Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 19

  • 54 433
  • 736
# 465
В Хасковското ДО не ме притеснява толкова мухъла, колкото това, че прозорците, които се отварят са високо и са много малки, на практика не може да се проветри стаята въобще. Иначе стаите са си отделни, като боксове, с прозорци вместо стени. Но наистина мухъла и слабата проветряемост са проблем.
Виж целия пост
# 466
На мен ми казаха 2 пъти на ден и при пристъпна кашлица допълнителна инхалация. Аз също не се бях сблъсквала с ларингитен спазъм. Михаил има 1 като бебе, и сега, но е наистина много коварно и гадно. Започне ли да кашля, няма оправяне с часове.
Виж целия пост
# 467
Ами всъщност ние точно остро с-е оправихме сега с ХЛ,но при всеки е различно,да,аз и преди съм казвала,че са много гадни и коварни ларингоспазмите именно заради това,че са непредсказуеми и трудно предвидими ,но аз явно съм имала късмет досега почти винаги успявам да ги увладея,но пък после си влачим кашлица с месеци,или пък прави бронхоспазъм от секретите като слязат надолу доста често,и пак после се почва по ред.Аз съм забелязала при нас,че противно на логиката инхалациите имат обратен ефект при ларингоспазъм,виж при бронхоспазъм е ясно,че помагат.
Виж целия пост
# 468
Ами всъщност ние точно остро с-е оправихме сега с ХЛ,....................
При кой хомеопат ходите  newsm78
Виж целия пост
# 469
 klem4e, доволна ли си от д-р Неделчева, от колко време я посещавате?
 Тя е нашия педиатър, харесва ми отношението и, внимателна и отзивчива, надявам се, че е добър специалист.
Виж целия пост
# 470
klem4e, доволна ли си от д-р Неделчева, от колко време я посещавате?
 Тя е нашия педиатър, харесва ми отношението и, внимателна и отзивчива, надявам се, че е добър специалист.
Какво да ти кажа - общо взето сме доволни , но ....вече май НЕ.....ние я познаваме от детска болница Лисичкова , но вече не работи там. Вярно е усмихва се , предразполага детето , обяснява , но нещо в последно време не успява да ни лекува.
Историята е следната - първите две разболявания ни оправи без антибиотик и бях супер доволна . Това е преди година .
Август се разболяхме - кашляхме със секрети от носът или както се казва задна хрема - уж ни оправи , а след две седмици - бронхит със антибиотик. Уж и него излекувахме , а след месец пипнахме вирус и пак кашлица - мъчихме се една седмица без антибиотик , но не стана - включи ни антибиотик , но се влошаваме - сега сме на венозен и дано да се оправим , че не ми се мисли . От три месеца пием Алвокаст и Бронховаксом за профилактика преди грипният сезон , но напрактика ние се скъсахме от болести .Започнахме със задна хрема , а стигнахме до бронхиолит , който не го ЧУ на прегледа - аз се усъмних и направих след два часа ренгенова снимка . Незнам вече си мисля за друг специалист . Много ми хвалят д-р Петров - пулмолог , разбрах че работи и във Терапията .
 
Виж целия пост
# 471
При Хаджолян сме за ХЛ,а аз от д-р Грънчарова като пулмолог вече година ни следи нямам забележки,но при нея си ходим определено ,когато сме си със спазъм,иначе другиите ни боледувания се справя педи или аз действам сама
Виж целия пост
# 472
Много ви моля, който има повече опит с ларингитите , да пише Praynig. Снощи буквално стоях до нея облечена и се чудех в кой момент да хукваме пак към спешното.

Шайн, при ларингит моят син се чувстваше най-добре на влажен въздух -  в банята пусках гореща вода от душа. Купих и овлажнител за въздух и го включвах нощем в неговата стая.
Дано да сте по-добре  Hug
Виж целия пост
# 473
От днес сме на Флексотит и на Вентолин - инхалери.
Какви първи мерки взимате при бронхиален спазъм , освен задължителното посещение при пулмолог. А ако се случат почивни дни - къде водите дечицата. Те първа трябва да разучавам всичко около астмата.
mucata , Доволна ли си от Хаджолян - той класически хомеопат ли е - къде работи и в какви часове ? Какво е работното време на д-р Грънчарова и само на Гурко ли я посещавате , ?
 Изнвената ме за многото въпроси , но трябва да съм готова за реакция.
Виж целия пост
# 474
От днес сме на Флексотит и на Вентолин - инхалери.
Какви първи мерки взимате при бронхиален спазъм , освен задължителното посещение при пулмолог. А ако се случат почивни дни - къде водите дечицата. Те първа трябва да разучавам всичко около астмата.
mucata , Доволна ли си от Хаджолян - той класически хомеопат ли е - къде работи и в какви часове ? Какво е работното време на д-р Грънчарова и само на Гурко ли я посещавате , ?
 Изнвената ме за многото въпроси , но трябва да съм готова за реакция.


Д-р Хаджолян е жена,не е класически хомеопат,боаронец е,но аз съм доволна горе-долу понеже не е крайна в изказванията си и не се мисли за бог,както някои други.Пробва едно,ако не стане дава друга схема,а и не е задължително да се преглеждате и по мейл ми е давала напътствия и по телефон,доколко е редно не знам,но ми е удобно.На ул.Шипка  се намира кабинета и,можеш да потърсиш тел в нета или да ти го изпратя на лични.
За д-р Грънчарова ние ходим в ТУБ диспансера по каса,там е преди обед до 12ч почти всеки ден.
Събота и неделя или стискам зъби в къщи или ходим в спешния на Окръжна-детския,не в неотложна помощ.Дано съм била полезна.
Виж целия пост
# 475
Извини ме за невежеството , но половината мозък ми го няма - налага се да събера информация в главата си доста бързо . И още въпроси - дано да не съм ви досадила. Къде се намира Тубдиспансера , защото в гугъла ме изпраща от другата страна на канала до Белослав ? На Окръжна болница детския - това сградата на ъгъла до  светофара на ул.Ген Колев и цар Освободител ли е ? 
Виж целия пост
# 476
Уф, днес сме супер! Всичко мина както и се появи. Цяла нощ спа, днес вече има хубава влажна кашлица, а нея я чисти бързо.
Това определено беше по-голям кошмар и от астматичните пристъпи.
Виж целия пост
# 477
Уф, днес сме супер! Всичко мина както и се появи. Цяла нощ спа, днес вече има хубава влажна кашлица, а нея я чисти бързо.
Това определено беше по-голям кошмар и от астматичните пристъпи.
Много се радвам   bouquet
Виж целия пост
# 478
Уф, днес сме супер! Всичко мина както и се появи. Цяла нощ спа, днес вече има хубава влажна кашлица, а нея я чисти бързо.
Това определено беше по-голям кошмар и от астматичните пристъпи.

Пу пу,браво,аз не смея и аз да кажа ,че тази нощ и ние спахме спокойно,почти не е кашляла,така са ларингитите,изкарват ти акъла всеки път.
Тубдиспансера е в "циганската махала" белодробната болница,не 3-та поликлиника,а по-надолу от нея и от у-ще Елин Пелин,абе баш в центъра на махалата,абривиатурата и е друга затова те "лъже" чичко Гугъл,но не мога да се сетя точно,нещо от рода на специализирана болница по пневмофтизиатрични заболявания,а за окръжна е точно тази
Виж целия пост
# 479
Здравейте!  wavey
Шайн, браво на вас! Надявам се всички да са оздравяли и да са добре!  Hug
Ние да се отчетем с лек спазъм  Sad, цели 5 месеца всичко беше екстра и не бяхме виждали вентолина, но вчера се наложи да си спомним за него. Много се чудих дали има нужда, но освен кашлицата, дишаше едно такова затруднено и повдигаше раменете. Снощи кашля здраво, днес е вече влажно. Педиатърката повтърди, че е добре, че съм включила и вентолин, имал леко отслабено дишане. Обаче иска утре да спирам вентолина, а да правя инхалации с физ.р-р + инхалаторен проспан. Мен ме съмнява обаче това и мисля утре да се допитам и до д-р Захариева от Закрила. Искам да ви попитам:

Някой правил ли е инхалации с Проспан и има ли инфо дали това е ок за астмата?

Имам спомен, че някой пулмолог ми е казвал, че проспанът не е подходящ.  Thinking

Поздрави и бъдете здрави!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия