Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Необходимо ли е да се направи втори скрининг за хемоглобин?
Какво означава BHS и как се извършва?
Какво представлява амниоцентезата?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Необходимо ли е да се направи втори скрининг за хемоглобин?
Въпросът дали да се направи втори скрининг за хемоглобин е индивидуален и зависи от препоръките на лекаря. Въпреки че някои майки с добри резултати от първия скрининг не са правили втори, други се съветват с лекари и решават да направят втори за собствено спокойствие. Важно е да се консултирате с медицински специалист, който да ви предостави подходяща информация за вашата конкретна ситуация.
-
Какво означава BHS и как се извършва?
BHS означава "биохимичен скрининг". Това е кръвен тест, който се прави по време на бременност, за да се проверят определени вещества в кръвта на майката. Помага да се открият някои проблеми с бебето рано и да се вземат решения за най-добра грижа. БХС включва ултразвук и вземане на кръв. При ултразвука бебето се преглежда, а след това се взема кръв за изследване. Резултатите са готови в рамките на 2-3 дни.
-
Какво представлява амниоцентезата?
Амниоцентезата е медицинска процедура, при която се взема проба от околоплодната течност, заобикаляща бебето в матката. Тази проба се анализира за откриване на генетични аномалии или други заболявания при плода. Обикновено се извършва между 15-та и 20-та седмица от бременността и може да бъде препоръчана в случаи на повишен риск.
-
Какво означава ФМ?
-
Какво представлява йогата за бременни?
не мога повече...отивам да се изпишкам, че да не свърша работата до бюрото
.....Айде размечтах се...
няма да пропускаш такива бисери

НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ВЕЧЕ
Кефите ме!! 
и готов за стремителен ден 
!! Вече официално мразя да пържа кюфтаци
Първо, нямаме абсорбатор, а вентилаторът не върши същата работа и реших, че после ще се къпя, защото ще мириша на ходеща скара-бира, когато изляза навън. Уж сложих яйце, галета и разни подправки там – е, не щат и не щат да станат като хората тия кюфтета, а от миризмата на загоряла мазнина в тигана ми се повдигна (за 1 път!). На бавен огън уж ги пържа и пак – вънка почти изгорели, вътре полу-сурови 