Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 89 766
  • 730
# 135
Мнооого ти благодаря! Ниска сграда до МД ми звучеше, че трябва да е съвсем отделна постройка, но както и да е.
Бъдете здрави!
Виж целия пост
# 136
Кльомба, това е сто процента, няма какво друго да е, не е отделна пристройка ами направо си е вътре в майчин дом, само че в мазето, още като влезеш от главния вход на МД има надпис ендокринология със стрелки и няма как да се объркаш. А съм сигурна, че за това ти е говорила твоята лекарка, защото като става въпрос за ехография на щитовидна жлеза всички там пращат, мен поне няколко лекаря там ме пращаха, свекърва ми чак от Павликени също там я пращаха, така че ендокринологията в МД е известна и едни от най-добрите ендокринолози са там:)
Дано да ти помогнат и на теб, успех!:)
Виж целия пост
# 137
catty m, lilly_aldrin,  Hug, благодаря ви от все сърце!
Надявам се на днешния голям празник пожеланията ми към вас да са в сила завинаги.
БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ВИЕ И ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ХОРА!
Виж целия пост
# 138
 Wink ехооо здравейте  Sunglasses позагубих се малко и гледам има добри новини ШМАТИ  bouquet честито  ти синче smile3504 - пожелавам ти с много здраве и спокойни  нерви да си отгледаш рожбичката -  newsm32 и той да е жив и здрав и да ви радва всички вкъщи      Hug  добре дошли  и на новите членове на форума -да знаете всички са много мили тук Heart Eyes - сега да ви се оплача  Cry  хормоните и ендокринолога остават на заден план при мен -  newsm78 от разни диети насищане на естрогени и гладуване си възпалих жлъчката  Sick та ходя по изследвания и ехографии според личната лекарка може да се наложи да ме оперират а след това да се заема с хормоналното лечение - консултирах се с нея за предишното ми хормонално лечение при което тя  ми потвърди че допълнително натрупаните ми килца са въз основа на приеманите ми в минимални количества хормони а може би това до някъде е довело  до  възпалението Sad сега се давя с препечени филйки сирене и антибиотици но пък свалих 5-6 кг това е постижение за 4- 5 дни
Виж целия пост
# 139
newsm78 от разни диети насищане на естрогени и гладуване си възпалих жлъчката  Sick та ходя по изследвания и ехографии според личната лекарка може да се наложи да ме оперират а след това да се заема с хормоналното лечение
Само възпаление ли има, или се виждат и камъни?

Цитат
- консултирах се с нея за предишното ми хормонално лечение при което тя  ми потвърди че допълнително натрупаните ми килца са въз основа на приеманите ми в минимални количества хормони а може би това до някъде е довело  до  възпалението Sad сега се давя с препечени филйки сирене и антибиотици но пък свалих 5-6 кг това е постижение за 4- 5 дни

Прием на хормони да доведе до възпаление на жлъчката? Докторката ли изказа съмнение за това?
Питам, защото примерно тирозолът, който аз пия се отделя през жлъчката. Първоначално, когато бях на високи дози имах и болки именно в жлъчката.
Възпалявала съм жлъчка няколко пъти, но за операция не е ставало на въпрос. Дано и не става никога! Затова питам и по-горе, дали е само възпаление или има и наличие на камъни в жлъчката.
Какви антибиотици приемаш за жлъчката? Просто от любопитство питам.
Дано се оправиш скоро и не се стига до операция. Hug Лечението е бавно - месец, два, понякога и три, но дано не се стига до нещо по-сериозно! Hug
Виж целия пост
# 140
Момичета колко често по време на бременност си изследвате ТСХ, тф3,фт4 ТАТ и Мат ? Моята ендокриноложка каза всеки месец .
Виж целия пост
# 141
Белисима На всеки 30-45 дни а понякога и по-често ако се налага
Позволявам си да цитирам мнение то на svetla81
rendence, звънни му най-добре, може и да прецени да ти вдигне още дозата. Не знам, при всеки е индивидуално, но при мен например както беше 1.69 по мой спомен, някъде в твоите седмици, така изведнъж ми скочи на 3.5 в началото на втори триместър и въобще през целия втори триместър се наложи да ми се вдига дозата постоянно, изследвах хормони през 2-3 седмици, започнах го от доза 50/75 и стигнах до 125.  Сега, вече в трети триместър, пак ми се нормализираха нещата с хормоните и съм на 75/100 за момента, и може би ще трябва да я смъкна и още, пустите ми хормони, цялата бременност си изкарах с някакви съвсем нестабилни стойности и все различни дози.
Виж целия пост
# 142
И аз се записвам към темата, тъй като имам същия проблем.
Виж целия пост
# 143
Момичета колко често по време на бременност си изследвате ТСХ, тф3,фт4 ТАТ и Мат ? Моята ендокриноложка каза всеки месец .

При бременност на всеки 30 дни, в небременно състояние - на 45. Изследваш сутрин на гладно, преди да си пила хапчето, поне така каза Начев и така действам.
Виж целия пост
# 144
Белисима Забравих, да кажа, че аз изследвам само ТСХ и ФТ4, а не всички (ТСХ, тф3,фт4 ТАТ и Мат)
Виж целия пост
# 145
здравейте  Cry днес ходих на ехограф новините са лоши имам камък  около 11 мм в жлъчката освен възпалението  на стената на жлъчния мехур- според личната лекарка трябва да се оперирам за да не се усложни в тумор на лигавицата  Sad много ме е страх повярвайте ми
newsm78 от разни диети насищане на естрогени и гладуване си възпалих жлъчката  Sick та ходя по изследвания и ехографии според личната лекарка може да се наложи да ме оперират а след това да се заема с хормоналното лечение
Само възпаление ли има, или се виждат и камъни?

Цитат
- консултирах се с нея за предишното ми хормонално лечение при което тя  ми потвърди че допълнително натрупаните ми килца са въз основа на приеманите ми в минимални количества хормони а може би това до някъде е довело  до  възпалението Sad сега се давя с препечени филйки сирене и антибиотици но пък свалих 5-6 кг това е постижение за 4- 5 дни

Прием на хормони да доведе до възпаление на жлъчката? Докторката ли изказа съмнение за това?
Питам, защото примерно тирозолът, който аз пия се отделя през жлъчката. Първоначално, когато бях на високи дози имах и болки именно в жлъчката.
Възпалявала съм жлъчка няколко пъти, но за операция не е ставало на въпрос. Дано и не става никога! Затова питам и по-горе, дали е само възпаление или има и наличие на камъни в жлъчката.
Какви антибиотици приемаш за жлъчката? Просто от любопитство питам.
Дано се оправиш скоро и не се стига до операция. Hug Лечението е бавно - месец, два, понякога и три, но дано не се стига до нещо по-сериозно! Hug
  МЕРЕЛЕНДА - от хормоните се пълнеело това каза лекарката а пълнотата води до камъни и пясък в жлъчката според описанието в сайтове за жлъчни заболявания Rolling Eyes аз имах болките от времето когато бях бременна после получавах болки в кръста и бъбреците  рядко но забележими особенно преди месечния ми цикъл и така не ми е минавало през ум че и това ще ме сполети в спешното когато отидох с болки в корема и кръста ми казаха възпалени черва и трахея но проблема  се откри когато джипито ми назначи изследвания на кръв урина и ехограф  Heart Eyes миличка нее лошо да си направиш контролен преглед просто за успокоение защото възпаление се получава от драскане на камъче или песъчинки по стените на жлъчката  Confused( за възпалението  и дразненето на лигавицата и жлъчката пия)- азакс;цинарикс;нексиум;дуспаталин и омепразол за около 28 дни лечение (азакса е антибиотик който е силен и затова е 3 хапчета за 3 дни лечение) Sadно всичко ме облекчава временно -ааа за естрогените (женските полови хормони )и  противозачатъчните Grinning дано го изговарям правилно -пише че при тяхното пренасищане се получават камъчета в жлъчката - май всички болести са навързани едно лекуваш друго разболяваш и така с повече късмет и добри лекари се оправяш  Hug прегръдки на всички
Виж целия пост
# 146
Симптоми, характерни за това заболяване:
  - лесна уморяемост,
 - световъртежи, шум в ушите,
  - отслабена памет,
  - сутрешна подпухналост,
  - затруднено преглъщане, стягане в шията,
  - изпотявания, сърцебиене,
 - наддаване на тегло,
  - болки по ставите и мускулите и др.
Достатъчно е наличието на един или на няколко симптома, за да се насочи вниманието към  щитовидната жлеза.


 
Здравейте,
благодаря ви за темата.   Peace
От днес имам световъртеж от няколко месеца стягане в шията мислех, че нещо си втълпявам тъй като не съм имала прблеми никога. Изследвах си ТСХ и е висок, назначиха ми  Еутирокс доколкото разчитам по рецептата. Ще трябва да го пия, защото днес определено не се чувствам добре. Нещото което не забелязвах е треперенето и световъртежа, който е от днес.
Благодаря на desdemona, че ми показа темата.
Много искам да се оправя. Sad
Виж целия пост
# 147
Ти след като изпи елтирокса ли получи треперене и световъртеж или преди това си беше с него. Колко ти е ТСХ?
И аз преди да открия, че имам проблем бях все уморена, със световъртеж и отпадналост. Но пък през бременността изпих много желязо и се чувствах екстра.
Виж целия пост
# 148
Ти след като изпи елтирокса ли получи треперене и световъртеж или преди това си беше с него. Колко ти е ТСХ?
И аз преди да открия, че имам проблем бях все уморена, със световъртеж и отпадналост. Но пък през бременността изпих много желязо и се чувствах екстра.
Не съм го пила, не съм го купила още. Просто от днес ми се върти и света. Тази седмица си правих изследвания и разбрах, че имам проблем още не съм наясно точно какво е но.....мисля, че е от гадния стрес.
ТСХ 6.90 Peace
Аз пък си имам енергия, само преди месеци имах усещане като стягане около врата но тогава имах много стрес и си мислех, че е от това и си внушавам. Иначе друго нямам, освен треперенето което милех че е от глад както ми се е случвало преди.
Какво желязо точно си пила? С какво се лекува? Сега добре ли си? Извинявай за въпросите, но за мен това е ново.
Виж целия пост
# 149
Съншайн  Hug тя, Шмати Hug желязото го е пила за друго и то през бременноста Peace Почвай Еутирокса и след няколко дни ( при всеки е разлиен периода) ще се почувстваш по-добре Crazy ТСХ ти е високо но освен него видяха ли те на Ехографа? И ТАТ, МАТ нещо др из хормоните на ЩЗ изследва ли? Т.к на база УЗИ и на тях, може да се направи, окончателна диагноза на състоянието при теб Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия