Юли месец отмина - оБЕБИ се цялата ЮЛСКА дружина!

  • 34 216
  • 743
# 165
pepina_79 благодаря ти мила ....е това за температурата не го знаех.....мислех че е като нашата и съвсем се бях ошашкала Laughing
Виж целия пост
# 166
pepina_79 благодаря ти мила ....е това за температурата не го знаех.....мислех че е като нашата и съвсем се бях ошашкала Laughing

Ето ти една интересна статия да не се шашкаш  Simple Smile Там пише кога температурата на бебо става около 37,2 -37,5, че малко съм те подвела  Blush

http://beberoni.blogspot.com/2008/09/blog-post_23.html
Виж целия пост
# 167
Пепи, това за температурата е много хубаво.  Hug
Виж целия пост
# 168
Здравейте момичета аз съм от Юнките.
Искам да честитя на всички мамчета сдобили се със свойте рожби.    bouquet newsm51 smile3525
Добре дошли на всички малки Юлчета бъдете живи и здрави и много да носите радост на мама и тате.Чака ме в родени 2012г. момичета.
Виж целия пост
# 169

Имам въпрос и към ЛЛЛ /не мога да го оцвета, понеже пиша от тека, дано да го видите/:
Поради притесненията ми около операцията на Алекс и това, че не можех да го длагам на гърда, поради строгата диета, на която е /първия ден 5мл, втория 10мл и т.н./, кърмата ми ппчти спря....пробвам се да се цедя и успявам само по 10-15мл..гърдите са ми много меки, но понякога усещам напреженир....
Та въпроса ми е, мога ли да направя нрщо, че да не ми спре окончателно кърмата и да я стимулирам да се произвежда по повече?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 170
Здравейте, аз отдавна не съм писала и май съм изпуснала, цяла тема!
Честито на родилите и успех на тези в очакване!
Ние сме добре кърмим се, растем, борим се с коликите, все познатите неща!
Надявам се всички сте добре и се радвате на малките си съкровища!
Целувки и прегръдки от нас  Hug
Виж целия пост
# 171
Пепи Hug
Лилит,да не би да обличаш повечко Йоана?Питам,защото ние като бяхме в болницата втория ден малчо ми беше с температура 37,2,но като вдигна 37,5 и аз вдигнах на крак педиатърките LaughingА тя докторката дойде махна му бодито с дългите ръкави и го остави по памперс.След 5 мин пак му изчери Т и беше спаднала до 36,8 Wink Пробвай с т.нар. "въздушна баня",разсъблечи я и така й измери Т.Може да е от топлото,както стана при нас.Стискам палци да не е друго! Hug
Виж целия пост
# 172
Много благодаря на всички за милите думи  Hug
Мойри, благодаря за помоща с оцветяването на въпроса ми към ЛЛЛ   Hug
Виж целия пост
# 173
Здравейте! Grinning
Честито на родилите и успех на тези в очакване! Hug
Честита месечинка на Пепина и Лилит! Hug
Чета, че си пишете за спането по корем. Тук е разпространено следното(копирах го). "Оставянето бебето да лежи по корем е за да се стимулира опорно-двигателната система на бебето-първоначално ,за да се научи да си повдига главичката ( заякване на мускулни връзко в областта на шийните прешлени), после за да се научи да  повдига  торса постепенно- извиването на бебешкото гръбче под формата на лека  (вътрешна) дъга е насочена към заякване на мускулите на ръчичките. Поставянето на будното бебе по корем е свързано с равномерното развитие на мускулите на тялото му, както и тила му да не стане плосък... С течение на месеците поставеното по корем бебе постепенно започва да прави опити да се придвижда,чрез избутване на тялото с горни  и долни крайници..и т.н.. поставянето по корем няколко пъти дневно,за определен период от време е полезно и необходимо..но то е за определен период от време- от няколко минути дневно в през първите месец-два,до няколко часа дневно в по-напреднали месеци..като пропълзи тогава е друга песен...Но ортопедите читат за неправилна позата ,в която спи бебето да е по корем, заради възможни проблеми в областта на таза...
Според педиатрите най- правилната позиция за сън е в позиция гръб/на една страна с леко повдигната глава. В САЩ  (по вина на гениалния д-р. Спок) е било възприето бебетата да спят по корем, докато не е открито, че има връзка между позата по време на сън и случаите на Синдром на внезапна смърт-когато бебето спи по корем, рискът да  повърне и/или да се задуши насън е по-голям...."Тук в Норвегия също върлува тезата, че бебето не трябва да спи по корем поради споменатите по-горе причини.
Въпросът ми е, че вече 2 пъти виждам Кирил сутрин, как сам се е обърнал и спи по корем, което ме плаши.  Rolling Eyes Той също има болки в коремчето някой път и като го сложа по корем веднага се успокоява. След това пак го обръщам на страни. Дано не съм стреснала някой, просто исках да споделя. Confused
Лек ден на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 174
Здравейте и честито на всички нови мами, тъй като отдавна не съм чела и писала и виждам че има доста нови бебчета. Да са живи и здрани и много да слушат родителите си.
Относно температурата, тук и при двете раждания ми обясниха, че нормалната температура за бебетата е между 36,5 и 37,5. Когато им е топло до 37,5 е нормално, може малко да се посъблекат за да спадне леко температурата, но няма нищо притеснително.
По принцип не препоръчват да се дават капки когато температурата е до 38,5, за да може организмът да се бори сам с вируса, защото температурата е защитна реакция на организма и позволява по-бързо оздравяване, ако не е много висока. Но все пак, ако детето има около 38 и си ляга вечер е добре да му се даде лекарство за температура, защото температурата се покачва през нощта. Според моята педиатърка-хомеопат, парацетамолът е за предпочитане пред ибупрофен, защото според нея ибупрофенът е прекалено силен за деца дори и в детски дози и трябва да се дава ако парацетамолът не сваля температурата. Аз специално следвам тези съвети с голямата ми дъщеря и не съм имала проблеми.
Относно спането по корем тук в Белгия не го препоръчват освен под строг родителски контрол или специално разрешение от лекър при силен рефлукс, защото подозират връзка между спането по корем и внезапната смърт , така че в родилното предупреждават, че детето може да спи по корем само ако родителят е буден и го наблюдава периодично. Естествено няма категорични доказателства и това го дават само като предпазна мярка.

Иначе ние сме добре Йоанна за един месец е наддала един килограм и е пораснала с 6 см.
Приятен ден на всички.

Виж целия пост
# 175
Виждам че Мелина е споделила същото като мен , докато съм писала. Аз четох доста по въпроса за голямата ми дъщеря, която имаше много силен рефлукс и постоянно ми повръщаше през носа и дори и като спеше по гръб ме беше много страх. Връзката между спането по корем и синдрома на внезапната смърт не е доказана, но препоръката е  поради съществуващите съмнения, които не са свързани само с повръщането.
Виж целия пост
# 176
Цанкова  Hug
Нинка, Мелина благодаря ви за инфото, но ние нямаме проблеми с повръщането, а  с коликите и затова слагам кокорчо по корем, това го успокоява, а така и мама е спокойна  и може да си почине Simple Smile Party Пък и аз винаги си го наглеждам докато спи  Simple Smile С каката ми само така успях да преборя коликите и затова когато Цанкова ми припомни, реших че само това е начина! Днес дори и на разходката сутринта си спахме по корем в количката  Mr. Green
Мелина благодаря ти мила  Hug
Виж целия пост
# 177
ПепинаHug. И аз днес на разходката с бебчо, в началото си спеше кротко, после се събуди и нещо се вкисна, и го обърнах по коремче. Звук не издаде повече. Срещна ме един познат(норвежец) и естествено любопитно надзърна в количката. Не пропусна да изкоментира: Обича да лежи по корем ли? Аз-да. Той-Нали знаеш, че не трябва да спи по корем?  NaughtyИ аз- да, знам, само като е буден го слагам по корем. Уф...
Виж целия пост
# 178
Здравейте мацки!
нямам много време, минавам само да питам мамите от София, които са водили бебчовци на ехографски преглед при ортопед, къде и при кой лекар ги водихте?

Честито на всички нови мами и късмет на чакащите!  Hug
Виж целия пост
# 179
 mamma

Здравейте, момичета!

Имам удоволствието да ви съобщя, че днес, на 1 август в 17.15 ч. мама Roxanna е родила прекрасната Ивайла! Раждането е било нормално и мама Roxi се похвали само с едни 4 - 5 шева! Малката Ивайла е голяма 3600г и 54 см!

Скъпа Roxanna, да ви е жива и здрава дълго чаканата Ивайла! Да расте щастлива, умна, красива принцеса! На теб бързо възстановяване!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия