В момента чета ... 12

  • 39 814
  • 741
# 465
 Току що прочетох Английският съседLaughing

 С две думи: нищо особено. Нашенски хумор. Посмях се, наистина. Но  не се впечатлих кой знае колко. Очаквах ехееее, голям смях. Скечовете на Комиците и Каналето май от такива книги ги вадят. Много, много познати лафчета. И това "копеле" така често го употребяват. А колко ли хора знаят истинския смисъл на думата.
Виж целия пост
# 466
То и моя син четеше много, дори класната му ни казваше да не му даваме да чете толкова  ooooh! До 7-ми клас. И край. Сега ще е в девети, няма желание да чете. Но това е друга тема...  Laughing
"Малкият Никола" мисля, че е ок за 9-годишен, аз на моята дъщеря се пробвах да я чета, но нещо не се получи  Rolling Eyes Аз не съм ги чела скоро, от детството си ги помня.
"Английският съсед" я подарявах на татко преди 2г. за Коледа, аз съм я започвала поне 5 пъти, докато съм била на гости и ... до там. Не съм я чела. Имаше някакъв Манчестър, имаше бар Лондон, друго не знам... Сериал вървеше май по канал 1, но не съм гледала и него.
Виж целия пост
# 467
То и моя син четеше много, дори класната му ни казваше да не му даваме да чете толкова  ooooh! До 7-ми клас. И край. Сега ще е в девети, няма желание да чете. Но това е друга тема...  Laughing
"Малкият Никола" мисля, че е ок за 9-годишен, аз на моята дъщеря се пробвах да я чета, но нещо не се получи  Rolling Eyes Аз не съм ги чела скоро, от детството си ги помня.
"Английският съсед" я подарявах на татко преди 2г. за Коледа, аз съм я започвала поне 5 пъти, докато съм била на гости и ... до там. Не съм я чела. Имаше някакъв Манчестър, имаше бар Лондон, друго не знам... Сериал вървеше май по канал 1, но не съм гледала и него.
Пак ще започне да чете, само малко да му отмине пубертета- ще видиш. Wink
"Малкия Никола" е любимо мое четиво, но съм чела само старите издания, до новите още не съм стигнала и нямам търпение да започна да ги купувам за синът ми. Wink
"Английския съсед"- меко казано за мен е тъпичка книга. Embarassed
Виж целия пост
# 468
 Тъкмо сте тук.
 Дайте предложения какво да търся утре в библиотеката.  Thinking Ще търся третата книга от трилогията на Анне Рагде, това е ясно. Ама и други искам.
 Ааа, Историята на майка и татко е другата набелязана.

 Още?
Виж целия пост
# 469
Ако не си чела "Чуй ме" ти я препоръчвам с две ръце  Heart Eyes
Виж целия пост
# 470
Ако не си чела "Чуй ме" ти я препоръчвам с две ръце  Heart Eyes

 Четох я.

  Hug
Виж целия пост
# 471
Нели, като попита за предложения, първо ми хрумна точно за теб Сю Монк Кид. Не знам дали си я чела, само две книги има преведени, но мисля, че ще ти хареса.
Виж целия пост
# 472
 Чела съм Тайният живот на пчелите от тази авторка.
Виж целия пост
# 473
"Тютюн" е една от любимите ми български книги, трябва да я препрочета пак, не съм я пипала от гимназията. ( Тогава четох старото издание с образа на Лила, в новото липсва)
Понеже се вкарах в размисъл коя беше тази Лила и защо нищо не ми говори се сетих, че всъщност старото издание е преработеното, а "новото" е оригиналът. Някъде в зората на демокрацията, ако не се лъжа - издадоха оригиналът и майка го беше купила - една жълто оранжева книга. Сега се чудя дали нейде из бабините книги няма да го има старият, преработен по препоръка на Партията вариант да го прочета и него (а и да се запозная с Лила  Sunglasses) newsm78 Не се бях ровила по тази тема, но ми бутнахте мухата  Party
Виж целия пост
# 474
Лиляна, Самсара, благодаря за отговорите Peace Който я прочете пръв, да сподели мнение Grinning
Виж целия пост
# 475
Вивиан, mijjjka е споделила за "Шутът на кралицата" не я пропускай стархотна е! Образа на шутът-жена е измислен от авторката, но е представен уникално. Peace

mijjjka, Вени, благодаря за прдложенията сега се ровя в Читанката за сваляне на някой от вашите предложения  Simple Smile

При сваляне от работното ателие в читанката има ли нещо по разлино при свалянето?

mijjjka, Реа, ВениHug благодаря ви момичета! Коментарите ви по повод Шутът направо ме възпламениха да я почвам ... Не съм предполагала, че тази Филипа ще е такова изкушение за мен. Добре че си накупих и останалите Червени и Бели кралици, Вярни принцеси ...И ще си купя и останалите, които нямам, тотално съм зарибена  hahaha

Вени, Прокълнатите крале ще я почна веднага, щом събера всички части. Все още имам само три, а онлайн не мога да чета, Киндъл нямам ...

Виж целия пост
# 476
Относно "Английският съсед"- това е хумор, а той си е малко тъп. Помня, че когато четох за първи път Удхаус /бях около 17- 18 год./ ми се стори върховна тъпотия. Като поотраснах малко обаче, взех да се кефя на "тъпото" и дори да ми е смешно. Simple Smile
Чета това:

Видях я в Читанка и ми се струва, че някой я беше похвалил в темата, та реших да я пробвам.
Виж целия пост
# 477
big pufana, разказите на Андрич ми харесаха много, ярки образи, прекрасен език. Ще прочета и "За любовта и жените". От "Дамян Яков" казаха, че до Коледа паралелно със "Сиела" планират да издадат още 2 книги на Андрич.

Благодаря много! Ще се чете!

Аз се оттърсвам от Бурето още. Свет, пусни цитатите, предполагам, че ще имаме еднаква колекция ...
Виж целия пост
# 478
 Прочетох С лято около шията - Ги Гофет.

 Само с две думи: потресена съм...

 Може би като отлежи прочетеното, ще съм по-словоохотлива. Сега още не мога да коментирам.  Confused
Виж целия пост
# 479
Сдобих се с "Оризовата майка"  newsm44 днес от библиотеката!
Обаче си я оставям за след два дни, когато заминаваме на почивка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия