Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 89 767
  • 730
# 120
Дончев,ти имаше и някакви други оплаквания,какво стана с тях...Аз също имам висок МАТ,пих 2 месеца селеногин,но повече не съм си мерила ТАТ и МАТ,може би скоро ще ги пусна...
Виж целия пост
# 121
Шмати честита сбъдната мечта и тук  bouquet

Donchev12 исках да те попитам, ти сам ли, решаваш кога да пиеш Л-тироксин и кога не newsm78 Прави ми впечатление коментара ти на изследвания ...защо така си експериментираш и то със себе си Shocked
Аз лично смятам, че не бива да спираш тироксина,а Селеногина е само един вид витамин, т.с съвсем безобиден и с отличен ефект. Не пречи да си го пиеш Peace
Виж целия пост
# 122
Еми оплакванията ми се оказаха мигрена със вегетативни симптоми която лятото славно ми намаляха но вчера и днес пак ми се напомниха за жалост, явно жлезата не играе роля или поне не е главната причина точно за тези оплаквания, пих няколко месеца Л-тироксин и то 75мг и ТСХ падна съвсем малко за учуда на доктора и на мен после спрях няколко месеца и ТСХ пак си е същото с малки изменения, питах няколко доктора + Начев които ми казаха да не пия нищо освен селеногина незнам и аз., МАТ ми беше 44 сега станал 105 а ТАТ паднал със 100 единици от 294 на 189 незнам доктора ме посъветва за сега да не взимам Л-тироксин?Има ли някой който е свалил антитела с селеногин въобще ии в иследването пише че ТСХ е в норма защо да пия Л-тироксин, объркан съм и аз?
А да ви попитам някой влизал ли е в ремисия как го е постигнал, и възможно ли е това?
Виж целия пост
# 123
Еми оплакванията ми се оказаха мигрена със вегетативни симптоми която лятото славно ми намаляха но вчера и днес пак ми се напомниха за жалост, явно жлезата не играе роля или поне не е главната причина точно за тези оплаквания, пих няколко месеца Л-тироксин и то 75мг и ТСХ падна съвсем малко за учуда на доктора и на мен после спрях няколко месеца и ТСХ пак си е същото с малки изменения, питах няколко доктора + Начев които ми казаха да не пия нищо освен селеногина незнам и аз., МАТ ми беше 44 сега станал 105 а ТАТ паднал със 100 единици от 294 на 189 незнам доктора ме посъветва за сега да не взимам Л-тироксин?Има ли някой който е свалил антитела с селеногин въобще ии в иследването пише че ТСХ е в норма защо да пия Л-тироксин, объркан съм и аз?
А да ви попитам някой влизал ли е в ремисия как го е постигнал, и възможно ли е това?
Аз Mr. Green Мереленда също Peace
Напълно е възможно и реално, просто в един момент хормоните се нормализират и захвърляш всички хапчета и си живееш живота Mr. Green Пожелавам Peace
Виж целия пост
# 124
Момичета имате ли представа Начев как му е отпуската - четох напред, но не намерих инфо (може и да съм пропуснала). Не ми се ще да го притеснявам човека докато почива, заслужил си я е тази почивка.
При мен резултатите са следните
 13.06.2012                               07.07.2012                                        15.08.2012
ТСХ - 4.2                                  ТСХ - 2.16                                            ТСХ - 1.84
ФТ4 - 14.39                              ФТ4 - 13.37                                         ФТ4 - 13.81
Еутирокс 50 мкг.                     Еутирокс 75/50 мкг                              ?????
Виж целия пост
# 125
Rendence,аз звъннах в МЦ"Панацея" и там ми казаха,че д-р Начев е на работа от 27.08.
Виж целия пост
# 126
rendence според мен няма от какво да се притесняваш,бременна си,обади му се Peace аз лично съм попадала на случаи да е в отпуск и да работи Wink
Виж целия пост
# 127
Зок, Магнитче благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 128
Rendence,аз звъннах в МЦ"Панацея" и там ми казаха,че д-р Начев е на работа от 27.08.

И аз така знам, вкл. за МД. Аз трябва да отида към 31 август.

rendence , при мен беше същата ситуация (от 2,59 на 1,34 паднах), Начев не ми смени дозата. Според мен, пробвай да му звъннеш.
Виж целия пост
# 129
rendence, звънни му най-добре, може и да прецени да ти вдигне още дозата. Не знам, при всеки е индивидуално, но при мен например както беше 1.69 по мой спомен, някъде в твоите седмици, така изведнъж ми скочи на 3.5 в началото на втори триместър и въобще през целия втори триместър се наложи да ми се вдига дозата постоянно, изследвах хормони през 2-3 седмици, започнах го от доза 50/75 и стигнах до 125.  Сега, вече в трети триместър, пак ми се нормализираха нещата с хормоните и съм на 75/100 за момента, и може би ще трябва да я смъкна и още, пустите ми хормони, цялата бременност си изкарах с някакви съвсем нестабилни стойности и все различни дози.
Виж целия пост
# 130
Здравейте момичета, знам, че не е мястото да задавам въпроса си тук, но съм сигурна, че точно вие може да ми помогнете. Копирам го от съседния подфорум:

Лекарката ме изпрати на ехограф на щитовидната жлеза, но специално подчерта да го направя в Центъра до Майчин дом, а не в Майчин дом на 11 етаж. До сега се дзверя в нета да открия някакви координати за да си запазя час, но нищо не откривам. Помогнете ми, моля!
Благодаря!
Виж целия пост
# 131
Здравейте момичета, знам, че не е мястото да задавам въпроса си тук, но съм сигурна, че точно вие може да ми помогнете. Копирам го от съседния подфорум:

Лекарката ме изпрати на ехограф на щитовидната жлеза, но специално подчерта да го направя в Центъра до Майчин дом, а не в Майчин дом на 11 етаж. До сега се дзверя в нета да открия някакви координати за да си запазя час, но нищо не откривам. Помогнете ми, моля!
Благодаря!

Център за какво? В приземния етаж на МД (там където е мед.център на МД, слизаш надолу) е МД на ендокринологията, там ходим при начев, например, той гледа на ехограф. Дали ен става въпрос за това?!
Виж целия пост
# 132
МЦ Панацея не е ли точно да Майчин дом или бъркам - да не те е изпратила там

Благодаря ви момичета за информацията - ще му се обадя, то се е видяло  Blush
Виж целия пост
# 133
Каза "Центъра по ендокринология, ниската сграда до Майчин дом, в дясно". Много ми е далеч и ми се щеше да питам по телефона, дали трябва да си запиша час, от колко до колко работят и т.н. Не я разпитвах подробно, защото си мислех, че всичко е ясно, ще вляза в нета и ще проверя. Да ама не.
Виж целия пост
# 134
Каза "Центъра по ендокринология, ниската сграда до Майчин дом, в дясно". Много ми е далеч и ми се щеше да питам по телефона, дали трябва да си запиша час, от колко до колко работят и т.н. Не я разпитвах подробно, защото си мислех, че всичко е ясно, ще вляза в нета и ще проверя. Да ама не.

Да, значи е точно това, за което ти обесних по-горе. Влизаш през централния вход на МД, след информацията веднага вдясно коридора, стигаш едни стълбища, пред тях завиваш в ляво и отиваш при тези стълби надолу (ако не се лъжа има и указателни табели "ендокринология"). Като слезеш по стълбите вече се озоваваш в този МЦ. Има регистратура, питаш за конкретен лекар (аз препоръчвам Начев, май има и друг, който гледа на ехограф, но не знам кой. Със сигурност не всички лекари, приемащи там, гледат на ехограф.). Твоята лекарка не ти ли препоръча някой лекар? Ако изнамеря тел. на регистратурата ще ти го напиша.

Иначе на тази Улица Здраве, срещу входа на двора на МД мисля, че е МЦ Привент.

Редактирам: тел. регистратура Ендокринология: 02/ 895 60 20, и още един имам записан 02/895 60 00, за записване от 13 ч. до 15 ч. МОжеш да звънеш и по-рано, ако ти вдигнат, вдигнат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия