Кафене на езиколюбителите

  • 25 020
  • 749


Езиколюбители, съединявайте се!  Laughing




Виж целия пост
# 1
Откриваме темата с ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на един от най-видните езиколюбители от клуба!
  bouquet Пуц, обичаме тъ!
Виж целия пост
# 2
Колега, благодаря за темата.   bouquet
Да започваме да си чешем езиците, а?
Виж целия пост
# 3
Кой каза split infinitiveMr. Green
Виж целия пост
# 4
I'd love to boldly start the discussion.  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
И аз се примъквам на първи ред   bouquet . Понеже съм от мързеливите студенти, ще си поспивам повечко, отколкото ще се изказвам Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Еха! И аз ви обичам!  Hug

Све, какво те е засърбял сплитнатия инфинитив? Кажи си приказката.

Понеже езиколюбителите по построение сме горещи натури  Mr. Green , нека се придържаме в границите на добрия тон при предстоящите ни дебати и дискусии, дори ако сме силно провокирани. 

Амин.
Виж целия пост
# 7
A, нищо специално. Гледах как едни определени англичани се подиграват на НАСА, че не знаят как се ползва.  Mr. Green

Хайде сега - да разнищим фонетиката?
Виж целия пост
# 8
Дай пример, де, то кво му е сложното на тоя инфинитив, че да го сбъркаш даже. Фонетиката после, дай да отдъхна малко от нея. А и знаеш, че в момента ухото ми навиква на американски изказ, не мога да се изказвам пълноценно.  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Не е сложно, бре. Просто идеята беше, че американците не го използват, пък звучи добре.
Демек вместо to boldly start, казват to start boldly. Което не ми харесва как звучи.
Виж целия пост
# 10
И аз се примъквам при вас, не мога да откажа на поканата на Пуц Grinning
Виж целия пост
# 11
 Hug Да си спретнем мото, нещо като "Щом лингвистът в теб напира, кой си ти, че да го спираш?"


Демек вместо to boldly start, казват to start boldly. Което не ми харесва как звучи.

Е, аре са, толкоз си могат.  Mr. Green Много си пък радикална, фантааастикли радикална просто.  hahaha
Виж целия пост
# 12
Изключително радикална съм. Обмислям петиция за обявяването на кокни за официален английски.
Виж целия пост
# 13
Hug Да си спретнем мото, нещо като "Щом лингвистът в теб напира, кой си ти, че да го спираш?"


Яко мото!  Hug Предлагам да го сложим за заглавие на следващата тема. Щото сме отчетна, щом сме клуб, non?

Като си говорим за отчетни, заглавията на тазгодишните августинки къртят като езиково явление. Наскоро ги прегледах всичките, с всяко следващо са все по-уникални, но реших да не ги слагам никъде.

П.П. Преднамерено бягах от "лингво"-производни в заглавието, да не ни сбъркат с петъчните.  Mr. Green

Аз викам да минем на синтаксис, че днес ми е едно такова словоредно. Начален тласък - Yoda speech. Давайте.  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Oui, oui. Боже, докъде се докарах, тъй да недолюбвам френски.  hahaha

Изключително радикална съм. Обмислям петиция за обявяването на кокни за официален английски.

Ше има кютек. Фантаааастик. Тва беше второ предупреждение. После ше сменя думата.  Mr. Green

Начален тласък - Yoda speech. Давайте.  Mr. Green

Рема пред тема, хм. Дървото на тои спийч би изглеждало доста интересно, мисля. А може би не. Йодаист не съм, да се изказвам ми е трудно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия