Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 19

  • 54 433
  • 736
# 480
Знам, че има инхалаторен проспан,  но като всеки билков препарат, ако сте с алергична компонента, трябва да си сигурна, че нямате алергия към тези растения. Поради тази причина някои лекари са против проспана при астма. Ако сте тествани към тези билки, мисля, че няма проблем.
При нас нищо билково не действа, за съжаление.
Виж целия пост
# 481
Ние миналата година правихме инхалации с Проспан и се разкашля още повече. При нас кашлицата винаги е влажна, много честа, през 1 минута кашля. Не знам това какъв пристъп е? Никога лекарите не ни уточняват - ларингиален или бронхиален.
Виж целия пост
# 482

Уф, днес сме супер! Всичко мина както и се появи. Цяла нощ спа, днес вече има хубава влажна кашлица, а нея я чисти бързо.
Това определено беше по-голям кошмар и от астматичните пристъпи.

Браво на вас! И ние сме с ларингит от снощи. Да питам, понеже ни е първият, правите ли инхалации с физ. р-р. и помагат ли? Аз му дадох и мед, уж успокоявал. Дадохме му нукс вомика и чакаме да видим как ще сме през нощта  Tired
Виж целия пост
# 483
Аз и по-горе съм писала при нас противно на логиката инхалациите с физ. р-р при ларингоспазъм НЕ  помагат,започва още повече да кашля,но още сухо и става.......Не знам защо ,но не и втечняват инхалациите секрета,до сега без втечняващ сироп не се е минавало.
При нас спазъма сега мина с Хепар и сме добре,вече мога да го кажа,заведох я при педи днес да я чуе понеже от яслата ми казаха,че много им кашляла като я сложили да легне,но след прегледа педи каза добре сте,има само малко секрет и то съвсем горе,всичко е наред и аз се поуспокоих понеже сега изобщо не бях я завела да я чуят,а действах и лекувах по интуиция.
Кашлицата по време на ларингитен спазъм е суха,после започва да се втечнява и да кашля здраво,но секретите са горе,а не в бронхите,при бронхоспазъм са по-надолу и обикновенно е влажна,дълбока,но при спастичните бронхоспазми пък е суха
Виж целия пост
# 484
При нас е точно така, суха и горе. Мерси за отговора.  Peace
Виж целия пост
# 485
Този път правих инхалации и с физиологичен р-р, защото само след инхалация за малко спираше да кашля, а нямаше как по-често да правя с някакъв медикамент.
При нас е точно обратното, при бронхоспазъм са ни забранени инхалации с физ.р-р. Явно всичко зависи от начина на протичане при всяко дете.
Виж целия пост
# 486
Някой да е посещавал д-р Рада Маркова, пулмолог и да ми даде отзиви?
Видях, че са отворили нова педиатрична консултативна клиника - http://www.1dkk.com/index.html Но не пише никъде има ли договор със здравната каса...
Виж целия пост
# 487
Явно трябва да пробвам, за да знам, как е при нас.
Нико днес започна да отхрачва, има по-малко сополи са по-бистри. Дано мине бързо  Praynig
Благодаря ви за отговорите  Hug
Виж целия пост
# 488

Браво на вас! И ние сме с ларингит от снощи. Да питам, понеже ни е първият, правите ли инхалации с физ. р-р. и помагат ли? Аз му дадох и мед, уж успокоявал. Дадохме му нукс вомика и чакаме да видим как ще сме през нощта  Tired

При ларингитна кашлица едно бабино лекарство, което помага на Цвети, е  точно мед+ванилия.Друго такова-мед, краве масло и ракия-по 1 ч.л от всяко се бърка докато хомогенизира и се дава по една кафена лъжичка през деня.
Виж целия пост
# 489
Ето ни и нас - в понеделник Михаил се събуди свиркащ. Отидохме си този път в Токуда, при д-р Лисички - с бронхоспазъм беше. Пусна ни и една кръвна картина, която се оказа перфектна. Изписа ни инхалации с Вентоли и сироп Микосолван, днес  го слушаха сутринта няма спазъм, все още е с хрипове.
При нас  - Иванова е абсолютно против да правиме инхалации с препарати на билкова основа или да давам сиропи за кашлица с били. Аз има опит със себе си, след една инхалация с лайка така се бях задръстила, че едвам дишах. Михаил вече е по-добре, но е много нервен, ревлив, капризен. Като кашля се дразни, каза че го боли.
Виж целия пост
# 490
Селед като споделих, че Михаил днес е без спазъм, сега се събуди от следобеден съм свиркащ отново. И то след инхалация с Вентолин която направихме преди лягане. Убедена съм че сутринта нямаше спазъм, защото наистина дишаше тихо и нищо не се чуваше, обаче сега си свири, чувам го с просто ухо. Confused
Виж целия пост
# 491
Селед като споделих, че Михаил днес е без спазъм, сега се събуди от следобеден съм свиркащ отново. И то след инхалация с Вентолин която направихме преди лягане. Убедена съм че сутринта нямаше спазъм, защото наистина дишаше тихо и нищо не се чуваше, обаче сега си свири, чувам го с просто ухо. Confused
Ние в петък се събудихме свиркащи със перфектна кръвна картина и със диагноза БРОНХИОЛИТ  по ренгенова снимка. Сега сме със венозен антибиотик и вентолин и флексотид инхалери и със сироп Флудитек. Подобрение има но минимално .Според мен настоявай и за още едно мнение , но общо е мнение че сега броди някакъв вирус , който е по- коварен и от Свинският грип . Болниците във Варна са пълни - снощи върнаха едно детенце , защото няма вече места.
Виж целия пост
# 492
Селед като споделих, че Михаил днес е без спазъм, сега се събуди от следобеден съм свиркащ отново. И то след инхалация с Вентолин която направихме преди лягане. Убедена съм че сутринта нямаше спазъм, защото наистина дишаше тихо и нищо не се чуваше, обаче сега си свири, чувам го с просто ухо. Confused
Ние в петък се събудихме свиркащи със перфектна кръвна картина и със диагноза БРОНХИОЛИТ  по ренгенова снимка. Сега сме със венозен антибиотик и вентолин и флексотид инхалери и със сироп Флудитек. Подобрение има но минимално .Според мен настоявай и за още едно мнение , но общо е мнение че сега броди някакъв вирус , който е по- коварен и от Свинският грип . Болниците във Варна са пълни - снощи върнаха едно детенце , защото няма вече места.

Е,значи аз да се радвам при това положение,че сме се отървали /дай боже/ възможно най-леко сега,оф дано,че вече ми писна от кашлици и болести
На всички болнички БЪРЗО  да оздравяват!!!
Виж целия пост
# 493
Селед като споделих, че Михаил днес е без спазъм, сега се събуди от следобеден съм свиркащ отново. И то след инхалация с Вентолин която направихме преди лягане. Убедена съм че сутринта нямаше спазъм, защото наистина дишаше тихо и нищо не се чуваше, обаче сега си свири, чувам го с просто ухо. Confused
Ние в петък се събудихме свиркащи със перфектна кръвна картина и със диагноза БРОНХИОЛИТ  по ренгенова снимка. Сега сме със венозен антибиотик и вентолин и флексотид инхалери и със сироп Флудитек. Подобрение има но минимално .Според мен настоявай и за още едно мнение , но общо е мнение че сега броди някакъв вирус , който е по- коварен и от Свинският грип . Болниците във Варна са пълни - снощи върнаха едно детенце , защото няма вече места.
Ние вчера бяхме в Токуда при лекарят който там го следи - той чу спазъма и изписа веднага лечение. Днес сутринта го преслуша първо личнат ани лекарка, а след това бяхме и на ТЕЛК комисия, където също ми казаха че спазъма го е отпуснал. Сега няма къде да го водя да го случат пак, но ако и утре свирка, ще го заведа пак в Токуда, да си го чуе д-р Лисички. Тамън ще ни се е понатрупал и Вентолина вече.
Виж целия пост
# 494
Гаден е вируса, мисля, че точно той ни вкара в болница края на септември. Много упорит спазъм борихме  Tired
Стискам палци на всички да са повече здрави, а на болните пожелава бързо и леко възстановяване  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия