Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 89 766
  • 730
# 150
Нахълтвам в темичката да ви питам - октомври ми предстои инвитро и искам да изследвам тсх. Преди около година беше 2.43, а четох, че за забременяване е добре под 2. Добре ли е да пусна и тат/мат/ фт4 или само тсх е достатъчно? И също деня от месечния цикъл нали няма значение, тъй като мисля да го пусна тия дни преди цикъла, а отсега имам ПМС и съм доста нервна.
Виж целия пост
# 151
Само ТСХ,няма значение в кой ден от цикъла, аз обаче все гледам да е в чист ден Peace
Виж целия пост
# 152
Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 153
 Здравейте момичета   bouquet Днес получих резултатите от кръвните ми изследвания и показа, че ТСХ е 11.16... което е доста, а аз съм едва на 16 години. На ендокринолог не съм ходила още, а като чета симптомите за тази болест  доста от тях са на лице. Имам  толкова въпроси и много бих се радвала ако по-запознатите ми отговорят...Искам да попитам това, че ТСХ ми е толкова над нормата означава ли , че имам хашимото? Също така не съм ли твърде малка да се разболея от тази болест? Още нещо.. много напълнях бях 48 кг и за 2 год станах 75  smile3518 картинката е направо ужасна... и  ако спазвам режима на др. Емилова (плодове и чай)  дали е противопоказано за хашимото .. като цяло глада дали задълбочава по някакъв начин болеста? И от тези хормони, които се пият напълнява ли се ?  Cry
надявам се да ми отговорите .. лека вечер ви желая  bouquet
Виж целия пост
# 154
emi_5rovа ТАТ  и МАТ трябва да изследват-да се види има ли Хашимото или не + на лекар за ехография на жлезата. А за ТСХ ти е ясно,че е много високо...
За твоите години тези кг са много...а колкото дали си малка за такова заболяване-не,не си, даже и на по-млади от теб може да се установи. И не,от хормоните които се пият НЕ се надебелява.
Недей гладува,отиди на лекар/по-скоро родителите ти да те заведат/,не се притеснявай, не е страшно това,дори да е Хашимото.
Виж целия пост
# 155
Здравейте момичета   bouquet Днес получих резултатите от кръвните ми изследвания и показа, че ТСХ е 11.16... което е доста, а аз съм едва на 16 години. На ендокринолог не съм ходила още, а като чета симптомите за тази болест  доста от тях са на лице. Имам  толкова въпроси и много бих се радвала ако по-запознатите ми отговорят...Искам да попитам това, че ТСХ ми е толкова над нормата означава ли , че имам хашимото? Също така не съм ли твърде малка да се разболея от тази болест? Още нещо.. много напълнях бях 48 кг и за 2 год станах 75  smile3518 картинката е направо ужасна... и  ако спазвам режима на др. Емилова (плодове и чай)  дали е противопоказано за хашимото .. като цяло глада дали задълбочава по някакъв начин болеста? И от тези хормони, които се пият напълнява ли се ?  Cry
надявам се да ми отговорите .. лека вечер ви желая  bouquet

Влязох да ти пиша, но магнитчето вече ти е отговорила това, което и аз щях да напиша. Подкрепям поста и с 2 ръце. Само няма да се плашиш, на лекар и го слушаш. Гладуването не мисля, че е най-добрият начин за отслабване, а и си твърде млада все още. Едно добре балансирано хранене е по-добре, ако трябва след ендокринолога посети и диетолог да ти състави режим. Понякога и ендокринолозите дават съвети за храненето.
Виж целия пост
# 156
Съншайн  Hug тя, Шмати Hug желязото го е пила за друго и то през бременноста Peace Почвай Еутирокса и след няколко дни ( при всеки е разлиен периода) ще се почувстваш по-добре Crazy ТСХ ти е високо но освен него видяха ли те на Ехографа? И ТАТ, МАТ нещо др из хормоните на ЩЗ изследва ли? Т.к на база УЗИ и на тях, може да се направи, окончателна диагноза на състоянието при теб Peace
Много благодаря сега, чета повече по темата с дефицита на йод и си мисля колко невежи сме и в частност аз. Не на еходграф не са ме гледали, не знам в нашия град да има ехограф, ще трябва да ходя другаде. Започнах Еутирокса, дано наистина се почувствам добре до няколко дни.
Кои са другите освен ТАТ и МАТ? Не съм ги пускала, защото единия е 18 лв. тъй като не се плаща от касата. А нямам в момента възможост да си ги платя.
Какво е УЗИ?
Лекарката ме успокои, че няма нищо страшно но за всеки случай иска да ми пусне едно изследване, за да сме сигурни че всичко е наред. Peace


Недей гладува,отиди на лекар/по-скоро родителите ти да те заведат/,не се притеснявай, не е страшно това,дори да е Хашимото.
Благодаря и аз малко се успокоих от прочетеното.  bouquet
Виж целия пост
# 157
Съншайн , най-добре отиди при специалист ендокринолог (личната ти лекарка би трябвало да ти даде направление за такъв). TSH ти е над нората, но според мен трябват изследвания на ТАТ и МАТ и ехограф, който обикновено се прави от ендокринолог. Той ще прецени дозата ти Еутирокс и ще следи през няколко месеца (обикновено 2) нивото на TSH, за да коригира дозата. Би трябвало да се почувстваш по-добре скоро, не се притеснявай. Най-важното е да си намериш добър лекар, който да прецени дали е Хашимото и какво да правиш. Успех  thumbsup

emi_5rova, момичетата вече са ти дали много добри съвети, бъди по-позитивна, няма от какво да се плашиш. Пиеш си хормона, той само ще ти помогне. А за килограмите, и с тях ще се справиш. Наистина при Хашимото гладуването е противопоказно, но има и други варианти  Hug
Виж целия пост
# 158
Да се включа по въпроса с килограмите. Аз винаги съм варирала м/у 68 и 72кг, /170см/ но миналата година качих над 20кг, точно по това време и ме диагностицираха с хашимото. От тогава се боря с излишъците. Ендокриноложката ми даде насоки за храненето, но първото нещо на което наблегна беше, че е абсолютно противопоказно да се гладува. В момента много внимавам какво ям, като съм се ориентирала към точковата диета.
Виж целия пост
# 159
Съншайн , най-добре отиди при специалист ендокринолог (личната ти лекарка би трябвало да ти даде направление за такъв). TSH ти е над нората, но според мен трябват изследвания на ТАТ и МАТ и ехограф, който обикновено се прави от ендокринолог. Той ще прецени дозата ти Еутирокс и ще следи през няколко месеца (обикновено 2) нивото на TSH, за да коригира дозата. Би трябвало да се почувстваш по-добре скоро, не се притеснявай. Най-важното е да си намериш добър лекар, който да прецени дали е Хашимото и какво да правиш. Успех  thumbsup
 
Ами той ендокринолог ми назначи изследванията. За сега не ми е казала да изследвам ТАТ и МАТ както и ехограф. Ехографа, ще трябва някъде на частно да го правя.....
Да, днес ми е малко по-добре. Лошото е, че имам и други проблеми но ще се оправя. До колкото се запознах вече и при Хашимото и при повишено ТСХ лечението е едно и също?!
Важното е, че поне разбрах какво ми е..... Peace И се надявам, че няма да има нищо по-тежко.
Някой лекува ли се с йод? Искам да птам лекарката ми, но това ще е като си взема изследванията.
Виж целия пост
# 160
Момичета,знам,че много пъти е дъвкано,ама...нали като се изследва само ТСХ няма значение дали си пил хормона или не?Само ако се изследва и ФТ4 не трябва да се пие хапчето преди вземането на кръв.
Виж целия пост
# 161
да
Виж целия пост
# 162
Благодаря,Magnet_for_happiness!
Виж целия пост
# 163
Май и аз съм за тук. Днес ходих да си правя изследване на щитовидната жлеза, тъй като от 15 години имам оплаквания, които не се знаеше от какво се причиняват. И се оказа, че ми е увеличена щитовидната жлеза и съм с Хашимото. В петък ще ходя да си взема резултатите от хормоналните изследвания и нататък ще видим какво ще става.

Силно се надявам да успея да си излекувам 15-годишното 24/7 главоболие, защото иначе съм като полу-човек.  Praynig
Виж целия пост
# 164
Искам да отида за второ мнение при някого...Назначеното ми лечение като че ли не дава резултат..краката ме болят,сковани са,бързо се уморявам,вечер заспивам рано като труп,в следобедните часове също ми се доспива.Имам запазен час за проф.Лозанов в Токуда за 24.08 и за доц.Пандев за 4.09.Финансово не мога и при двамата-така,че събирам мнения -при кого???? че вече ми е трудно да се завлека на работа и да съм работоспособна 8ч .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия