Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Необходимо ли е да се направи втори скрининг за хемоглобин?
Какво означава BHS и как се извършва?
Какво представлява амниоцентезата?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Необходимо ли е да се направи втори скрининг за хемоглобин?
Въпросът дали да се направи втори скрининг за хемоглобин е индивидуален и зависи от препоръките на лекаря. Въпреки че някои майки с добри резултати от първия скрининг не са правили втори, други се съветват с лекари и решават да направят втори за собствено спокойствие. Важно е да се консултирате с медицински специалист, който да ви предостави подходяща информация за вашата конкретна ситуация.
-
Какво означава BHS и как се извършва?
BHS означава "биохимичен скрининг". Това е кръвен тест, който се прави по време на бременност, за да се проверят определени вещества в кръвта на майката. Помага да се открият някои проблеми с бебето рано и да се вземат решения за най-добра грижа. БХС включва ултразвук и вземане на кръв. При ултразвука бебето се преглежда, а след това се взема кръв за изследване. Резултатите са готови в рамките на 2-3 дни.
-
Какво представлява амниоцентезата?
Амниоцентезата е медицинска процедура, при която се взема проба от околоплодната течност, заобикаляща бебето в матката. Тази проба се анализира за откриване на генетични аномалии или други заболявания при плода. Обикновено се извършва между 15-та и 20-та седмица от бременността и може да бъде препоръчана в случаи на повишен риск.
-
Какво означава ФМ?
-
Какво представлява йогата за бременни?

Следобяд пък ми се приядоха много тиквички,та си пържих,правих ядене и за детето ,отделно и за мъжо.Та време за чушките нямаше,днес с пълна сила следобяд мисля да продължа.В 13 часа ще ходя за болничен,да видим какво ще ми каже дали ще лежа в болница или ще минавам комисия.
Аз все още не съм се ошишкала толкова (макар че при тази бременност ще бъда от възпухкавите мами ,не както с предишната) ,но не смятам да се вманиачавам.Какво като мъжа ми не ме харесва с корема ,като 3-4 месеца след раждането ,голяма част от килцата се стопяват неусетно.Изобщо не се грижете за това ,важно е бебето да е охранено и здравичко


Не е задължително да е същия АГ ,може просто такава да им е практиката