„Бий дупе, да да не биеш гъзище”

  • 90 248
  • 1 799
# 195
Там няма линк.
Виж целия пост
# 196
Твърдения от типа на "аз го ударих, той не повтори" са  несериозни.
Така ли и защо? Нали целта е постигната - кое е несериозното?

За така нареченото тръшкане или " temper tantrum" има страшно много изписано, това е етап и той отминава, но насилие в такъв момент само влошава нещата.
При мен, когато съм била малка, шамарът по дупето е дал мигновен ефект. Съжаление в мен будят майките на такива хлапета, като започнат "Моля те не прави така, хайде, мами, бла, бла...". При положение, че това е 250-тото тръшкане и е ясно, че от молби и обяснения няма смисъл.
Добре, че нашите едно време не са чели "страшно много изписаното", а са ме направили човек. Praynig




Това е прекрасно, значи ти си открила успешната формула за възпитанието на детето си, но има такива  които не сме и затова четем и споделяме.
Виж целия пост
# 197
  Е, че колко са такива, дето ще позволяват на тригодишната си дъщеря да ги наказва в банята?
   Пък и какво да ви кажа, като съдя по опита си, вече, с децата, такава ситуация може да се получи, например така - детето прави някаква пакост, или не слуша, и ситуацията ескалира. Майката изтрещява и го затваря в банята, макар и за момент. При следващо яростно състояние на детето, то вече, побесняло, иска да наказва майка си в банята, защото знае, че съществува такава опция за наказание. Иначе как ще си го измисли само на три години?
  Поведението ни към децата почти винаги се връща като бумеранг към нас. Това го знам със сигурност, като притежател на гневливо дете. Направо сте щастливци, щом децата ви разбират от един шамар Joy
Виж целия пост
# 198
Кой пък е казал, че разбират. Ти си щастливката, че разбират от обяснения.
Виж целия пост
# 199
    Мойто хлапе, ако някой го удари,  ще го изрита в кокалчето. И заплашва с полиция. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 200
Това е така, защото училището е държавно и задължително. В частните училища има регулация на тези неща. Ученикът знае защо е там, родителите са платили за образованието (т.е. за тях това е ценност). Когато си платят, родителите ще уважават труда на учителя и ще търсят и избират най-добрия за своите деца.
Ха-ха-ха, ти шегуваш ли се?
Виж целия пост
# 201
Това е прекрасно, значи ти си открила успешната формула за възпитанието на детето си, но има такива  които не сме и затова четем и споделяме.
Затова и аз споделям, като открила успешната формула. Mr. Green
Виж целия пост
# 202
Това е така, защото училището е държавно и задължително. В частните училища има регулация на тези неща. Ученикът знае защо е там, родителите са платили за образованието (т.е. за тях това е ценност). Когато си платят, родителите ще уважават труда на учителя и ще търсят и избират най-добрия за своите деца.
Ха-ха-ха, ти шегуваш ли се?

Защо да се шегува? Аз също мисля така. Най-голямата ми мъка е, че не мога да си позволя да изведа изцяло децата от системата на нашето държавно образование - от ясла до университет, ако имах парите, никога нямаше да стъпят в държавно учреждение.
Виж целия пост
# 203
Бърди, голямо заблуждение.  Peace Възрастта от 7 до завършването на средно образование е голяма образователна дупка не само в държавното училище, а дори още по-голяма на места в честното. Една птичка пролет не прави.
Виж целия пост
# 204
Сега нали държавата ще плаща и на частните училища издръжката на учениците - вероятно таксите ще намалеят.
Виж целия пост
# 205
Сега нали държавата ще плаща и на частните училища издръжката на учениците - вероятно таксите ще намалеят.

A защо ще им плаща?
Виж целия пост
# 206
Бърди, голямо заблуждение.  Peace Възрастта от 7 до завършването на средно образование е голяма образователна дупка не само в държавното училище, а дори още по-голяма на места в честното. Една птичка пролет не прави.

Може, може, не обобщавам за всички частни училища, има конкретни, в които бих си пратила децата, ако можех.
Пипи, това скоро няма да стане, прекалено популистки са настроени управляващите, за да се решата на такава (правилна според мен) крачка.
Виж целия пост
# 207
Бърди, голямо заблуждение.  Peace Възрастта от 7 до завършването на средно образование е голяма образователна дупка не само в държавното училище, а дори още по-голяма на места в честното. Една птичка пролет не прави.

Може, може, не обобщавам за всички частни училища, има конкретни, в които бих си пратила децата, ако можех.
Пипи, това скоро няма да стане, прекалено популистки са настроени управляващите, за да се решата на такава (правилна според мен) крачка.

А е редно. Коментирали сме в темата за детските градини. Особено за тях е належащо в градовете с недостиг на места.
Виж целия пост
# 208
Много се отклонихме от темата, де, но да, редно е, особено в градините и още по-особено в яслите, но няма как да се случи. Пенките веднага ще скочат да кажат който си има пари държавата не му дължи нищо и Боко ще обясни как е забранил да се наливат парите на изстрадалия народ в училищата на богатите изедници и ура-ура, втори мандат.

Съжалявам, че толкова отклоних темата, извинения!   bouquet
Виж целия пост
# 209
Сега нали държавата ще плаща и на частните училища издръжката на учениците - вероятно таксите ще намалеят.

A защо ще им плаща?
Защото държава била длъжна да поеме образованието на всяко дете, понеже то е задължително. Нещо такова. Не ме интересува за момента и не съм се задълбочила. Но останах с впечатлението, че съвсев скоро ще стане това, т.е. от следващата учебна година. newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия