вкл. затвори, лагери и смърт/.
Виж целия пост
# 573
Напротив абсолютно същото е от 15-20 години учените обясняват,
че хомосексуалността се дължи на различие в хипоталамуса.

Хомосексуалните не искат приемане, искат равни права,
бракът е социална и финансова институция до която те нямат достъп.
Виж целия пост
# 574
Е, кой говори за обвиняване?

тъй де Wink крайно неуместно е  Peace

Нали правим разлика от обвинение, до неодобрение или неприемане?

дефинирай ми според твойте разбирания "неодобрение" и "неприемане", както и тяхните изяви  Peace

"Неодобрение/одобрение" - никой не те кара да го одобряваш и да му пляскаш за избора, но също така не мисля че е удачно да го критикуваш ...

"неприемане/приемане" - може да не разбираш ориентацията му - никой и не те задължава, не е необходимо и да обсъждаш с него отношенията му с партньорите, но доброто възпитание (според мен) изисква ако го видиш на улицата да му кимнеш и поздравиш, а не да извръщаш глава. Както и на купон да водиш същите непринудени светски разговори с него и партньора му, както и с другите ...
Виж целия пост
# 575
Напротив абсолютно същото е от 15-20 години учените обясняват,
че хомосексуалността се дължи на различие в хипоталамуса.

Хомосексуалните не искат приемане, искат равни права,
бракът е социална и финансова институция до която те нямат достъп.

Според мен искат и приемане, защото все още усещат социална изолация, макар и прикрита.
Виж целия пост
# 576
temp - нали не очакваш всички да изразяват усещанията си4 точно по описания от теб начин? Всеки има неговия начин.
Нито ще извърна глава, нито ще обидя директно гей - заради неговата сексуална ориентация. Но това е различно от приемане, просто вътрешно не го намирам за нормално, а ако иде реч и за деца - абсурд, там може би съм още по-крайна. Също така не одобрявам отворените бракове. И тези по сметка.
Имам приятелка, чието дете е с проблеми, няма да задълбавам какви. Изолацията е гадна, наистина.
Виж целия пост
# 577
Напротив абсолютно същото е от 15-20 години учените обясняват,
че хомосексуалността се дължи на различие в хипоталамуса.

Хомосексуалните не искат приемане, искат равни права,
бракът е социална и финансова институция до която те нямат достъп.

Според мен искат и приемане, защото все още усещат социална изолация, макар и прикрита.
Не знам дали това че искаш да не те сочат с пръст се тълкува за приемане, но като го споменаваш се сещам за един пример който много ме шокира навремето.
В Бостън розовият квартал е най-заможният в града, забелязах, че там никой, ама никой не е примрял реднеците да го приемат.
Виж целия пост
# 578
Не можах да разбера последното ти изречение...
Виж целия пост
# 579
Напротив абсолютно същото е от 15-20 години учените обясняват,
че хомосексуалността се дължи на различие в хипоталамуса.

Хомосексуалните не искат приемане, искат равни права,
бракът е социална и финансова институция до която те нямат достъп.

Според мен искат и приемане, защото все още усещат социална изолация, макар и прикрита.
Не знам дали това че искаш да не те сочат с пръст се тълкува за приемане, но като го споменаваш се сещам за един пример който много ме шокира навремето.

В Бостън розовият квартал е най-заможният в града, забелязах, че там никой, ама никой не е примрял реднеците да го приемат.


Аз мислех за Бг.
Виж целия пост
# 580
Не можах да разбера последното ти изречение...

Red neck е жаргонно име за американските жители от вътрешността, предимно селскостопански работници
Виж целия пост
# 581
temp - нали не очакваш всички да изразяват усещанията си4 точно по описания от теб начин? Всеки има неговия начин.

да, за това попитах за твоят  Peace

Докато няма обиди директни и индиректни за мен нещата са ок  Peace От там на сетне наистина всеки има право на мнение и собствено виждане за нещата  Peace

p.s. А ако няма и дискриминация на тема сексуалност ... ехееееее  Grinning

p.p.s. Изолацията наистина е гадно нещо - без значение причината за нея. Дай боже наистина да съумеем да живеем заедно, независимо от различноста която имаме ...
Виж целия пост
# 582
Не можах да разбера последното ти изречение...

Red neck е жаргонно име за американските жители от вътрешността, предимно селскостопански работници

Тоест забелязала си как богаташите не държат беднотията/раб.класа - да ги приемат?  newsm78
Виж целия пост
# 583
Не можах да разбера последното ти изречение...

Red neck е жаргонно име за американските жители от вътрешността, предимно селскостопански работници

Тоест забелязала си как богаташите не държат беднотията/раб.класа - да ги приемат?  newsm78

Ако не си забелязала в развитите демокрации класовата принадлежност и образованието са в пряка зависимост!
Тук все още модела е размит, но вървим с големи крачки в тяхната посока.

пп А също щом зачекна въпроса на заможните/богаташите не им трябва социална сигурност.
Проблемите винаги опират до средностатистическите представители.
Виж целия пост
# 584
Аз питах защо хомосексуалистите искат такова приемане, ти пишеш за работническа класа и богаташи и образование...логиката ми бяга. За богатите е логично да не търсят признание от работниците....някак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия