Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 89 765
  • 730
# 225
Catty m, теориите ми биха били само теории наистина, ако нямах фактически примери непрекъснато около мен. Не искам да навлизам в детайли, но баща ми се разболя, започна лечение, влоши се. Като цяло от три години насам е сменил няколко лекаря, все светила в областта (които и си противоречат и имат различен подход към лечението - различни лекарства, дози и т.н.). През месец-два му сменят лекарствата и дозите, защото той не се повлиява трайно и положително от лечението. В крайна сметка от пиенето на лекарства сега той има много повече проблеми отколкото, когато започна лечението. Състоянието му е закрепено на магия и когато получи криза пак на магия не си отива...

Майка ми също я влачиха по лекари и изследвания година, за да диагностицират проблем.

Това са примери, които са в прякото ми обръжение, не става въпрос за нещо, което съм прочела в Нета или чула-недочула от приятел на приятел на приятел. Случват се в моето семейство т.е. затова и си позволявам да съм резервирана към лекари. Примерите за корупция, за немарливост няма дори да ги зачеквам, защото смятам, че за здраве пари не трябва да се пестят, така или иначе. Rolling Eyes

Не ме разбирайте погрешно - искам да вярвам, но искам и да съм сигурна, че взимам правилното решение и че няма да си отключа друг проблем на друго място в организма в следствие на лечението.

Започвам ли да ви дразня, вече? Simple Smile Обикновено горе-долу така протичат и разговорите ми с приятелки, които накрая просто не ме издържат. Затова вече и не говорим по тези теми...
Виж целия пост
# 226
а просто да вдъхновя хората, че могат да се излекуват с правилно хранене Simple Smile /

 
И аз точно това писах в по-горните си постове. Peace

Днес се премерих и съм с 3кг надолу след последната седмица и половина хапване на яйца, зеленчуци, сирене и вода. Praynig


Не прекалявай с яйцата, за седмица максимум 2 яйца не повече. Peace
Виж целия пост
# 227
Ephie , няма как да имаш 100% сигурност, че "взимам правилното решение и че няма да си отключа друг проблем на друго място в организма в следствие на лечението." Това не е математика, а дори в математиакта са възможни няколко решения. Сори, но ти повече мрънкаш, анализираш и философстваш (не се обиждай), отколкото да действаш. Както каза Бърди, мисли позитивно и действай позитивно.

Повече няма да пиша по въпроса, тъй като считам, че спорът може да продължи дълго без особен резултат.

Пиши след консултацията какво е казала лекарката.

Виж целия пост
# 228
Според Начев-диетка с ограничаване на захарта,бял хляб,тестените неща,мазните меса е достатъчна:)
Виж целия пост
# 229
Моите резултати от днес:
TSH - 6.4 (0.3 - 4.0)
FT4 - 15.6 (9-24)
TAT - 558.4 (до 100)
ТПО - 298.8 (до 30)

За мое съжаление, обаче, ми каза, че главоболието едва ли се дължи на това и по-скоро това е допълнителен фактор за него. Както и да е, няма значение... Още не съм решила какво ще правя - ще ви чета назад и после ще решавам....
Виж целия пост
# 230
Според Начев-диетка с ограничаване на захарта,бял хляб,тестените неща,мазните меса е достатъчна:)

Еми аз точно така се храня, ама едно към едно го спазвам, въобще не ги ям гореизброените, само зеленчуци, плодове, риба и пилешко и млечни продукти, спортувам всяка сутрин, без изключения на кростренажора у нас  преди работа по 15 мин интензивно и вечер след работа вървя 4 км. бърза крачка, обикалям квартала по велоалеята и не съм мръднала и килограм.. А преди като не спортувах и си от работа в къщи на дивана и ядях от всичко по много, пак не качвах, пак си седях 85 кила.. Ужас ви казвам!!! Поне положителното е, че откакто спортувам и се храня здравословно се чувствам много добре. Simple Smile Сега остава и да почне да ми личи..  Laughing

П.С. само да кажа, че това говоря за последните няколко месеца, иначе преди сватбата миналата година отслабнах 16кг. с 12-дневна лунна диета, като преди това бях 95, станах 79кг след диетата, но такъв глад просто няма, ядях по една седмица само ананас и зеленчукови сокове, прецаках си стомаха и си докарах гастрит.. Sad Сега като разбрах, че е противопоказно за нас и не мога да си позволя да гладувам така, иначе знам много добре как ще отслабна - спирам да ям и да видим няма ли да има резултат.. Ама не искам така, искам да стане здравословно и да си запазя теглото, а то явно не става, вече 1 месец няма и грам да съм свалила.. Sad  Cry
Виж целия пост
# 231
Разбирам притесненията ти Ephie, но тук си бъбрим жени, дето повечето сме доволни от терапията си. По-сложно е било с години да се разбере какво ни е, но след като е назначено лечението се чувстваме добре. А и с хапчетата е лесно,ако не ти помагат ги спираш и точка, няма чак такава драма, ако не ти нацелят дозата. Добрият еднокринолог започва от малка доза, няма начин толкова генерално да се объркат нещата. В тази държава почти всяка жена е с проблем с щитовидната, няма нищо изключително в диагнозата.
Виж целия пост
# 232
Ephie , няма как да имаш 100% сигурност, че "взимам правилното решение и че няма да си отключа друг проблем на друго място в организма в следствие на лечението." Това не е математика, а дори в математиакта са възможни няколко решения. Сори, но ти повече мрънкаш, анализираш и философстваш (не се обиждай), отколкото да действаш. Както каза Бърди, мисли позитивно и действай позитивно.

Повече няма да пиша по въпроса, тъй като считам, че спорът може да продължи дълго без особен резултат.

Пиши след консултацията какво е казала лекарката.



Simple Smile Вярваш или не всеки с който съм си говорила по въпроса и пред който съм се отпуснала и престрашавала да говоря каквото мисля и да споделя страховете си, най-накрая просто казва 'ти само мрънкаш и философстваш'. Е, защо изобщо да говоря тогава като накрая все едно и също?! Хората заключват, че мрънкам, а не че се оптивам да споделя. Започнах да пиша тук, за да чуя мнения и да говоря без да се притеснявам това какво някой ще си помисли за мен и начина ми на живот и без никакво намерение или желание да влизам в спор >.>. Историите и менията ги получих в крайна сметка, благодаря на всички още веднъж, извинете ако съм ви подразнила, най-добре да млъкна.

А за действането - нали отидох за изследвания, нали записах час за лекар? Уви, часът ми е в сряда и до тогава си говорим. Ако можех още днес да отида - щях, но лекарката е в отпуска. Ще пиша след прегледа. Още веднъж извинете и успех на всички!

Цитат
Разбирам притесненията ти Ephie, но тук си бъбрим жени, дето повечето сме доволни от терапията си. По-сложно е било с години да се разбере какво ни е, но след като е назначено лечението се чувстваме добре.

Благодаря!
Виж целия пост
# 233
За диетата аз съм се ръководила от ей това: http://fitnesinstruktor.com/dieta-pri-hashimoto/
Много ми импонира на мен този начин на хранене.
Виж целия пост
# 234
sandrella въпреки че в момента резултатите ти са добри, да, бих се допитала до Начев и Тодорова, важно е след + тест дай Боже да изследваш отново ТСХ Peace възможно е по време на стимулация а и след +тест ТСХ да се вдигне, това налага контрол.
Благодаря за отговора, доколкото те разбрах- само след + тест контрола, преди това може и без хапове. Значи леко по-високата стойност/за арт процедура/ не пречи на забременяването и имплантацията, а само на износването. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 235
Здравейте! Чета, че пишете в областта на щитовидната жлеза. Преди 6 месеца ме оперираха, моята беше комбинирана от 7 кисти, които бяха по 4 см. и два възела по 3 см. Това всичко беше само в десния лоб, махнаха ми само него. На епикризата ми пише диагноза струма полинодоза еутироидес, може ли да ми помогнете какво означава това Simple Smile)). Много Благодаря!
Виж целия пост
# 236
Според Начев-диетка с ограничаване на захарта,бял хляб,тестените неща,мазните меса е достатъчна:)

Еми аз точно така се храня, ама едно към едно го спазвам, въобще не ги ям гореизброените, само зеленчуци, плодове, риба и пилешко и млечни продукти, спортувам всяка сутрин, без изключения на кростренажора у нас  преди работа по 15 мин интензивно и вечер след работа вървя 4 км. бърза крачка, обикалям квартала по велоалеята и не съм мръднала и килограм.. А преди като не спортувах и си от работа в къщи на дивана и ядях от всичко по много, пак не качвах, пак си седях 85 кила.. Ужас ви казвам!!! Поне положителното е, че откакто спортувам и се храня здравословно се чувствам много добре. Simple Smile Сега остава и да почне да ми личи..  Laughing

П.С. само да кажа, че това говоря за последните няколко месеца, иначе преди сватбата миналата година отслабнах 16кг. с 12-дневна лунна диета, като преди това бях 95, станах 79кг след диетата, но такъв глад просто няма, ядях по една седмица само ананас и зеленчукови сокове, прецаках си стомаха и си докарах гастрит.. Sad Сега като разбрах, че е противопоказно за нас и не мога да си позволя да гладувам така, иначе знам много добре как ще отслабна - спирам да ям и да видим няма ли да има резултат.. Ама не искам така, искам да стане здравословно и да си запазя теглото, а то явно не става, вече 1 месец няма и грам да съм свалила.. Sad  Cry

15 мин. на крос тренажора са нищо. Необходимо е най-малко 40 мин, за да има ефект и не трябва да го правиш всеки ден, а 3-4 пъти в седмицата. Иначе има обратен ефект. Върти усилено на ниска степен, за да постигнеш отслабване. Иначе се трупа мускулна маса. Казвам го, защото и аз имам крос тренажор и спортувах много. Сега съм бременна и няма как, но живот и здраве след като родя се захващам отново. С правилно хранене, л-тироксин Laughing и крос тренажора поддържам 52 кила.
Виж целия пост
# 237
Моите резултати от днес:
TSH - 6.4 (0.3 - 4.0)
FT4 - 15.6 (9-24)
TAT - 558.4 (до 100)
ТПО - 298.8 (до 30)

За мое съжаление, обаче, ми каза, че главоболието едва ли се дължи на това и по-скоро това е допълнителен фактор за него. Както и да е, няма значение... Още не съм решила какво ще правя - ще ви чета назад и после ще решавам....
Вижте си Пролактина, за главоболието. Peace
Виж целия пост
# 238
Съншайн, благодаря! Ще го проверя и него!   bouquet
Виж целия пост
# 239
Цоп и аз да следя темичката. Засега съм само със съмнения за Хашимото, като диагноза имам хипотиреоидизъм без възли и изменения на жлезата.

Симптомите от първа страница всички при мен бяха налице може би от няколко години. Обаче... днес, утре, вдругиден, грижи по децата, по родителите и така докато един ден се усетих че съм станала абсолютно непоносима за хората от близкото ми обкръжение, а и започнах да неглижирам доста от домакинските задължения покрай постоянната умора. Отидох на лекар и се оказа TSH - 6 и за разкош тези резултати гарнирани с хемоглобин 79.
Отначало докторите помислиха, че има някаква грешка - при тези резултати трябвало да не мога да стана от леглото. Направих контролни изследвания в още 2 лаборатории - съвсем незначителни разлики. Сега си пия всяка сутрин хапченцето Еутирокс 75 mg, гризкам си железцето и чакам по-добри времена, за да мога да си позволя и някаква диета, защото килограмите ми са доста повече, отколкото могат да носят бедните ми крачета при прилива на енергия след като показателите започнаха да се нормализират и постоянното усещане за умора да отшумява.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия