Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са ефектите на L-тироксин върху тялото и потенциалните му странични ефекти?
Какво е прееклампсия?
Какви са симптомите на болестта на Хашимотo?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са ефектите на L-тироксин върху тялото и потенциалните му странични ефекти?
L-тироксинът е синтетична форма на хормона тироксин, използвана за лечение на различни състояния на щитовидната жлеза, включително хипотиреоидизъм. Той помага за нормализиране на нивата на щитовидните хормони в тялото, което може да подобри симптоми като умора, депресия, наддаване на тегло и други, свързани с ниски нива на щитовидните хормони. Някои възможни странични ефекти включват главоболие, нервност, треперене, сърцебиене, повишен апетит, наддаване на тегло и стомашни болки. Препоръчително е да се консултирате с лекар при появата на някой от тези симптоми.
-
Какво е прееклампсия?
-
Какви са симптомите на болестта на Хашимотo?
Хашимотът е автоимунно заболяване, което засяга щитовидната жлеза. Симптомите могат да включват умора, депресия, наддаване на тегло, студени ръце и крака, суха кожа, ускорен пулс, непоносимост към студ и други. Важно е да се консултирате с ендокринолог за диагноза и лечение. Участниците във форума споделят различни симптоми на Хашимото, включително косопад, безсъние, умора, повишено изпотяване, нервност, раздразнителност, наддаване на тегло , силно главоболие , намалена мускулна активност , отслабване на паметта и депресия.
-
Какво е TSH и какви са нормалните стойности?
-
Какви са резултатите от изследванията на участниците във форума?
, но и да не успея да го спра не било проблем. А за кърмето каза да си пия хапчето след сутрешното кърмене към 6-7 сутринта. 

така че не съм се точно справила, но ходя в Щерев при др. Андреева, която много ми я препоръчаха две познати, на които много е помогнала и едната вече има бебче, благодарение на нея. Та тя ми казва какво да правя и изпълнявам, като при мен положението е явно мн зле, защото имам много фоликули, но дори след две инжекции за стимулиране стоят много малки и пак няма..
. Обясниха ли ти защо е необходимо това? Питам, защото не съм го чувала до сега и ми е любопитно, каква е причината
.
А си бях записала час за днес да се видя с док .... 
За кг. изобщо няма да споменавам. Спокойствие на всички 