Бебчета сладки и засмени през АПРИЛ 2013 ще са в "Родени" :)

  • 32 807
  • 692
# 645
И аз не съм ходила, но така или иначе по документи водят термина спрямо последния МЦ, то е ясно че по време на бременността, понякога бебето избързва, понякога изостава но вкрайна сметка термина не го променят, то самото бебе си решава кога е готово. Моето момиченце се роди точно на термин Wink
Виж целия пост
# 646
Момичета, питанка:
В началото на 6-а седмица съм. Наддала съм 3 кила. Чудя се дали да го отдам на спирането на цигарите, или си е част от бременеенето. Вие наддавате ли по малко?

Преди да забременея бях 48кг, а сега съм 46кг.
Откакто разбрах, че съм бременна... всеки ден се качвам на кантара и си записвам колко килца съм.
Доколкото знам при някои мами първите месеци се свалят килограми, но после искаш, не искаш се качват.

Бебчо е много капризен откъм храната, която приемам.. макар да е само една малка точица в коремчето ми.  Joy
Храните, които преди съм обичала да хапвам - сега не мога да го близна, прилошава ми!
Сега усещам как се променят навиците, организма си знае от какво се нуждае.
Научих се да ставам рано, пия фолиева киселина на гладно, после 1ч.л. мед с 1/2 ч.ч. вода и след това закусвам.
За обяд и вечеря хапвам нещо леко.
Между основните хранения си хапвам обикновена бисквитка или някакъв плод.
Пия много вода и прясно изцеден сок.

Предпочитам да си хапвам домашно приготвена храна, отколкото да ходя на заведение и да ми сложат нещо, което не ми понася.

* Избягвам:
- кафе
- бял хляб
- маргарин
- олио
- сладки неща (шоколад, захар, торти и т.н.) - преди ми бяха любими, но сега ми се повдига от тях! Днес ми прилоша и от 1 ч.л. мед.... Така като гледам - сладкото ще го отпиша от менюто си.
- сол - салатите ги ям без мазнина и без сол.
- пържена храна - най-вече пържени тиквички, само като усетя миризмата и ми се повдига.
- газирани напитки
- храни с много подправки

* Наблягам на:
- супи
- печено месо - умирам за него... може да не е овкусявано, важното е да е добре опечено!
- сирене - мога да ям неограничени количества!
- печени картофи
- пълнозърнест хляб
- яйца - твърдо сварени
- овесени ядки - за закуска
- кисело мляко
- кисели краставички - всичко кисело е добре дошло за мен!
- домати
- круши
- ябълки
- обиквени бисквити - по една бисквитка на ден ми е достатъчно.. за сладост
- бадеми - сурови
Виж целия пост
# 647
Обсъждате килограмите - аз съм качила има няма 800 грама, което дори не е нещо, което да се отчете, обаче имам корем. Не, не си въобразявам, коремът ми е вече различен, не мога да си закопчавам дънките, нито едни Simple Smile Иначе не че е много голям, но аз си го забелязвам. Направо се чудя как е възможно толкова рано?!
Другата екстра, от която съм по-доволна - вече не ми стават и сутиените.
Явно така ще е, приятно окръглена засега, после ще видим.
Иначе нямам никакви, абсолютно никакви оплаквания. Вкусът към храната не ми се е сменил изобщо. Аз съм вегетарианка. Не повръщам, нито ми става лошо, имам енергия в излишък.
Виж целия пост
# 648
аз стартирам с 52 кг ще видим нататък как ще продължа
мисля всеки масец на една и съща дата да се тегля
и така ще си водя измерванията Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 649
Иначе не че е много голям, но аз си го забелязвам. Направо се чудя как е възможно толкова рано?!

И аз това исках да питам - дали и другите мами вече имат оформено коремче, макар да сме в началото на бременността!
Жалко, че не мога да кача снимки, но ако съм без дрехи... всеки би предположил, че съм бременна, просто, защото съм слаба, а коремчето е леко заоблено. Много ми е сладко коремчето.  Heart Eyes
Определено не очаквах, че толкова скоро ще се забелязва. (ако съм с дрехи - не личи)
Само се шегувам с мъжа ми, че следващите месеци корема ще расте и ще стане достааааа голям.  Joy След като толкова рано вече се е оформил.  hahaha

Да сме живи и здрави, усмихнати, а за коремчетата - колкото толкова!  Hug

basten, страхотна идея за мерене на килограмите, открадвам си я!  Laughing

П.С. За моя радост.... само ми прилошава на моменти, но все още не съм повръщала, надявам се да го прескоча това.
Виж целия пост
# 650
само да попитам неразбрах някой заел ли се е със първата страничка
за там да кажа:
втора бременност, 5г.с
очакван термин 22 април

а за фейсбук групичката - ?
Виж целия пост
# 651
Момичета, моля ви някоя да ми даде калкулатор, който смята и дните, а не само седмиците newsm53
Виж целия пост
# 652
Момичета, моля ви някоя да ми даде калкулатор, който смята и дните, а не само седмиците newsm53

http://pregnancy.baby-gaga.com/ тук можеш да си направиш линийка, която да сложиш на профила си и така ще гледаш в коя седмица и кой ден си smile3503

А това е схемата коя седмица на кой месец отговаря



аз използвам и този календар www.ladypill.com/calendar.php по него може да се ориентирате колко е голямо бебето в дадената седмица  Grinning
Виж целия пост
# 653
Как сте сладурки?
Аз вече му хванах цаката на малкото човече и не ми става така лошо както предните дни. Сутрин като стана първата работа и да посетя банята и тоалетна и след това се оправям и си правя закуска - хапвам и до към 12 - 13 ч. съм Ок, но пак през това време си похапвам някой плод. Но наистина както беше писала и basten ми се яде нещо готвено, а не от полуфабрикатите....където стават бързо. Но като цяло наблягам и аз на кисело мляко, плодове, зеленчуци, сирене....но и наистина аптетита не ми е толкова голям, но като започне да ми става леко лошо веднага започвам да си правя нещо за ядене.
Виж целия пост
# 654
http://pregnancy.baby-gaga.com/ тук можеш да си направиш линийка, която да сложиш на профила си и така ще гледаш в коя седмица и кой ден си smile3503
Благодарности за този линк!  Hug
Направих си линийка, много е готино така.
Виж целия пост
# 655
Ауу страхотни заглавия за следващата тема  Twisted Evil аз съм за 1, но и 3 е доста весело и свежо.
Виж целия пост
# 656
http://pregnancy.baby-gaga.com/ тук можеш да си направиш линийка, която да сложиш на профила си и така ще гледаш в коя седмица и кой ден си smile3503
Благодарности за този линк!  Hug
Направих си линийка, много е готино така.

айде и аз да си цопна такава линийка
 Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 657
КАто става въпрос за яденето- мога да ям всичко както и преди, не ми се повдига, но започнаха да ми се ядат салати , домати, краставици и таратор-  Heart Eyes вече мога по цял ден да карам само на това.. ох и само при мисълта така ми се дояде, че веднага отивам да си направя вкусна салата със сол и тараторче  Heart Eyes
Виж целия пост
# 658
karityyy  май имаме еднаква дата за  термин
виж линийките са с един ден разлика Wink
Виж целия пост
# 659
За месеците - аз с ги броя според термина. На всяко 19-то число от месеца влизам в нов месец.  Rolling Eyes Такива седмици и дни... с първата бременност достатъчно се рових и бърках. Сега седмиците си ги броя заради развитието на бебо, но май това го знам наизуст вече.  Joy

За порастването на коремите - според мен е прекалено рано и порасналите коремчета всъщност са шкембенца. Бебетата са по 2 см., няма още плацента, няма околоплодни води, просто няма какво да расте.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия