Февруарските мами се вълнуват искат розови и сини дрешки да купуват- Тема 4

  • 28 967
  • 733
# 495
Добро утро момичета Simple Smile и аз съм с ниско кръвно,но откакто забременях спрях кафето.Сега наблягам повече на фрешове,сокчета ,шоколад и айрян .Не мисля,че 1-2 кафета на ден ще навредят.
Виж целия пост
# 496
Добро утро Simple Smile
пускам ви една статия относно кафето и нека всяка сама определи за себе дали е полезно или не
http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_2028.html
Лек, спокоен и красив ден, душички  Hug
Виж целия пост
# 497
Добро утро и от мен  Grinning!


Л-Дани ,аз съм абсолютен кафеман ,пия кафе от 6-ти клас ,но откакто потвърдиха ,че съм бременна ,го спрях.Те първа ще ти прави проблеми в големите месеци -първо тонизира мускулите на матката и ще усилва подготвителните контракции значително и второ - след 6-ти месец ще разбереш какво значи киселини ! Naughty По-добре го откажи за няколко месеца  Party Hug
Ох, и аз съм абсолютен кафеман. Също като теб от доста ранна  възраст пия кафе.
Според повечето лекари, а също и според д-р Спок, кафето може да се консумира в умерени количества /най-много две чашки слабо кафе на ден/.Аз пия сутрин много слабо кафенце и много рядко си позволявам по глътка-две следобед...В началото на бременността ми ми се гадеше и от две глътки даже.
Предишната ми бременност съм нямала проблеми с киселини и т.н.,но в началото се опитах да спра кафето и ходех като в сън  и бях много неадекватна Mr. Green,докато не ми позволиха да си го пия.
ice_flower ,статията е много полезна,горе долу и аз това съм чела за кафето.
Много го обичам  Crazy,трудно ми е да го откажа.
Иначе и аз съм с нисичко кръвно,но не знам до колко точно кафето ми помага да го вдигна.Наистина многото течности вършат по-добра работа.
А 5 чаши на ден кафе ми се струва наистина прекалено.

п.п. Между другото на една позната гинеколога й беше позволил да пие по чаша вино всяка вечер.На мен обаче дори не ми се мисли за алкохол.

Хубав ден на всички! Grinning
Виж целия пост
# 498
Добро утро,момичета.
Изключителен идиот съм,така ми харесва отмиращото лято  Laughing Точно под терасата имаме разкошна детска площадка ,и не знам защо ,но умирам от кеф като я виждам празна  Sunglasses Обожавам зимата,въпреки,че накрая ми досажда.Напомня ми за хубавите зимни дни у баба.Обожавам да запаля камината,да си сипя винце и да се наслаждавам на мрачното време.Обичам дори екскурзийките в по-студено(не сковано от студ време де).Лятото не ме впечатлява,въпреки,че съм родена август.
Та така и днес,едно хубаво мрачно време Heart .Ще ходя до пазара да купя люти чушлета,утре мисля да си ги опукам и в буркани за зимата.В тоя ред на мисли,аз винаги съм стерилизирала чушките,но сутринта четох из форуми и масово само заливат гореща марината и казват,че не е нужна допълнителна топлинна обработка.Но дали ще издържат цяла зима? newsm78
По въпроса за кафетата , аз пия задължително сутрин кафе,и с риск да ми се карате,когато в началото ми беше все отпаднало и лошо си изпивах един Ред Бул  Embarassed
Бе то и аз тая бременност я карам по къра...Фолиевата киселина я пия от дъжд на вятър,даже с мазането против стрии имам угаснал ентусиазъм  Sad
Искам да попитам момичетата,които вече имат деца как приучихте да акат в гърнето децата си? Моя откъм пишкане няма никакъв проблем.Никога не ми се е напикавал,просто постоянно му казвахме,че трябва да пишка като големите мъже и го водихме в банята да гледа баща си.Сега по цял ден е без памперс,ходи си по слипчета ,но когато му се приака почва да вика "слагаме пахито" .Онзи ден го лъгах,че ни е свършил памперса и нямаме парички да купим,ейй тва дете сяда на гърнето и казва "не,аки на пахито"  Sad Дожаля ми,чак към 10 вечерта му сложих памперса,веднага се изака.
Дентмед и аз да ти забраня с тежкото  newsm48
Виж целия пост
# 499
Здравейте, момичета! Отивам да чета, да видя с какво сте се занимавали тези дни:)
Виж целия пост
# 500
 Simple Smile Добро утро! Каква прохлада, какъв кеф! Аме слънцето си е друго нещо аз си го обичам и мрачното време бързо ме депресира  Sad
Да ви кажа аз бях спряла кафето в началото, защото си знаех, че не бива. Ама докторката ме пита "Защо не пиеш? Не обичаш ли?" и че не било вредно по 2 чаши на ден. И аз се успокоих и си пийвам всеки ден поне сутрин. Това и за кръвното ми помага иначе бях станала един парцал направо. Сега си правя мляко с нес кафе. Вкусотийка  Simple Smile Обаче 5 чаши и на мени ми се струват множко
Честно да си кажа , пийвам си по малко биричка  Confused Всички казват, че не е проблем. Говоря за една чаша максимум и то не всяка вечер. Не мисля, че това може да навреди на бебо. А и в чаша бира има доста по-малко алкохол отколкото в чаша вино........

Виж целия пост
# 501
Добро утро.

Гледам кафето нищите - аз обичам кафе, преди пиех задължително сутрин и на обяд. Като разбрах,ч е съм бременна спрях обедното кафе, което ми причини 4 дена канско главоболие, едвам се движех. Сутрешното ми остава, не мисля да се откажа от него, не мога без него, кръвното ми едва стига 90/60, без него няма да мога да мърдам. Не пия алкохол сега (преди задължително си пийвах винце вечер), не пуша (тук съм с твърда позиция против).
Според мен биричка по една чашка не е вредна, със сина ми пиех редовно в деветия месец бира, умирах за бира ви казвам.
Виж возенето в градския транспорт е по-вредно от всичко  Twisted Evil Вчера ми стана лошо в метрото, днес с маршрутката откачих направо Sad Не мога да се возя самос  такси обаче, така че ще продължавам с метрото (още в петък ще тествам новата линия Mr. Green ).
Виж целия пост
# 502
И на мене ми стана лошо в метрото няколко пъти, дори се наложи да повърна на станцията на СУ. Как ме гледаха, докато драйфах в боклука на Макдоналдс...с такова презрение. Явно бяха решили, че съм прекалила с алкохола Simple Smile

Що се отнася до кафето, не мисля, че е вредно, осоено ако кръвното е ниско.

Аз лично не съм привърженик на това да изпадам във фанатизъм как не трябва да се вдига тежко, не бива да се пие кафе, бира или друго. Стига да не е в огромни количества, не мисля, че може да навреди.

Бях чела някъде из форума за валериана, че бил особено вреден. Малко вече прекаляват разни хора Simple Smile

Но пък явно като си слагат такива ограничения, им е по-добре.

Аз съм на принципа, че правя каквото искам, но в умерени граници и ако ме заболи или се уморя, спирам.

Важно е според мене тялото да е тонизирано, едва ли е добре да се спи по цял ден.
Виж целия пост
# 503
Момичета,забравих да ви кажа за "пророческия " ми сън.За първи път сънувах нещо свързано с бебето.Сънувах,че е момченце.Помня,че при предната бременност сънувах,че е момиченце и родих момченце.Дано и този сън значи обратното,нека да не са само мъжки  Praynig
Виж целия пост
# 504
Дентмед, ограничи вдигането, доколкото ти е възможно. Например учебниците ги носи в раница на гръб, пазарувай по-често по малко...
2-3 кг. принципно не би трябвало да са проблем, че и до 5, но според мен е индивидуално, а и ти усещаш най-добре дали ти е дискомфортно или не.

Елена, а ти с малката ти буболечка, която е г/д на възраст като сина ми, как се справяш тогава? И нея ли не я вдигаш?

За кафенцето - аз съм твърдо на 1 капучино сутрин и дотам. Следобед е най-голямата мъка, защото ако съм спала, съм като парцал, но рядко си позволявам второ. Но не виждам как ще е и чак толкова вредно, ако не се прекалява. Кола също пия понякога, но рядко, чаша вино също...

Годайва, за гърнето още не съм го учила, редките опити са били напълно безуспешни, а и той пишка през 20 минути сега лятото...трябва да сме все на гърне.
А за пророческия ти сън - дано излезе както го искаш...
Виж целия пост
# 505
здравейте маминки да ви кажа мисля че снощи усетих бебо но не съм на 100% сигурна усещането беше около пъпа докато си лежах и докато му бях пуснала музика

за кафето аз никога не съм пиела защото не ми харесва на вкус на ми е една от любимите миризми даже някой вкъщи като си  направи и аз му взимам чашата и му го подушвам, но не смятам че вреди кой знае колко по едно кафе сутрин ми се струва ок е не трябва да се прекалява де

за алкохола аз в университета учих ембриология и да ви кажа алкохола е веществото което достига в най големи проценти до плода но една чаша бира едва ли е толкова страшна това се отнася за по голямо количество предполагам. на баба ми също й се е пиело много бира когато е била бременна от вуйчо и си е пийвала - той е жив и здрав

за тежкото вдигане сте много прави но понякога просто се налага чантата ми за лекции и упражнения понякога ми тежи над 5кг със сигурност и като започнем трябва сама да си я нося няма кой. За това вчера говорех с майка ми по този въпрос и тя ми каза така: трябва да се ограничаваш но когато ти се наложи не си вкарвай толкова филми аз като бях бременна от теб бях зашита за да те задържа и ми беше абсолютно забранено почти всичко, но брат ти бе на годинка и половина и като заплачеше мама да го вземе го взимах. И накрая ми каза: просто господ да върви напред със теб. - това някак си ме успокои до някаква степен но аз ще се ограничавам до колкото ми е възможно

годаива и аз обичам по студените месеци, много обичам и да вали дъжд но леко и без гръмотевици

Много се улях май май - прохладен ден ви желая  Hug
Виж целия пост
# 506
Здравейте момичета. Да споделя за тежкото. Аз също избягвам да вдигам тежко, но понякога се налага. Например като ида до магазина. Колкото и да се стремя да не взимам много неща, все си тежи торбата накрая. Спирам, почивам, сменям ръцете. Но истината е, че ако има кой да носи торбата е по-добре. Установих обаче, сега като пътувах, че ако това, което нося е в раница, тежестта не се усеща. Изменя се центъра и се разпределя по цялото тяло, някакси ( така си го обяснявам де Simple Smile )Багажа го бях сложила в раница, като я вдигнех в ръка ми се струваше много тежка, но на гръб почти не я усещах. Така че dentmed защо не пробваш да си сложиш учебниците в раница и да видиш дали ще ти е от полза? Аз също снощи отново почувствах нещо. И при мен беше около пъпа. Предишния път беше по-надолу. Тръпна в очакване. Толкова се вълнувам. А какво тумбаче изскочи изведнъж... Simple Smile Все си го гледам и му се радвам Simple Smile
Виж целия пост
# 507
Голяммо четене падна.

Деси, ЧЕСТИТО!!! Да се здрави и щастливи, и нищо, и нигока да не застава на пътя на щастието ви!!!  newsm67

Аз също спрях кафето като разбрах, че съм бременна. Алкохол и цигари по принцип не употребявам. Преди пиех кафе задължително сутрин, защото и аз съм с ниско кръвно. Сега понякога ми се допива, но се въздържам. Няма да се гътна ако не пия кафе:)

Красив ден от мен!
Виж целия пост
# 508
Аз от днес усещам друг дискомфорт, който очаквах да се появи доста по-късно - започна дам е боли кръста при ходене и опашната кост Sad

Аз също се пазя да не вдигам тежко, малкия, който е 25 кила вече, не го вдигам, и без това преди се озорвах, сега съвсем.
Виж целия пост
# 509
ХоупфулСъншайн,гушкам я в леглото ,не я вдигам.Татко и я носи и той като я вдигне ,аз я гушкам и така.Опитвам се да бъда непрекъснато до нея ,за да не усети липсата на вдигане като отчуждаване от майка си.Но аз не живея сама и има кой да ми помага за къпане и други неща ,така че аз минимално да се натоварвам. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия