Февруарските мами се вълнуват искат розови и сини дрешки да купуват- Тема 4

  • 28 967
  • 733
# 615
Мерси за паролата, момичета!
Аз за работата съм на мнение като Catty_m, обаче в моя случай май скоро ще спирам да работя, че пътя до работа ми е много тежък. Аз съм ви казвала и друг път май, пътувам всеки ден по 40 км в един раздрънкан бус и коремът ми вече подскача на където си иска и е страшно. Нещо не ми се иска да рискувам да отлепя плацента заради едната работа. Не ми се стои вкъщи хич, ама май нямам избор...
С предишната бременност си работех до 45 дни преди термина, пак бях в лаборатория, но в града и нямах никакви проблеми...
И аз много мразя кучета, всякакви, хапало ме е едно такова и умирам от страх....
Виж целия пост
# 616
десинка прекрасна сватба ти си супер булка ресторанта много ми хареса и да си ти кажа честно сина ти прилича много на мъжа ти  Hug

относно работата според мен е в зависимост от това как се чувствате настинки и такива неща дано да няма но не можем да се затворим и да не мръднем от вкъщи ще е депресиращо. аз тоя проблем го нямам щото нямам и избор  Mr. Green

а относно кучетата и мен много ме е страх особено сега като съм бременна. Аз живея на овче купел и там е пълно (то къде не е де) само като изляза от вратата и вече виждам няколко - въобще ужас това ми е голямо притеснение и на мен  Dizzy Face

да ви се похваля вчера бебо 5 пъти така силно ме ритна че чак се виждаше как ми изскача коремчето беше супер  pregnant
Виж целия пост
# 617


За работата - аз съм на противиположното мнение от това на ЕленаХристова. Ако не е проблемна бременността, не виждам защо да трябва да се затвори човек вкъщи от сега и да се варди, сакаш е китайски порцелан. Бременността не е болест или свръх естествено състояние.
 Абсолютно подкрепям  Peace  Моята работа и е физическа и пак мисля докрая да работя.То няма и кво да го мисля-тук не се излиза преди раждането  Mr. Green  Всички бременни си работят до последно,ако всичко е наред. И аз не мога  да си представя да си седя по цял ден у дома.Екстра ми е да си работя-с хора,смях,разнообразие,пък и пари трябват  Wink Миналия път излязох 2 седмици преди термин,защото пътувах по час и половина в едната посока и ме беше страх да не ме хване по пътя  Mr. Green
Бобито,дано не се появи повече това куче.Ех ,не могат да го разрешат този проблем и това си  е.Тук не съм виждала никога бездомни кучета.
Виж целия пост
# 618
Кучетата усещат ,кога една жена е бременна.Искало е да те придружи ,не се плаши ,те повечето са социални животинки и не нападат ей така.Много по-добронамерени са от хората и наистина усещат нещата,повярвай ми. Не ми харесва тази пропаганда срещу тях ,единствено човекът напада без причина ,кучетата го правят ,ако се почувстват застрашени .Дори нападнатите хора ,от последните няколко  случая в София ,са ги провокирали по някакъв начин -я с бастун ,я с крясъци и ето го резултатът...Flutter
Виж целия пост
# 619
Добро утро и от мен!!!
Обичам такива прохладни сутрини,само това не обичам,че на обяд става топло и се чудя как да се облеча...
За дрехите-и аз нещо хич не ми харесват тези дрехи за бременни,само такива клинове с парчета за корема,те са симпатични....другите работи в повечето сайтове са си обикновени!!
Относно работата и аз съм на мнение че ако се чустваме добре няма причина да се затваряме оше отсега в къщи,особенно както ще си имаме зимни бебчета.Аз дори ходя така да се каже на две работи,за сега неми пречи,гледам да не се преуморявам.
Но не завиждам и на момичетата в големите градове,които пътуват наистина с часове до работата,тогава и аз бих се замислила дали да продължа....
Пожелавам лек ден на всички Grinning Grinning
Виж целия пост
# 620
ElenaHristova, съгласна съм, животните не нападат без причина, но понякога уличните кучета се озлобяват от глад или от това, че са бити или гонени. А не дай си боже да има бяс тогава със сигурност е опасно. Иначе и аз вярвам, че те усещат кога някой има нужда от защита, за това казах, че може да е искало да я пази. Просто трябва да сме предпазливи. Когато едно куче е озлобено е много опасно, дори да не си му направил нищо
Виж целия пост
# 621
Добро утро,момичета Simple Smileпопаднах на един сайт за бельо и пижами за бременни http://bstyle.bg/bg/category.php?id=24
Виж целия пост
# 622
Привет мамчета! Гледам подхванахте темата за работата. Аз за сега съм в болничен. Тъкмо го взех. Иначе от ден 1 бях в отпуск. Работя в училище. Когато излязохме ваканция, аз разбрах за бебчето. Има няколко предпоставки да си остана вкъщи. Едната е, че всеки ден пътувам по1:30 в едната посока. Надежда-Панчарево и  после на обратно. И не е само пътя. Аз отговарям за децата, возещи се в буса. Първо разкарваме тях, а след това ме оставят мен. Ходим из Драгалевци, Бояна и т.н. Друсането е ужасно. Другото е, че съм с малки деца в училище, с които непрекъснато клякам, ставам, вдигам тежко . Може да си представите. Стреса е доста. А и да не забравяме вирусите, които точно след 1 месец ще плъзнат. А децата са първите, които разбират за това.  Обичам си работата! И то много. Липсва ми, но реших да не поемам риска. Твърде много са нещата, които ме притесняват.
Имам и друг проблем. От вчера започна едно много неприятно парене там долу и сърбеж. Предполагам  какво е, но все пак трябва лекар  да си каже. Моя лекар е в чужбина, а и аз съм във Варна. Много ви моля, Варненските мами, кажете ми някой, на който мога да се доверя. Притеснено ми е. Дали може да навреди на бебчето ми?
Виж целия пост
# 623
jasil, много хубав сайт с добри цени! Май по-нататък ще поръчам някое клинче или нощничка. Междувременно, ще се радвам ако някоя от вас сподели ако си е поръчвала нещо, дали е качествено  Simple Smile
Виж целия пост
# 624
Здравейте, момичета!
Не мога да смогна да ви прочета много пишете Simple Smile)
За дрехите за бременни, твърде са ми старомодни и на мен - определено не ми допадат....макар че трябва вече да се ориентирам към такива. И аз като повечето от вас мисля да искарам с клинчета и туники, а като за връхно някакво пончо...то дано не ставам танк де, че и пончо няма да помага  Mr. Green
А за работата съм твърдо ЗА ако няма проблеми. В моя случай мисля до последно да си работя, по принцип съм си работохолик и не обичам еднообразието, а сега и ММ като го няма съвсем се побърквам като се прибера след работа, незнам какво ще е ако недай си боже излезна в болничен Simple Smile
**bobito**, надявам се вече си по-добре, кофти случка и аз не ги обичам тези бездомните кучета, най-вече заради болестите...
dangel_85 мисля, че ти беше питала за фетална морфология във Варна, до колкото знам на три места я правят - при доц. Балев в клиника "Темелков";  д-р Давидков в Медицински комплекс Младост и в "Майчин дом" при д-р Яков.Обаче незнам как стои въпроса със записването, спяциално за доц. Балев (най-добрия във Вн) съм чувала че трябва на място да отидеш за да си запазиш час. Успех ти пожелавам Simple Smile Hug
А на всички работещи и неработещи много усмихнат, положителен и слънчев ден Simple Smile
Виж целия пост
# 625
keskinova, това със сърбежа и паренето го преживях първата бременност, много е неприятно. Тогава ми бяха изписали свещички полижинакс и се оправих. Трябва да те види лекар.
Аз сега имам едно течение позасилено такова, ама нямам сърбежи и прочее, и не знам. Ще чакам 11.09., когато съм на консултация и ще кажа на доктора. Знам, че е нормално по време на бременност да има такива моменти, но и знам, че всяка инфекция (доказана) трябва да се лекува.
Виж целия пост
# 626
Здравейте,

Аз съм на мнение, че е хубаво да се работи, но по-хубаво е да се почива и да се занивама човек с приятни и отпускащи неща. Разбира се, зависи много колко удоволствие ти носи работата. Моята е по-скоро аналитична, затова и я работя от къщи. Отказах предложение за работа от офиса точно заради бременността и разкарването, а и заради малкия, разбира се. Сега ми се налага максимум веднъж седмично за някоя среща. Но ако имах възможност за майчинство/болнични, и т.н. - може би щях да предпочета да поседя на спокойствие и да си гледам детенце, да чета книги ...от друга страна, не  едобре човек да се откъсва професионално, защото после връщането е още по-голям зор (и като мотивация, и въобще..). Но определено не съм работохолик.

А според мен животните наистина усещат бременните жени, аз имах такъв опит с една котка на приятели при предната бременност. Залепи се за мен, въпреки че не си падам въобще по котки.
Виж целия пост
# 627
Добро утро !
Токущо ми дойде пратката с панталона от Конти и бързам да изкажа възмущението си !!!- Целия раздърпан с висящи конци които до преди малко съм подрязвала , определено ще се нуждае от корекция защото ластика за стомаха е стегнат а надолу в ханша и бедрата е много широк  newsm78 измерих го и не отговаряха мерките на това което беше нписано  #Cussing out
Здраве да е , за друг път ще знам  Crossing Arms
Деси невероятна сватба , много хубава булка си била   bouquet
за работата и аз мисля , че е индивидуално Simple Smile ако не чувстваш напрежение и си харесваш работата може да си работиш до края!
Виж целия пост
# 628
 keskinova  не се притеснявай миличка аз също имам сърбеж от няколко дни, на преглед съм идната седмица и съм решила тогава да го видим този проблем а не да ходя два пъти. Това нещо го пишеше в един наш учебник не е страшно просто на бременната жена pH във влагалището се увеличава т.е. от киселинна средата става основна а основната среда благоприятства увеличаването на гъбички и от там сърбежи и неудобства. Това се случва при много голям процент от родилките не е опасно за бебо. Е понякога има и други инфекции пак от рода на микозите които са малко ама малко по опасни. Не казвам че тези неща не трябва да се лекуват и аз ще се лекувам просто исках да ти кажа да не се притесняваш много и да не се вкарваш във филми (ако си се вкарала де)
Виж целия пост
# 629
Здравейте малки и по-големи коремчета!

стелико, благодаря ти за подробностите около албума!
Деси, много красива сватба и още по-красива булка. Лилавото и на мен ми е любим цвят. Аз чакам в близките най-после готовия албум от сватбата и се вълнувам много като ти гледам снимките:)

За дрешките, аз вчера ходих до H&M и да ви кажа нищо не успях да си харесам. Определено ще си купувам от нормалните магазини. И като ви чета и аз ще се го карам с клинчета и туники. Сега поне от тези неща има в изобилие.

За работата, по стечение на обстоятелствата напуснах последната си работа малко преди да разбера, че съм бременна. После взе да ми става лошо и да се чуствам изморена, и така до сега съм си в къщи. И съм много благодарна, че се случи така, защото ми е много спокойно и приятно. Но наистина, зависи от работата. На моята бяха големи нерви.

Добре дошни на новите мамета! Леко и красиво бременеене от мен!

И аз май се поувлякох Embarassed Хубав ден, момичета!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия