1АЕГ-ИНФОРМАЦИЯ

  • 197 027
  • 1 605
# 1 140
IvoAT   и аз също мисля, че ако предпочиташ повече математика е добре да си подредиш по напред тези с профил математика и съответния втори език. Моят син беше категоричен, че иска математика и не иска въобще немски език.Така по метода на изключване, не останаха много варианти.Иначе, ако предпочиташ мат.още в 8 клас в началото се сформират и допълнителни курсове по мат. в училището, ако се интересуваш разбира се. За БЕЛ не мога да кажа нищо. Успех!
Виж целия пост
# 1 141
Не  е странна родителската среща-оформяне на  втория срок и годината ,все пак Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 142
Е, то оформянето ще е факт "три дни" след родителската... Laughing Каквото било, било... Mr. Green
Виж целия пост
# 1 143
Здравейте отново !
Моля за информация по следните въпроси (за първите два вероятно по-запознати ще са родители на деца от последните класове) :
1. Учи ли се в І АЕГ английска литература в оригинал (т.е. на английски език) и ако се учи в кой/кои класове ?
2. Какво означава Задължителноизбираема НЕпрофилирана подготовка - между какви опции се избира ?
3. Г-жа Цветелина Ганева напуснала ли е окончателно или само временно не преподава ?
Предварително благодаря за отговорите !
Виж целия пост
# 1 144
Здравейте отново !
Моля за информация по следните въпроси (за първите два вероятно по-запознати ще са родители на деца от последните класове) :
1. Учи ли се в І АЕГ английска литература в оригинал (т.е. на английски език) и ако се учи в кой/кои класове ?Да,изучава се в 11 и 12клас.Пример класно първи срок -"Макбет" Laughing
2. Какво означава Задължителноизбираема НЕпрофилирана подготовка - между какви опции се избира ?От миналата учебна година профилирнето на паралелките е малко по-различно,но в най-общи линии-първи задължително избираем профилиращ предмет е АЕ,то за това имат от 8 кас две преподавателки,втори задължително избираем е например НЕ,ИЕ,ФЕ или РЕ,който си се посочва още при кандидатстването.Третия до скоро се избираше,но сега е включен в кандидатстването-М или БЕЛ.Четвъртият е вече по избор след 11 клас т.е. само за 12 клас -тук вече трябва да се види учебния план за конкретния випуск,нов момента не е публикуван-до сега например биология или химия,история,информационни технологии.
3. Г-жа Цветелина Ганева напуснала ли е окончателно или само временно не преподава ?Не мога да отговоря по този въпрос,не съм запозната.
Предварително благодаря за отговорите !
Виж целия пост
# 1 145
Тази година 1 АЕГ е едва на 10-то място в резултатите от матурите след 12 клас. Въпросът ми към мами, които в момента имат деца там, е: с какво си обяснявате това сравнително ниско място в класацията? Ако съпоставим тези резултати с резултатите, с които децата влизат в гимназията след матурите в 7 клас, ще установим нещо крайно обезпокоително. Балът за прием в 1 АЕГ е 4-тият или 5-тият най-висок през последните няколко години (след традиционните лидери 91 НЕГ, СМГ, 73 гимназия и в някои години - испанската гимназия). При завършване на гимназията обаче нивото на децата очевидно е спаднало - до 10-то място, както се оказа тази година. За мен единственото възможно обяснение е недостатъчно доброто ниво на обучение по време на тези пет години, които децата са прекарали в гимназията. Така ли е наистина?
Виж целия пост
# 1 146
Тази година 1 АЕГ е едва на 10-то място в резултатите от матурите след 12 клас. Въпросът ми към мами, които в момента имат деца там, е: с какво си обяснявате това сравнително ниско място в класацията? Ако съпоставим тези резултати с резултатите, с които децата влизат в гимназията след матурите в 7 клас, ще установим нещо крайно обезпокоително. Балът за прием в 1 АЕГ е 4-тият или 5-тият най-висок през последните няколко години (след традиционните лидери 91 НЕГ, СМГ, 73 гимназия и в някои години - испанската гимназия). При завършване на гимназията обаче нивото на децата очевидно е спаднало - до 10-то място, както се оказа тази година. За мен единственото възможно обяснение е недостатъчно доброто ниво на обучение по време на тези пет години, които децата са прекарали в гимназията. Така ли е наистина?
Отговорих ви в седмокласната тема.
За спад ако говорим ,то той е повсеместен.
Виж целия пост
# 1 147
Балът за прием в 1 АЕГ е 4-тият или 5-тият най-висок през последните няколко години (след традиционните лидери 91 НЕГ, СМГ, 73 гимназия и в някои години - испанската гимназия). При завършване на гимназията обаче нивото на децата очевидно е спаднало - до 10-то място, както се оказа тази година.
Балът за прием ги поставя на 4-5 място в София (класация, която не взима предвид училищата със собствен прием - Американския колеж и Класическата), а балът от матурата на 10 в страната. От софийските са на 6 място. Гимназията запазва своето ниво, не го понижава!
Виж целия пост
# 1 148
При завършване на гимназията обаче нивото на децата очевидно е спаднало - до 10-то място, както се оказа тази година. За мен единственото възможно обяснение е недостатъчно доброто ниво на обучение по време на тези пет години, които децата са прекарали в гимназията. Така ли е наистина?
И не преподавателие имат цялостна вина. Децата просто ги мързи да учат. Защото след 7-ми клас почти всички минават едни курсове в борба за "елитните" гимназии...и когато влязат край, отпускат се ...целта е постигната и просто не си дават толкова зор.
Отделно и системата ни е  Crazy
Виж целия пост
# 1 149
То понеже разликите са едни огромни... - 0,27 и 0,20.
Виж целия пост
# 1 150
При завършване на гимназията обаче нивото на децата очевидно е спаднало - до 10-то място, както се оказа тази година. За мен единственото възможно обяснение е недостатъчно доброто ниво на обучение по време на тези пет години, които децата са прекарали в гимназията. Така ли е наистина?
И не преподавателие имат цялостна вина. Децата просто ги мързи да учат. Защото след 7-ми клас почти всички минават едни курсове в борба за "елитните" гимназии...и когато влязат край, отпускат се ...целта е постигната и просто не си дават толкова зор.
Отделно и системата ни е  Crazy

Моите впечатления са доста по-различни. Че децата ги мързи, няма спор. Може би нивото е спаднало повсеместно, но аз съм втрещен от това, което се случва - пълен хаос в програми, отсъствия на учители, замествания и т.н. В часовете не може нито да се учи, нито се преподава. Маркиране на учебен процес, а после изискванията не мърдат. Синът ми ми е изпращал кадри по време на час, всеки си прави каквото си иска, а госпожата с гръб към класа мрънка урок, който никой не слуша.  Не искам да звуча черноглед, но самото усещане на децата е такова, че си губят времето без да напредват и без да си помагат за евентуалните университети. Някой попита за нивото на втори език. Не знам за втори, но догодина трябва да го запиша на уроци по английски, за да си вземе сертификатите и да може да учи навън, каквото е желанието му. Отдавна спрях да ходя на родителски, където учителите само обясняваха как не могат да задържат вниманието на децата. Така някак родителите трябва да задържаме вниманието на децата в техните часове. За успокоение само мога да добавя, че това все пак е в топ 5 на софийските училища, поне по желанията на децата, и хич не ми се мисли какво е в останалите "неелитни" училища. Извинете за откровеността, но понякога е полезна...
Виж целия пост
# 1 151
Зайци приемате ли? Simple Smile
Последният пост в темата направо ме съкруши, но дано не е на 100% така.
Приети сме АЕ/НЕ/Мат, споделете какво да очакваме Simple Smile
Виж целия пост
# 1 152
IvoAT   и аз също мисля, че ако предпочиташ повече математика е добре да си подредиш по напред тези с профил математика и съответния втори език. Моят син беше категоричен, че иска математика и не иска въобще немски език.Така по метода на изключване, не останаха много варианти.Иначе, ако предпочиташ мат.още в 8 клас в началото се сформират и допълнителни курсове по мат. в училището, ако се интересуваш разбира се. За БЕЛ не мога да кажа нищо. Успех!

Може ли повече  информация за тези допълнителни курсове  Simple Smile
Виж целия пост
# 1 153
Зайци приемате ли? Simple Smile
Последният пост в темата направо ме съкруши, но дано не е на 100% така.
Не е на 100% така, но на 50% със сигурност. Половината преподаватели са страхотни, другата половина- ходещи недоразумения. Синът ми завърши гимназията с отлична диплома, а за всичките тези години в нея не съм го видяла да учи повече от половин час дневно (общо, да не си помислиш по половин час на предмет). На опитите ми да му кажа, че не се учи така, отговорът му беше:"Нали имам 6-ци? Какво искаш?" #Crazy А той определено не е гений, така че явно не малко преподаватели там пишат 6-ци без покритие.
Виж целия пост
# 1 154
Охо,изтискват ги като лиманчета докато им пишат шестици Joy
Зайчета,добре дошли!
Какво ви чака-надявам се само приятни емоции,нови приятелства и разбира се знания! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия