Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем - 24 тема

  • 23 968
  • 723
# 165
И аз не спя,не ми се спи,не ми се пуска пак климатика,че носът ми се запушва,пускам за малко и спирам  ooooh!   *Ina*никъде не мърдам,и без това къде ли ходя (до магазините с климатици с колата и до язмото вечер)ама няма начин ,свкнах и не се оплаквам,само жегата да я нямаше пустата,умори ни  Joy   *HOPE* много се радвам ,че пишеш и си добре,докога ще стоиш там,колко инжекций ти сложиха ,Иванов ли ти каза за тази терапия,имам впредвид той ли ти я назначи ,нали при него беше..)))  Дано скоро си вече в къщи и всичко да е наред  Praynig       zvezdi4ka84  Hug благодаря ти за куража ,имаме нужда от него,и дано всички успеем като вас  Praynig   Хайде спокойна нощ и от мен !
Виж целия пост
# 166
Лаленце нямам идея колко ще остана тук. Предполагам че питаш за кортикотероидната терапия, сложиха ми 4 инж. ФЛОСТЕРОН през 12 часа и сега ще пия сироп Мукосолван след инжекциите. Няма идея за какво точно е сиропа, но предполагам че е пак нещо свързано с терапията.
Виж целия пост
# 167
Лаленце Heart Eyesпак ли сме дежурни/?При мен освен горещината пак се появиха болките Sad
Hope ще изкараш и 30 седми4ка,и 9ия месец ще до4акаш,4е и термин Hug
Виж целия пост
# 168
 desi_aia ,къде те боли,откога ги имаш от днес ли?Почивай повече ,лежи,не се притеснявай  Praynig Ами аз не спя,не ми се спи,а спях преди като агънце,ама сега кво ми стана и аз незнам от една седмица будувам,от жегата е..)))Ти защо не спиш,много ли те боли?
Виж целия пост
# 169
Ниско долу като при цикъл и към опашката Sad,и друг път ме е боляло така,но доста по -силно сега,от следобеда ми се появиха,дано преминат,4е е отврат.
Аз съм същата със съня,незнам защо се полу4ава така.
Лека и спокойна нощ  Hug
Виж целия пост
# 170
Привет момичета  Hug

Жени Ив, честита ти принцеска! Да ти е жива и здрава, много да ви радва с татко!

Белоснежка, и аз имах ентерококи, за съжаление бяха резистентни към всичко освен към два антибиотика гадни, ама в много ниски дози, и така с глубули правени в аптека, за една седмица ги изтребихме... и ти ще успееш:)

Инче, ей го на деветия  Hug За термометрите съм заплюла едни инфрачервени на Микролайф дето са между 70 и 100 лв. ама има кой да ми го подари, така че съм много доволна, само дето не мога д ги намеря никъде да ги видя на живо и още без термометър си седя...

Ивет, болничния за 45 дни си е като всички останали, подава се по същия начин и се изплаща пак така:)
Да ви се оплача от моята счетоводителка, заради която ми спярха болничните преди 2 месеца! Подала грешно декларация 1 и сега ме 'разследват" и ми преизчисляват обезщетенията, а аз от своя страна не мога да подам док за детски надбавки, защото си нямам приходите за тези месеци в които са ми спрени, направо съм бясна  #Cussing out И ми вика спокойнооооо, всичко съм оправила! Какво си оправила, къде са ми парите като си оправила, много мразя така, от 10 болнични 3 са ми спирали досега, още един гаф и я сменям, не ме интересува!!!

Относно обличането на бебето, караме на боди с къс ръкав без крачоли ибоси крачета в нас , навън - боди с къс ръкав и къс крачол и чорапки, ако стане много жега - свалям чорапите.

Лойър, с тези колики откачам честно! Просто е някакъв кошмар, той се гърчи целия от болка истерсва направо, и аз с него. през деня пак има но по-се ядва, ама снощи пак седя буден 6 часа, най-нарая го пових като вързоп (както Д-р Карп) и се успокои завалийката, спа непробудно 4 часа, даже пропусна едно ядене. Следващитя хранения минаха безпроблемно, дори още спи. Яде и подпръцква доволно, защо ли не можеше да бъде на всяко яде така...
Май има рефлукс малчо, връща мялко след почти всяко ядене, а не винаги успявам да го оригна, и сега след кърмене поне 15-20 мин го държа изправен уж е по-добре, казаха и матрака да повдгна в единия край ама той направо се хързулва надолу, със шезлонга същата работа. Засега ще следим състоянието и така...

Ивет, чайчето от копър си го пия аз, правя си и от анасон и ги смесвам двата. Малкия не ще да вкусва, но сега пие едни капки с етерични масла от резене копър и други билки, тъй че уж си взима неговото....

Попс, супер за разходчицата, аз като изляза дори за 30 мин (досега само с Камен, ама той навън кърти яко) и след това съм заредена страхотно! Таткото на няколко пъти ме спасява от лудост, след 4 часово носене на ръце и дондуркане и кърмене за успокоение и какво ли не, направо съм на ръба, и той ми е спасителен пояс като вземе малчо.

Стефи, майка ми разправяше как топяла бибероните (моя и на сестра ми) в мед, освен това сол във водата и лозови листа против рахит. Сега се съобразява със всичко което й кажа, просто едно време всички така са си гледали децата...
За спалния комплект, то си пише на опаковката за какъв размер матрак е. Нашия е също 60/120, ако знаеш калъфа за завивката колко е огромен, седи си сгънат в гардероба, ползвам одеалца памучни или завивам с бархетна пелена.

Попи, за еднократната и надбавките във варна искат следните документи:
за еднократната - удостоверение от есграо за родствени връзки (3-5 дни за да я издадат), актове за раждане на децата и молба в социалното (имам я на файла ако искаш) + удост. банкова сметка
за детските - пак молба (също я имам на файл), бележки за доходите на двамата 12 месеца назад от счетоводството (в тези суми се включват и обезщетенията които си взимала по време на бременност и доходи от трудовата борса, така че ако не ги знаеш в социалното могат да ти извадят справка за обезщетенията или с код за проверка на сайта на НОИ), бележка от джипи за бити ваксини + копие на акта за раждане (вземи и оригинала за всеки случай) + удост. банкова сметка + лични карти на двамата родители
Освен това, не знам дали си запозната на мъжа ти се полага също пази за 15 дни платен отпуск, които се изплащат от държавата. Ако искаш мога да пиша по-подробно и за тях.

Лойър, за детските не бързай да се отказваш и си ги сметни за всеки случай. Аз също се осигурявам над 350 лв, и мъжа ми също, но събери доходите ви за 12 месеца, раздели ги после на 12 и после на 3 (защото вече сте тричленно семйство). Понякога това делене на 3, обръща нещата в положителна насока. Не че 35 са много, ама като се напрупат за година, може един рожден ден да направиш на детето примерно, имам приятелка точно така си прецедира Wink

Жени, Камен не вкусва водя, плюе я, после понякога връща заради нея и затова не му и давам да не го мъча. Притеснявам се да не си докара някоя гъбичка в устата и затова изплаквам от време на време колкото и да му е гадно... Със глюкозата беще пак така, давала съм по 1-2 пъти на ден една бебешка лъжичка, голямо мръщене беше.

Фустичка тапета е приказен буквално:) Само една Алиса липсва  Wink

Лаленце, с туй аязмо, голяма завист ме облива  Wink

Звезди, никой не пише във форума при отлежаните, всички си "бачкат" яко във фейса:) Не че ми пречи де, на комп. ли съм, винаги и форума и фейсбука са отворени  Wink

Хоуп, стискай кълки мило! Айде скоро вкъщи!

Деси_ая  Hug

Ако съм пропуснала някой да ме прощава, прегръщам ви всички  Hug

Аааа, днес ми идва количката най-накрая и мисля да я сефтосам надвечер по хладното newsm68 Може да се щракнем с малчо да ви поздравим  Wink

Ох, наближава времето за хранене, направо като започне да ми опъва зърната като ластици докато яде ми се реве, с нетърпение чакам момента когато толкова ще загрубеят че няма да усещам нищо... не че ме боли много, ама първите засмуквания са  Shocked

Редакция:
Леле, сега публикувах и като видях колко съм писала... дано да не ви досадя   bouquet

Виж целия пост
# 171
Писах, писах, написах един ферман като Дрън и накрая го изтрих.... Ще запазя словоизлеянието за следобед, че сега ме мързи да пиша отново!
Хайде нещо да ни държи влага и хладно цял ден!

Цункс   love001

Виж целия пост
# 172
Само минавам да кажа набързо добро утро на всички  Hug Нещо много ми се гади и въздуха пак не ми стига, просто не издържам вече от жегите. Като ми поотмине ще пиша повече, обещавам
Виж целия пост
# 173
Добро утро и от мен.Дано имате хубав ден!!!! Тук е жега от 8 още и на обяд не ми се мисли какво ще е.....Тази нощ почти не спах -ефекта е че сега ме боли зверски глава....  Хайде на кафе ,за хубав ден:)))
Виж целия пост
# 174
Здравейте, момичета:))) ужасна жега през нощта едвам съм спала!
Дрън Hug, ще чакаме да те видим с бебчо и новата количка:))) Попи Hug
Мая, благодаря за кафенцето;) 
Стефи, пий много вода, че в тая жега е страшно, и да ти минава по- бързо!
Лек ден момичета:)
Виж целия пост
# 175
добро утро   bouquet
 *HOPE* не поставям професионализма на Иванов под въпрос в никакъв скучай  Naughty просто аз не бях негова пациентка и може би затова,а и като че ми нямаше какво кой знае да направи за мен- аз имах само 1 см разкритие.Е има си системи и разни чудесии,аз не го запомних с добро може би само и единствено заради болките който изживявах в продължение на толкова часове.Слушай си го той е специалист също,просто нали ти казвам и той знаеше че съм при Бузалов.
Лаленце количката ми е ABC design 3 tek,още в началото си я харесах,сега седи сглобена натъкмена и чака бебка за разходка като му дойде времето  Crazy
Дрън да не се притеснявам тогава че не давам вода
ох повърна по-късно ако мога пак ще се включа
За всички мнооооогоооо гушки  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
ДЕси дано да отминават  Praynig Praynig Praynig по скоро болките
Виж целия пост
# 176
Деска, как си ти мила? Минаха ли болките?  Hug
Виж целия пост
# 177
Жени, и аз като отидох да раждам бях с 1 см разкритие и с големи болки и доста дълго щеше да се проточи цялата работа, но моят доктор ми сложи епидуралната веднага и по този начин ме облекчи максимално докато дойде време за самото раждане... не мога да ги разбера тея лекари, където оставят жената да си изтърпи контракциите и слагат упойката накрая за самото излизане на бебето  newsm78 Дори и да не си негова пациентка, може ли такова нещо  #2gunfire
Според мен мамите, които им предстои раждане, е хубаво да го обсъдят това нещо и да си поискат обезболяване още в началото и не се оставяйте да ви убеждават, че трябва да имате повече см разкритие, защото аз съм пример, че може и съвсем в началото! Иначе, ако ви пуснат система окситоцин за да ви предизвикат разкритие (почти навсякъде го правят) и чакате то да се случи без епидурална, трябва да ви кажа, че боли и то доста Sad аз търпях само половин час и ми беше предостатъчно  ooooh!
Честита количка от мен Жени, АВС design е супер избор! Със здраве да си я ползвате   bouquet
Моята бебка да ви кажа приема вода от време на време и то неподсладена, особено ако е гладна и успявам да я излъжа Simple Smile но и да не иска бебето, знам, че не е проблем, защото кърмата съдържа 90 % вода. Ако държите да давате вода, сложете захар, защото кърмата е сладка и така ще излъжете бебчо, иначе е по-трудно!
Нашите колики снощи отминаха към 20.00 часа вечерта и спахме спокойно, днес също е добре положението, дано продължи така  Praynig
Дрън, добре, че си писала и ти за документите за еднократната помощ, че аз бях пропуснала удостоверението за банкова сметка... а това удостоверение за родствени връзки защо е? Тук , в Пловдив доколкото знам искат акта за раждане на детето и това е достатъчно, за да се удостовери кои са родителите. Също така, тази справка за поредност на детето гледам, че при вас я няма, искат ли ви я, или не  newsm78 Май като отида на място да подам документите, ще имам най-голяма яснота и пак ще пиша!
А това за детските, ще сметна пак, но мисля, че няма да успея да взема, защото съм самоосигуряващо се лице и освен ежемесечните осигуровки, които внасям, май ми вземат и хонорарите, които получавам и върху които също внасям осигуровки, а там вече няма как да го докарам под 350 лв. Sad ама пак ще проверя де, да не би да успея да излъжа държавата  hahaha
Попи, как сте бе мило? Как е с новото мляко положението? Бързо един подробен отчет, че така с 2 реда не си познала  hahaha Браво на таткото, че така те е отменил Simple Smile Нашият татко също много помага, особено събота и неделя, като не работи и сутрин към 7 ч. взема малката, след като я нахраня и излизат, а аз успявам да се наспя Simple Smile веднъж даже през седмицата я беше взел със себе си в офиса  Joy сменя памперси, оригва я, абе да са ни живи и здрави мъжете, направо са за пример Simple Smile
На всички бъдещи мами  Hug и внимавайте, че днес и утре много горещо го дават, никакво излизане Simple Smile още една седмица и ще разхлади малко, все пак идва септември Simple Smile
Виж целия пост
# 178
Добро утро Heart Eyes!
Понамаляха болките след като изпих 1бусколизин нищо друго не помогна,не съм му голям фен,но облек4и ситуацията,дори съм спала 2 4аса през ноща.Пак си ги има,но е по поносимо.
И днес е голяма жега,дори и  бебка едва,едва се обажда,4ак се стряскам на моменти.
Виж целия пост
# 179
Добър ден мили дами в поредния африкански ден! Както виждам всички умирате от жега,аз също ,мразя я  ooooh!     Дрън-дрън и на нашето аязмо тези дни е жега,поне дървета има,иначе спасение няма  Hug    maiagi мерси за кафенцето ..)))      stefi_sv ,да не ти е паднали кръвното ,то в този ад,пий повече вода и айран,студен чай и си почивах,чакам те да се включих да кажеш как си  Hug   *Ina* как си?     {Женя_Иванова},така са нашите доктори ,каро си при друг и не ти обръщат внимание,точно това исках да кажа с поста си,че моята приятелка беше при Бузалов и като родила,никой не и обърнал внимание..))) Айде да севтосате количката ,като се разхлади малко  Hug    lawyer  Hug   desi_aia ,радвам се че ти е поминало,почивай си повече,лежи и без това в тази жега  Hug   Лек ден момичета и никакво навън   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия