Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 89 766
  • 730
# 615
deni-sta, и аз съм така всеки път по това време на годината. Все си мисля, че няма да остане коса, защото имам чувството, че цели кичури падат, но явно е нормално за това време на годината, пък при нас е по-силно изразено. Е, имам си коса и то повече от достатъчно Simple Smile
Все пак хининовата вода от аптеката много заздравява косата и я кара да расте по-бързо  Peace
Точно!

Ох,Мerelenda,не знам..направо съм уплашена..Всичко започна преди месец...аз съм с права коса,до раменете..клепя по 2 пъти в седмицата маски-жълтък,ракия,бадемово масло ..и каквото още там се сетя..но е ужас..пада..пада...мисля да си купя и някакъв специализиран шампоан с/у косопад...Дано си права,че е времено от сезона... Sad
Да знаеш, че и прекаленото клепане с какво ли не, за да оправиш нещата може обратно, да ги влоши. Маска - веднъж на седмица, или 10 дена.
Избери си едно нещо - или масло, или маска, или хума, или хининова вода, или шампоан, но недей пробва няколко, че не водят до добри резултати, а обратното. Hug
Виж целия пост
# 616
mioopen, според мен няма смисъл да се пие нещо само за антителата щом ТСХ е добре.  Да не си при Тодорова?

Ох, момичета вчера щях да падна от смях и ужас в същото време. Ходих до театър "Сълза и смях" в София и точно преди него гледам - туристическа агенция "Travel TSH"  Laughing
Виж целия пост
# 617
Мереленда  Hug Уж съм започнала лечение,ако до края на месеца няма промяна/ендото каза че е малко високо за забременяване/-вливания.Но малко съм озадачена,при положение че ТСХ ми е добре,а антителата винаги подскачат и няма как да се регулират,защо да се тъпча с хапчета излишно  newsm78
Какво ще ти вливат?
ТСХ, при болни от Хашимото целящи забременяване е добре да се поддържа около 1, до 1,5.
Някои хора успяват драстично да понижат антителата, което естествено е по-добре.
А ТСХ при здрави хора, които целят забременяване до 2,5 е добре като резултат, но с тези данни при теб, по-високи антитела, и ТСХ над 2, то добре е първо ендокринолог да се изкаже, дали е нужна някаква терапия с цел понижаване на ТСХ . Не знам дори дали тези антитела са се повишили именно от аборта, или ги е имало, и се е отключило заболяване, което е причинило аборт. Не съм толкова компетентна по тези въпроси.
Но все пак, бих потърсила възможно най-компетентния доктор, за да отговори на въпросите ми и да проведе ако е нужно лечение. Hug

Лаленце ме е изпреварила. И аз съм в съмнения, че с това ТСХ е възможно дори да не се налага лечение.

Хахахха, егати агенцията. hahaha Какво ли значи ТСХ в името й?!
Виж целия пост
# 618
Лаленце,  не съм от София за съжаление, защото при вас поне имате доста добри специалисти,но при нас е ужас/от Русе съм/ няма нито един добър ендокринолог. Моята само при преглед ми постави диагнозата-въпреки че всичко беше ок-нито възел,нито уголемяване. Може пък и да е била някой факир ненадминат  Joy
Виж целия пост
# 619
Може пък и да е била някой факир ненадминат  Joy
Joy Joy Joy Joy

Сега сериозно. Ако планираш отново бременеене, наистина, разходи се до София за една консултация. Аз си грабнах задника и пътувах една нощ, консултирах се на сутринта с доктора и се прибрах. Не че във Варна нямаме добри доктори, напротив! Просто исках да си затвърдя мненията, терапията, изходът и начина на лечението занапред.
А за такава важна стъпка, която ти предстои, наистина, няма да е излишно, а само в полза да се консултираш с добър специалист.  bouquet
Виж целия пост
# 620
Мереленда   bouquet И аз клоня натам,и без това често пътувам до София,поне да се успокоя малко,че тука постоянно те държат в шах.  ooooh!
Виж целия пост
# 621
Момичета, с Хашимото съм от около 4 години. Относно косопада: на мен ми помага маска с Тривитаминол от ветеринарните аптеки 100мл - 7лв. 1 жълтък, 1сл тривитаминол, 1сл кисело мляко и 1 чл алкохол/ром, бренди,уиски,ракия/. Стоя 1 1/2 до 2 часа, измива се много лесно, добре е да се прави поне месец, 2 пъти седмично. Август я правих за последно, и да ви кажа, че пада боята, така че използвайте маската преди боядисване!!!
Виж целия пост
# 622
Момичета, с Хашимото съм от около 4 години. Относно косопада: на мен ми помага маска с Тривитаминол от ветеринарните аптеки 100мл - 7лв. 1 жълтък, 1сл тривитаминол, 1сл кисело мляко и 1 чл алкохол/ром, бренди,уиски,ракия/. Стоя 1 1/2 до 2 часа, измива се много лесно, добре е да се прави поне месец, 2 пъти седмично. Август я правих за последно, и да ви кажа, че пада боята, така че използвайте маската преди боядисване!!!
И не се препоръчва на опитващи се да забременеят, бременни и кърмещи майки. Peace
Виж целия пост
# 623
За косопада  ползвам течни кристали ,а преди ползвах маски ,но нищо не ми помага .При мен той е постоянен и мисля ,че е от както се помня .Винаги съм имала чуплива и много тънка коса ,която се къса най много отзад и капе и много бавно расте .
Виж целия пост
# 624
Момичета, на 5ти родих бебе Велислав, много леко мина. Ще почерпя като ме изпишат. Успех на останалите бременни.
Виж целия пост
# 625
ЧЕСТИТО! Да ти е жив и здрав и много да те радва!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 626
Ехеее, жив и здрав да е малкият Велислав и честито!  Hug
Виж целия пост
# 627
Момичета, на 5ти родих бебе Велислав, много леко мина. Ще почерпя като ме изпишат. Успех на останалите бременни.

Да ти е жив и здрав Велислав, само радост да ви носи.
Виж целия пост
# 628
Little Evil, Много се радвам! Честито! Две момченца, супер! Бъдете здрави!
Виж целия пост
# 629
Little Evil, честита радост!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия