Проклятието на красивата жена

  • 78 470
  • 1 518
# 765
То няма лошо, но не е зле понякога и да се казва нещо.  Wink
Виж целия пост
# 766
То няма лошо, но не е зле понякога и да се казва нещо.  Wink

аз казах. Хау! Кой разбраУ , разбраУ Simple Smile
Виж целия пост
# 767
^+^^Ти един и същ човек ли си? newsm78 Laughing
Виж целия пост
# 768
Върнах се да чета и моля някой да ми обясни това явление


Имам една позната, примерно, която вероятно като дете е била много сладка.
След това в развитието си и преминаването от детска в зряла възраст, обаче, не се развива до степен красива, а остава във фаза- сладка, нищо особено.
Обаче тя е с твърдото и абсолютно непоклатимо убеждение, че е изключителна красавица, което за огромно съжаление и носи единствено и само негативи, защото и създава повече от проблеми с отсрещния пол и изобщо в социалното и общуване.
Мога да разяснявам и какви, ако ви е интересно.


Не мога да се сетя за един човек, дето да ми е „сладък”, но да не е хубав.Примери в снимки, нещо по нагледно дали ще пуснете?? Що е то „сладък”, но некрасив?? Сладките примерно кои са? Миранда Кер ми е типичен пример за сладка хубавица или Мила Кунис, ама пример за сладка нехубавица или ,,сладка, ама нищо особено,, нямам.
Виж целия пост
# 769
Аз се сещам за Дженифър Анистън- сладка, приятна без да блести с особена красота.
Виж целия пост
# 770
На мен тя никога не ми е била сладка. Не знам защо, ама тия очи и тънки устни – винаги злобно са ми изглеждали...
Иначе схващам въпроса на Палада. Вероятно се има предвид – че не е ослепителна красавица, каквато се е очаквало да стане.
Виж целия пост
# 771
Тази дали покрива критерия?

Сладка по детски, с наивна, незаплашваща красота.

Като млада:



И като възрастна - все така ти идва да възкликнеш - сладурана!

Виж целия пост
# 772

Не мога да се сетя за един човек, дето да ми е „сладък”, но да не е хубав.Примери в снимки, нещо по нагледно дали ще пуснете?? Що е то „сладък”, но некрасив?? Сладките примерно кои са? Миранда Кер ми е типичен пример за сладка хубавица или Мила Кунис, ама пример за сладка нехубавица или ,,сладка, ама нищо особено,, нямам.

Вероятно става въпрос за жени, които са хубави, хубавки, но не са красиви. Все пак, красотата е рядкост.
Виж целия пост
# 773
Сещам се за един откъс от Доброто Тяло на Енслър, там Хелън Гърли Браун разказва как за първи  път като дете се е сблъскала челно с факта, че отношението към красиво, съседско ли беше, дете и към нея е...различно. Май хлапето беше паднало и всички се струпали около нея - "защото тя е красива", както обяснила в последствие майката на Браун на дъщеря си.
Според мен проклятието,щом сме решили така да го наричаме, на хубавите жени, е в приемането на това внимание за норма и много от тях страдат, ако не получават специално отношение. А все някога и най-красивата жена чува за себе си "а да знаете каква красавица беше."

Виж целия пост
# 774
caffeine 
 
аз тази руса тетка не я намирам за красива  Peace

Всеки ясно си намира разли4ни хора за красиви. На мен страшно ми харесваше  Amy  Winehouse например . И Наоми Кембъл и  Тина Търнър и мног одруги , но тази русата не ми се струва безопасна ... даже би ме било страх да не ме сджафка една такава на опашката в супермаркета ... Така ми изглежда.  Tired
Виж целия пост
# 775
caffeine 
 
аз тази руса тетка не я намирам за красива  Peace


Какво ти красива- дори и сладка не ми е. Някакъв опит за невинна инфантилност на една иначе "голяма" жена- лично това у мен не буди умиление.
Виж целия пост
# 776
Нали задачата беше да се покаже некрасива жена? Цитирам:  не се развива до степен красива, а остава във фаза- сладка, нищо особено.

Защо сега я оценявате по красота  Joy
Виж целия пост
# 777
Нали задачата беше да се покаже некрасива жена? Цитирам:  не се развива до степен красива, а остава във фаза- сладка, нищо особено.

Защо сега я оценявате по красота  Joy

ами наре4е я тази с вид на изрусена квартална драка "сладка"
Виж целия пост
# 778
Питаш дали някаква жена покривала критерия за "сладка" и аз по въпроса съм писала, като един възпитан човек.  Crossing Arms
Понеже общ критерий още не съм намерила да има.
Писах- дори децата не са ми "сладки" всичките. Що да лъжа? Не са ми ни децата, ни жените, ни мъжете, само поради принадлежността си към пол или житейски период.
Виж целия пост
# 779
А това в интерес на истината е актрисата Голди Хоун.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия