Баба каза така... Тема № 3

  • 120 273
  • 774
# 30
Да попитам за лек срещу падащи нокти на ръцете и краката вследствие на коксаки вируса? как да стимулираме растежа на нови нокти?
Може да ги топите в чай от коприва. Щом действа на косата с бърз растеж, значи и на ноктите. Те са от една група. Има едно животинско лекарство - комбинация от витамини А, Е, Д - конска грива. Купувам го от ветеринарната  за 5 лв цяло голямо шишенце. Използвам го за косопад и бърз растеж. Също много ефикасно - разреждам го със зехтин и мажа.
Виж целия пост
# 31
този шампоан за каква коса е подходящ, или по-скоро за какво помага Simple Smile


Съжелявам, пропуснах да спомена  Blush

Нормална, до мазна коса. Добър е с/у пърхут . Придава обем на косата, маслото подхранва.
Ако косата е боядисвана содата би могла да "олющи" малко от боята.

В момента съм в процес на търсене на натурален начин да сгъстя малко сместа. Мисля за царевично брашно, но ми се иска да е нещо което ще помогне на косата ... Ще ви кажа като го  измисля, за сега обаче съм стигнала до тук  Grinning
Кажете ми какви са ви впечатленията, ако го пробвате  Peace
Виж целия пост
# 32
Да попитам за лек срещу падащи нокти на ръцете и краката вследствие на коксаки вируса? как да стимулираме растежа на нови нокти?
Може да ги топите в чай от коприва. Щом действа на косата с бърз растеж, значи и на ноктите. Те са от една група. Има едно животинско лекарство - комбинация от витамини А, Е, Д - конска грива. Купувам го от ветеринарната  за 5 лв цяло голямо шишенце. Използвам го за косопад и бърз растеж. Също много ефикасно - разреждам го със зехтин и мажа.
Благодаря  bouquetЩе опитаме!
Виж целия пост
# 33
този шампоан за каква коса е подходящ, или по-скоро за какво помага Simple Smile


Съжелявам, пропуснах да спомена  Blush

Нормална, до мазна коса. Добър е с/у пърхут . Придава обем на косата, маслото подхранва.
Ако косата е боядисвана содата би могла да "олющи" малко от боята.

В момента съм в процес на търсене на натурален начин да сгъстя малко сместа. Мисля за царевично брашно, но ми се иска да е нещо което ще помогне на косата ... Ще ви кажа като го  измисля, за сега обаче съм стигнала до тук  Grinning
Кажете ми какви са ви впечатленията, ако го пробвате  Peace

мерси, ще пробвам и ще кажа, но след няколко миенета
за да видя дали има резултат върху моята коса   bouquet
Виж целия пост
# 34
да попитам за лек на лишей
Виж целия пост
# 35
Отговарям на Estell от миналата тема:
   
"Кажете ми нещо за лечение на гастрит??? "

Ето как се излекувах от гастрит преди 25 години.

1 бурканче 330 мл мед /на времето бурканче от лютеница/
1 пак 10 гр нишадър
1 -2 индийски орехчета /според тежестта на гастрита, леки случаи с 1 бр/
Орехчето се настъргва /има ги вече на прах, но не мога да преценя 1 пакетче дали е 1 бр орехче/ и всичко се смесва. Слага се в хладилник.
3 пъти на ден 30 мин преди хранене се гълта 1 чаена лъжичка. Като е студено по-лесно се преглъща.
Ако разберете, че това е вашето лекарство /усеща се подобрение още първите дни/, повтаряте го след 1 мес почивка още 1 доза и край на проблема.  Peace
Виж целия пост
# 36
да попитам за лек на лишей
Не сме имали, но бих пробвала нещо с прополис -прополис стопен в зехтин на водна баня,  клеева тинктура...
Крем с прополис+малко розова вода ми помага за кожен проблем на ръцете. Нещо като лунички ми се появиха, предполагам от слънцето. Променена пигментация. Сега след няколко намазвания избледняха петната.
Виж целия пост
# 37

мерси, ще пробвам и ще кажа, но след няколко миенета
за да видя дали има резултат върху моята коса   bouquet


Благодаря ти  Hug

Аз съм на второ миене  Grinning (не мия косата всеки ден защото просто не се налага).


Виж целия пост
# 38
Отговарям на Estell от миналата тема:
"Кажете ми нещо за лечение на гастрит??? "
Ето как се излекувах от гастрит преди 25 години.
1 бурканче 330 мл мед /на времето бурканче от лютеница/
1 пак 10 гр нишадър
1 -2 индийски орехчета /според тежестта на гастрита, леки случаи с 1 бр/
Орехчето се настъргва /има ги вече на прах, но не мога да преценя 1 пакетче дали е 1 бр орехче/ и всичко се смесва. Слага се в хладилник.
3 пъти на ден 30 мин преди хранене се гълта 1 чаена лъжичка. Като е студено по-лесно се преглъща.
Ако разберете, че това е вашето лекарство /усеща се подобрение още първите дни/, повтаряте го след 1 мес почивка още 1 доза и край на проблема.  Peace
Добре,че не подминах темата!
Отдавна имам нужда от някоя рецепта за гастрит,дано и да е моята!
Виж целия пост
# 39
Отговарям на Estell от миналата тема:
"Кажете ми нещо за лечение на гастрит??? "
Ето как се излекувах от гастрит преди 25 години.
1 бурканче 330 мл мед /на времето бурканче от лютеница/
1 пак 10 гр нишадър
1 -2 индийски орехчета /според тежестта на гастрита, леки случаи с 1 бр/
Орехчето се настъргва /има ги вече на прах, но не мога да преценя 1 пакетче дали е 1 бр орехче/ и всичко се смесва. Слага се в хладилник.
3 пъти на ден 30 мин преди хранене се гълта 1 чаена лъжичка. Като е студено по-лесно се преглъща.
Ако разберете, че това е вашето лекарство /усеща се подобрение още първите дни/, повтаряте го след 1 мес почивка още 1 доза и край на проблема.  Peace
Добре,че не подминах темата!
Отдавна имам нужда от някоя рецепта за гастрит,дано и да е моята!

И аз благодаря за тази рецепта,дано и на мен да помогне!  bouquetБраво и за новата тема,страхотно е оформена! Peace
Виж целия пост
# 40
За лека форма на гастрит или чувствителен стомах предлагам и друго лесно решение.
Сухи зрънца от черен УЗРЯЛ бъз се гълтат. Пробвах на моето дете. Чудесно се повлия. Имаше киселини и болки в стомаха почти перманентно. Беше отслабнал и изнервен. Взех направление, но сега ми е излишно.
пие се на гладно сутрин 1 ден- 1 зрънце /винаги трябва да е добре узряло преди да се изсуши, зелените са отровни/
2 ден- 2 зрънца
3 ден - 3 зрънца
4 ден - 4 зрънца /2 сутрин+2 следобяд/
После давам 7 дни по 2 зърна на ден и спирам. Той още на 3 ден се оправи.  Peace

Сухите плодчета използваме много ефикасно вече 10 г.за разстройство /стомашно-чревно/ - 5 зрънца наведнъж за възрастен едно кратно. ако има още проблем след 5 часа отново 5 сухи здрънца. За деца половин доза 2-3 зърна.
Според  Димков черният тревист бъз /бъзак/ е най-силната българска билка!
За чудодейния сироп от бъз сигурно е писано..., аз го ползвам за анемия, запек и високо кръвно.  Grinning Има още добри ефекти! Grinning
Виж целия пост
# 41
Mislq ,благодаря за споделеното за черния бъз,ама не е ли трудно за преглъщне като е изсушено?
Тосега пък гърлото ще се дразни или аз нещо не схванах?
Виж целия пост
# 42
За лека форма на гастрит или чувствителен стомах предлагам и друго лесно решение.
Сухи зрънца от черен УЗРЯЛ бъз се гълтат. Пробвах на моето дете. Чудесно се повлия. Имаше киселини и болки в стомаха почти перманентно. Беше отслабнал и изнервен. Взех направление, но сега ми е излишно.
пие се на гладно сутрин 1 ден- 1 зрънце /винаги трябва да е добре узряло преди да се изсуши, зелените са отровни/
2 ден- 2 зрънца
3 ден - 3 зрънца
4 ден - 4 зрънца /2 сутрин+2 следобяд/
После давам 7 дни по 2 зърна на ден и спирам. Той още на 3 ден се оправи.  Peace

Сухите плодчета използваме много ефикасно вече 10 г.за разстройство /стомашно-чревно/ - 5 зрънца наведнъж за възрастен едно кратно. ако има още проблем след 5 часа отново 5 сухи здрънца. За деца половин доза 2-3 зърна.
Според  Димков черният тревист бъз /бъзак/ е най-силната българска билка!
За чудодейния сироп от бъз сигурно е писано..., аз го ползвам за анемия, запек и високо кръвно.  Grinning Има още добри ефекти! Grinning


А сама ли го береш или...
Виж целия пост
# 43
Сама го бера ДА. То  бъз  на път и под път... Сега е времето за бране на бъзи - края на август. Давай, народе, на бъзито! Simple Smile
Виж целия пост
# 44
Mislq ,благодаря за споделеното за черния бъз,ама не е ли трудно за преглъщне като е изсушено?
Тосега пък гърлото ще се дразни или аз нещо не схванах?
mireto , не е трудно. Мога и без вода да го преглътна. Ако искаш с вода, то е толкова мъничко като се изсуши. понякога го сдъвквам и тогава го преглъщам без вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия