Юли месец отмина - оБЕБИ се цялата ЮЛСКА дружина!

  • 34 216
  • 743
# 180
Здравейте мили мами!Искам и аз да се похваля,че на 28.07.2012 в 6:58ч.се появи и нашето съкровище Божидар  uraВчера ни изписаха и сега се гледаме...! Simple SmileПоздравления на всички нови майки и много късмет!
Виж целия пост
# 181
Здравейте мили мами!Искам и аз да се похваля,че на 28.07.2012 в 6:58ч.се появи и нашето съкровище Божидар  uraВчера ни изписаха и сега се гледаме...! Simple SmileПоздравления на всички нови майки и много късмет!

Тежим 3900кг. 51см. Simple Smile
Виж целия пост
# 182
Рокси да ви е честита така дългоочакваната принцеса Ивайла, да расте умна, красива и послушна ! На мама много целувки и бързо възстановяване!
[/b][/size]

Кате и на вас честита рожба Божидар, браво голям мъж! Да ви е много здрав, да расте умно, добро и послушно дете!
Виж целия пост
# 183
newsm44 ЙЕЕЕЕЕЕЕЕ, ЧЕСТИТО НА РОКСИ И НА КАТЕТО! Да са ви живи и здрави рожбичките!

Аз ли останах последна?  smile3506
Виж целия пост
# 184
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАМИ,
ДА СЕ ОТЧЕТА И АЗ! НА 23.07.2012Г. СЕ РОДИ МАЛКИЯ МИ СИН ЛЪЧЕЗАР!
СЕКЦИОТО МИНА МНОГО ДОБРЕ, МЪНИЧЕТО СЕ РОДИ 3250гр., 50см.
УЧУДВАЩО ЗА МЕН СЕ ВЪЗСТАНОВИХ ДОСТА БЪРЗО, ПЪРВОТО УСЕЩАНЕ ОТ ОПЕРАЦИЯТА НЯКЪДЕ ДО ТРЕТИЯ ДЕН БЕШЕ НЕПРИЯТНО И БОЛЕЗНЕНО, ПОСЛЕ ВСИЧКО СИ ДОЙДЕ НА МЯСТОТО.
С БЕБЕТО И БАТКОТО СМЕ ДОБРЕ, СЕГА ПО ГОЛЯМАТА ГРИЖА Е ПО - ГОЛЯМОТО ЧОВЕЧЕ, ТО ИСКА ВНИМАНИЕ, А И ПРОЯВЯВА НЕВЕРОЯТЕН ИНТЕРЕС КЪМ БЕБЕТО, КОЙТО ПОНЯКОГА Е ИЗВЪН КОНТРОЛ. ЩЕ СЕ СПРВИМ И С ТОВА, ВАЖНОТО Е ЧЕ СМЕ ВЕЧЕ ВКЪЩИ!

УСПЕХ НА ВСИЧКИ, КОЙТО ПРЕНОСВАТ!


 
Виж целия пост
# 185
Здравейте мамчета,
аз нямам много време за писане покрай малчо и каката, но ви чета редовно Laughing
Вчера бяхме на консултация при доки и Явор е качил 500 гр за две седмици! Изписа ни Вигантол, който се чудя дали да го давам, предвид че е лято и малко или много слънчицето ги погалва бебоците колкото и да ги пазим. newsm78
Иначе ни мъчат коликите, давам му Инфакол, но от него май се позапече, абе бебешка му работа  baby_neutral
Искам да помоля момичетата от ЛЛЛ за съвет:
Явор е на 18 дена и до сега не е пил АМ. Кърмя от първия час на раждането му, но.....за съжаление май радостта ми няма да продължи още дълго. От една седмица едната ми гърда започна много да изостава от другата, стана видимо по-малка Cry Естествено реших да я стимулирам и започнах на всяко ядене да предлагам първо нея, но Явор я изсуква много бързо, защото очевидно няма много мляко и след няколко минути спира да гълта и я ползва само за биберон и след малко я пуска. Давам му другата и започва да гълта лакомо. Така вече почти се храни само от една гърда и не знам колко време ще може тя да смогва на нуждите му Cry
Моля за съвет как и дали е възможно да стимулирам гърдата и дали не трябва да се обърна към лекар?
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 186
Здравейте момичета!!!
Първо да честитя месечинката на моя любимец ИЛИАН.Да расте здравичък и много любознателен / с тези очички/! Да слушка много и да се усмихва много често. Сладурче си е той.
Пепи блогодаря за почерпката и да го нацелуваш много. Аз теб исках да те попитам за конците от епизиотомията, сигурно си имала 1-2 шевчета, паднаха ли ти или?!?! Питам те, защото моята лекарка ми каза, че животинските конци са забранени да се ползват в европейския съюз и ползват други, които по-бавно се разграждат.
lilit честита месечинка и на твоето слънчице Йоана. Да е здравичка и много да ви радва. За температурата можеш да опиташ да я разсъблечеш и да и охлаждаш ръчичките и крачетата с влажна кърпа.
Честито на всички мами, които скоро гушнаха своите слънчица.

Т е р и здравей мила, днес се радвах на снимките на малкия ТИМУР. Той изглежда вече голямо човече. Страхотна прическа има и е много сладичък. Да го нагушкаш и нацелуваш. Ние все още сме с тати и кака в къщи. Но тати ще е само 1 седмица с нас. Каката си е голяма и не и се стои покрай нас много, много. Нормално си е - тинейджърска му работа!!! Очите на СИЯНА май наистина ще са като моите.
Рая много се забавлявах с поста ти за опитите с кърменето легнали Laughing Аз това го правя от каката още, защото тогава се изморявах по-бързо като че ли. Сега още от първите дни в болницата го прилагам  със СИЯНА. На мен позата ми е лесна защото имам голяма гръд. Така хем съм на разстояние, което да е безопасно за бебето хем си я гледкам спокойно като суче.
Колкото до мъжете, аз от опит ще ви споделя, че не е необходимо да показвате на татковците, че сте силни, че можете да се справите с всичко и в къщи и с децата /аз знам, че тук сме се събрали все силни жени и бихме се справили с всичко, но мъжа не е нужно да го знае/ - въвличайте ги лекичко да ви помагат във всичко, което сметнете че ще ви е добре. Така ще ги приобщите към грижите и те няма да се чувстват встрани от нещата.
За свекървите - също от опит ги режете навреме за да не ви е яд след години, че сте търпяли глупостите им.
Рокси честито мила!!!Да ви е жива и здрава Ивайла и много радости да донесе на цялото ви пораснало семейство.
Нелизнаеш, че всички сме с теб и ще ти изпратя положителна енергия, та дано помогне на младежа да потръгне, той ако знае какви мацки се народиха в юлския отбор изобщо няма да чака вече вътре!!! Hug Hug Hug

Този пост го започнах сутринта и ето, че успях да го публикувам чак сега. Днес имах на гости още 2 тинеййн приятелки на Ива на басейн и беше необичайно.
Лека и спокойна нощ на всички и до утре.
Виж целия пост
# 187
Имам едно въпросче към ЛЛЛ:
Марти е на 14дни и още от 3-тия ден се кърмим. Искам да попитам кърмещите мами и ЛЛЛ дали се изцеждат след всяко кърмене....необходимо ли е??? Марти предпочита повече едната гърда и предимно от нея се храни. Благодаря!

Привет malinka_a,
Ако Марти е само на кърма и не се налага дохранване, млякото му е достатъчно и гърдите са спокойни, не е необходимо да има изцеждане. Ако детето е само на кърма и няма дохранване, а гърдите са напрегнати, могат да се изцедят малко, колкото да се облекчи напрежението. Ако се налага дохранване, може да е удачно гърдите да бъдат доизцеждани след като детето е изсукало каквото е могло и от двете. Това е с цел да могат гърдите да се доизпразнят и да се заяви към тялото да произвежда още мляко и за да може на следващото дохранване да се предложи на бебето изцедена кърма. Дали това отговаря на въпроса ти и как са нещата при вас?


Ivy, благодаря за съветите и се извинявам, че чак сега намирам време да ви пиша. При нас проблема се оказа колики и затова така се е изнервял и не иска да засуче. Вече давам капки и е по-спокоен и се храним по-добре. Още веднаж много благодаря bouquet
Hug

Имам въпрос и към ЛЛЛ /не мога да го оцвета, понеже пиша от тека, дано да го видите/:
Поради притесненията ми около операцията на Алекс и това, че не можех да го длагам на гърда, поради строгата диета, на която е /първия ден 5мл, втория 10мл и т.н./, кърмата ми ппчти спря....пробвам се да се цедя и успявам само по 10-15мл..гърдите са ми много меки, но понякога усещам напреженир....
Та въпроса ми е, мога ли да направя нрщо, че да не ми спре окончателно кърмата и да я стимулирам да се произвежда по повече?
Благодаря предварително!
мойри много благодаря!
Привет Nins87,
Много прегръдки за всичко, което преживявате! Случва се млякото да намалее, ако бебето е нямало възможност да суче и когато майката е нямала възможност да цеди достатъчно често, за да стимулира гърдите. Това е обратим процес, който с упоритост и търпение обичайно дава добри резултати. Ако има такава възможност би било добре, докато Алекс има възможност да започне да суче от гърда, да изцеждаш и двете гърди на всеки 2,5-3 часа. Колкото по-често се цедиш днес, толкова повече завяваш към организма, че потребностите са увеличени и за утре има малко повече мляко. Ако честото изцеждане продължи, би следвало да забележиш увеличаването след няколко дни. Има жени, които при напълно спряла лактация и дори жени, които никога не са били бременни или не са кърмили, успяват да възстановят частично или напълно млякото си. Чудесно е, че имаш желание да я стимулираш отново, това се очаква да подпомогне и възстановяването на Алекс заради всичките ценни съставки, които кърмата ти му дава. Колкото и да имаш, то му носи полезности, дори и да е съвсем малко. Когато има възможност за засукване, той допълнително ще подпомогне процеса.
Удобно ли е да попитам дали вече може да суче или може би се налага все още да се изчака?
Много прегръдки още веднъж и скорошно възстановяване!
   bouquet
Виж целия пост
# 188
Здравейте мамчета,
аз нямам много време за писане покрай малчо и каката, но ви чета редовно Laughing
Вчера бяхме на консултация при доки и Явор е качил 500 гр за две седмици! Изписа ни Вигантол, който се чудя дали да го давам, предвид че е лято и малко или много слънчицето ги погалва бебоците колкото и да ги пазим. newsm78
Иначе ни мъчат коликите, давам му Инфакол, но от него май се позапече, абе бебешка му работа  baby_neutral
Искам да помоля момичетата от ЛЛЛ за съвет:
Явор е на 18 дена и до сега не е пил АМ. Кърмя от първия час на раждането му, но.....за съжаление май радостта ми няма да продължи още дълго. От една седмица едната ми гърда започна много да изостава от другата, стана видимо по-малка Cry Естествено реших да я стимулирам и започнах на всяко ядене да предлагам първо нея, но Явор я изсуква много бързо, защото очевидно няма много мляко и след няколко минути спира да гълта и я ползва само за биберон и след малко я пуска. Давам му другата и започва да гълта лакомо. Така вече почти се храни само от една гърда и не знам колко време ще може тя да смогва на нуждите му Cry
Моля за съвет как и дали е възможно да стимулирам гърдата и дали не трябва да се обърна към лекар?
Предварително благодаря!

Привет Laty,
Поздравления за чудесното наддаване! При все, че Явор не е приемал АМ, само на кърма е и е качил 500 гр за две седмици, това е средно 250 гр на седмица. Минималното наддаване на тази възраст е 110 гр на седмица, а средното е 180 гр. Изглежда Явор наддава просто перфектно и не бих си помислила за притеснения с количествата кърма, които имаш. Това, което вече си предприела като мерки за стимулиране на гърдата с по-малко мляко е чудесно. Можеш да го поставяш винаги първо на нея и след това да му даваш да си доизсуче нужното от втората гърда. Ако се притесняваш, гърдата с по-малко мляко (само за нея), след приключване на кърменето, можеш да я доизцедиш, за да подскажеш на мозъка, че искаш от там още кърма. Това ще даде оптимално стимулиране на гърдата и би следвало млякото в нея да започне да се увеличава. Ако при активно стимулиране на гърдата след около седмица-две не забелязваш положителна промяна, можеш да пишеш и да ти дам допълнителни насоки.
   bouquet
Виж целия пост
# 189
Ivy, много благодаря за отговора! Аз се опитах няколко пъти да доизцедя след кърмене гърдата, но с помпата не се изцеди нищо. Ще пробвам да изцедя на ръка следващия път. Ще продължа да давам първо нея всеки път и дано имам успех!
Виж целия пост
# 190
Ivy, много благодаря за отговора! Аз се опитах няколко пъти да доизцедя след кърмене гърдата, но с помпата не се изцеди нищо. Ще пробвам да изцедя на ръка следващия път. Ще продължа да давам първо нея всеки път и дано имам успех!

Laty, нормално е да не можеш да доизцедиш нищо, ако и когато бебето си изсуква добре млякото от тази гърда. Ако успееш да изцедиш нещо добре дошло. Ако не успее да излезе нищо се стимулира 5-7 минути на празен ход, за да си сигурна, че няма да слезе следваща порция мляко. Когато не излиза нищо или излиза малко, това е ок, просто заявеното нарастващо количество е много вероятно да си го изсуква самото бебе. В крайна сметка при това наддаване, то изглежда се справя чудесно на гърдата. Или ще започнеш да забелязваш изцедено мляко или е възможно бебето да започне да се засища малко повече от тази гърда, докато достигнеш това, което би искала или до където организма ти позволява.   bouquet
Виж целия пост
# 191
Ivy, много благодаря за пожеланията и за отговора!
В никакъв случай не искам да допусна кърмата ми да спре съвсем и да лиша Алекс от нея Sad за сега все още сме на строг режим с АМ, но мисля, че след ден, два, като се приберем вкъщи, ще мога да го слагам да суче, до тогава ще се цедя през 3 часа, дано има ефект!
Когато ходих на училище за родители, акушерката каза за чай от сминдух да се пие ако кърмата намалее или спре...имало 100% ефект...вие на какво мнение сте?
Отново благодаря!
Виж целия пост
# 192
Здравейте момичета. Честито на новите мами! Пожелавам Ви много да Ви радват бебенцата.
Аз да се похваля и да се оплача.
Вчера водих Алекс на контролен преглед на тазобедрените стави - Всичко е перфектно и мацката е добре. Wink
Обачееее - каката ми е със зачервено гърло и висока температура.....  Sad Сега очаквам да се включи и бебето... Малеее - писна ми от проблеми. От  дни малката пие едно прахче за рефлукса и май действа. Ще видим до 2-3 дни какво се случва.
Иначе - моето безсъние продължава с пълна пара.
Относно поста на Мелина за спането по корем - аз контролирано поставям малката за 20-30 сек, няколко пъти дневно, за да се учи да си вдига главичката. Напълно съм съгласна с това, което е писала Мелина и мисля да го спазвам.
За свекитата - трябва да им намалим опитите за мрънкане. Аз поне се опитвах да съм тактична, но сме си имали сблъсъци... Поне мъжът ми стои на страна от женските спорове.
Хубав ден от мен и целувки на бебенцата.  bouquet
Виж целия пост
# 193
Здравейте, и аз да се отчета. На 14.07 в 23:50 се роди малкото ми слънчице Александър 2850гр 49см.Родих го много бързо - влязох в родилното в 20:00 с 5см разкритие и докато ме прегледат, да чуят тонове, да попълним документи и да ме качат в предродилна стана към 21:30. Истинските болки дойдоха към 23:00. С три напъна го родих. Бързо раждане, но пък доста тежко. Получих много жестоки разкъсвания и сериозни кръвоизливи и в двете очи. За щастие всичко останало е наред. Малкия е добре, кърмим се и слава Богу засега имам доста кърма, която явно го и засища. Това е засега.
Виж целия пост
# 194
Здравейте мацки и от мен!
От вчера си имаме кенгуро  newsm44 и ако знаете как съм облекчена, поне мога да свърша и нещо докато го разнасям из вкъщи  smile3511. Надявам се след третия месец обаче да го откажа от това носене на ръце че лошо тогава, сега е 5 кг и ми тежи, ами тогава незнам  просто.   smile3506
Сега по ред - да честитя първо на Марсинка и Ане, да са ви живи и здрави дечицата Александър и Лъчезар, много да ви радват и да носят много усмивки на мама и тати!
Нинс мила  Hug, възхищавам ти се, браво   bouquet
Ради  Hug, много ти благодаря мила за хубавите думи. Относно конците мила, имах два шева, които изгниха и сами си паднаха, но не бяха животински и съответно доста по-бавно паднаха - някъде на 17-18 ден доколкото си спомням, аз бях се изплашила даже че толкова време стоят. Но мисля че и друго майче се беше оплакало, не се сещам коя точно  newsm78.
Бубе дано каката бързо се оправи и да не лепне и на бебка нещо  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия