Боя за коса - Вlondе 29 - Клуб на блондинките

  • 125 092
  • 724
# 630
Селма, какво си представяш под понятието Балеаж?
И какво  предполагаш, че е това на твоята картинка? 
Виж целия пост
# 631
Селма, какво си представяш под понятието Балеаж?
 
   Ефект на изсветляла от слънцето коса,тоест по-тъмни корени и плавно преливане към по-светли (или много по-светли) краища....

Цитат
И какво  предполагаш, че е това на твоята картинка?
Предполагам,че са вид кичури ,но не знам как точно са направени,че косата не стои контрастно раирана ....
(няма преливането от корена към краищата,както трябва да е в Балеажа,според моите представи ,за които не настоявам,разбира се  Peace)

    Ако можеш да разграничиш по-ясно техниките Кичури и Балеяж, ще се радвам да те чуя .  Hug
Виж целия пост
# 632
Да не би да са смесени 2-те техники Балеаж и Омбре? newsm78
Виж целия пост
# 633
Да не би да са смесени 2-те техники Балеаж и Омбре? newsm78
  Това не е ли едно и също ?  Rolling Eyes (преди време бях питала в тази тема за техниката Омбре и някой ми отговори,че това си е Балеаж)

  Ако не е все пак,каква е разликата?
Виж целия пост
# 634
Ето снимка на омбре коса:
Скрит текст:
 
Изсветляването е в краищата само.  Peace

Ето и при балеаж-а:
Скрит текст:
Идеята на балеажа е кичурите да не са рязки,а да преливат в косата,все едно е изсветляла от слънцето.  Peace

Виж целия пост
# 635
  Sassie,благодаря за онагледяването!   bouquet

  Според това,което открих в Гуугъл ,Балеяж се прави със 1 изсветлител,който се нанася в по-малки количества близо до корена и постепенно се увеличава към краищата.
   Докато Омбре-то се изпълнява с 2 тона боя,с размита граница между тях.

    Илиза ,че онова е по-скоро балеаж.  Simple Smile Peace

 
Виж целия пост
# 636
На мен омбре-то изобщо не ми допада.Изглежда си ми като чиста прорастнала коса  Laughing
Но белеажа харесвам страшно много.Общо взето повечето холивудски звезди ги виждам да са с балеаж  Thinking
Виж целия пост
# 637
На мен много ми хареса омбре-то на Леа Мишел
Скрит текст:
нищо, че не е руса  Mr. Green
Виж целия пост
# 638
 
На мен омбре-то изобщо не ми допада.Изглежда си ми като чиста прорастнала коса  Laughing
.....
 По ТВ съм виждала много по-красиви изпълнения от това на снимката .
  но и на мен Балеажът ми допада повече.  yes
Виж целия пост
# 639
за мен това на снимката (първата) е точно израснали корени и не е нищо нарочно

за кичурите - не съм убедена - дали са кичури или има бели кичури и те хващат боята различно с разлика  Peace
Виж целия пост
# 640
  Корените са си леко израснали ,но никак не ми приличат на такива при равномерно боядисаната коса (всички знаем как изглеждат) ,освен да е израснала на кичури косата,което е по-малко вероятно .   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 641
на мен корените не ми растат равномерно - изобщо  Peace а покрай ушите - косата ми расте 3 пъти по-бързо, в сравнение с темето, на майка ми също  Peace

аз просто изказвам мнение - как ми изглежда, съвсем не очаквам всички очи да видят това  Peace
Виж целия пост
# 642
  Всички си казваме мнения,няма проблем  Peace

  И при мен косата  расте неравномерно (точно обратно на твоето неравномерно ,Алена), но не и на кичури....  Rolling Eyes
 
Виж целия пост
# 643
Аз съм 100% сигурно, че това не е един цвят и корените ѝ не са просто пораснали.
Една моя приятелка е с такъв цвят на косата и си го прави във фризьорски салон - правят и кичури с фолио, които се преливат и няма рязка граница между корени и дължини.
Много е красиво  Heart Eyes
Виж целия пост
# 644
Селме, имам една колежка, на която косата й е побелява на кичури, белите косми не са равномерно разпределени - един бял, един тъмен, а на снопчета и се получава същия ефект - около месец след като се е боядисвала;

тук дори и да е нарочен ефект - на мен не ми харесва, но на нея, явно и на други хора им харесва   Peace свят широк, вкусове разни, нека е шарено все пак, не еднообразно  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия