Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 666
  • 583
# 270
Издават ли се в България порновестници?
Щом Абадонка казва, аз й вярвам.


Като бях там ги имаше на всяка будка. Имаше и порно по телевизията, и едни какички, които продаваха вибратори. А мръсните песни звучаха отвсякъде. Ако информацията ми е стара и наистина вече ги няма, радвам се.
Виж целия пост
# 271
Издават ли се в България порновестници?
Щом Абадонка казва, аз й вярвам.

 вече не. Но по едно време се блещеха от всяка будка, тя сигурно това си спомня.

Е, да.
Но тя твърди, че само преди 3 г. е напуснала България, а тези вестници изчезнаха поне преди 10-тина години...
Пък и споменава, че знае текстове на чалга песни. Моля, нека ги сподели за незапознатите от нас.
Аз пък може да се "менкам" с нея с малко испанска или с аржентинска чалга, ама тя не е чалга, защото не е на български...
Азаф, чела си без разбиране. Naughty Не че тя ги знае чалгаджийските текстове, а че ние си ги знаем. Поантата е върху нейния свян да ги цитира...
Виж целия пост
# 272
Издават ли се в България порновестници?
Щом Абадонка казва, аз й вярвам.


Като бях там ги имаше на всяка будка. Имаше и порно по телевизията, и едни какички, които продаваха вибратори. А мръсните песни звучаха отвсякъде. Ако информацията ми е стара и наистина вече ги няма, радвам се.

Няма вече такива неща, сериозно.
Виж целия пост
# 273
тинки, каква разлика да правим като и Старият и Новият завет са равнопоставени части на Библията? Единият завет НЕ се прилага с предимство пред другия. В Новия завет например самият Иисус много пъти говори за въпросното Второзаконие, което по-горе цитирах, и се позовава на него. Да, разбира се, отчитам историческата действителност, в която са писани двата завета, но пък богословите НЕ СА гъвкави по отношение на тълкуването им. Т.е. каквото си е написано не следва да се тълкува в светлината на човешките отношения и развитието на цивилизацията в 21 век докато на специално свикан църковен събор не се реши противното. А то надали скоро ще се реши, предвид факта, че дори Джордано Бруно беше с неохота реабилитиран от Църквата едва преди няколко години (над 400 години след изгарянето му на клада и при неоспоримото доказателство за теорията му, че Земята се върти около слънцето, а не обратното). Никак не е обнадеждаващо, нали?    Confused

Зимна роза, В духа на шегата исках да кажа, че има някакъв development по отношение на човеколюбието и етническата толерантност в Новия завет  Wink.

За съжаление не мога пълноценно да следя темата, иначе ми е интересно.
Виж целия пост
# 274
Издават ли се в България порновестници?
Щом Абадонка казва, аз й вярвам.

 вече не. Но по едно време се блещеха от всяка будка, тя сигурно това си спомня.

Е, да.
Но тя твърди, че само преди 3 г. е напуснала България, а тези вестници изчезнаха поне преди 10-тина години...
Пък и споменава, че знае текстове на чалга песни. Моля, нека ги сподели за незапознатите от нас.
Аз пък може да се "менкам" с нея с малко испанска или с аржентинска чалга, ама тя не е чалга, защото не е на български...
Азаф, чела си без разбиране. Naughty Не че тя ги знае чалгаджийските текстове, а че ние си ги знаем. Поантата е върху нейния свян да ги цитира...

Знам ги и аз, знаят ги всички, но няма да ги уважа като ги цитирам, не е от свян.
Виж целия пост
# 275
как бе хора, има си порно, недейте тъй. да сте чувли да има християнска държава, в която да е забранено  Laughing
Виж целия пост
# 276
Не всички ги знаят, но ти определено се интересуваш.
Виж целия пост
# 277
как бе хора, има си порно, недейте тъй. да сте чувли да има християнска държава, в която да е забранено  Laughing

Ватикана?
Виж целия пост
# 278


Знам ги и аз, знаят ги всички, но няма да ги уважа като ги цитирам, не е от свян.
Аз кое знам, би ли ме осведомила? Сподели и  какво отношение имам, да си знам. Ще те помоля да е бързо, че излизам. Няма да уточнявам накъде, ти и без това си знаеш.  Grinning
Виж целия пост
# 279
Има ли честност, морал, родолюбие? Има ли начин да възпитаме децата си както са възпитали нас, в свят без престъпност, порнография и извратености. Защо ми се струва, че българските майки не отричат, не се борят срещу всичко пошло а някак си го приемат, примиряват се и дори се опитват да го оправдаят? Има ли все още християнки в България? Ако ви има, пишете!
има честност, що се отнася до морала - също, но морал не за всеки е едно и също. за мен например лицемерието не е особено морално, но пък за други то си е стандарт за морал...
ние не сме били възпитавани в свят без престъпност, порнограия и извратености, напотив. те са част от света и преди, и сега.
права си, че някои родители (щото не са само майките родители), оправдават и приемат за номална пошлостта и не намират нищо нередно децата им да бъдат възпитавани в този дух. друг е въпроса, че не я осъзнават ато пошлост, а по-скоро като "ми така е, времената са такива".
аз не съм християнка и не смятам, че само християните и техните християнски деца са способни да са стойностни хора.

допълвам се: има бъдеще християнското семейство в българия, да - вижте какви митрополити итн църковни християнски служители си имаме. със сигурност мило и драго дават и много ще помогнат на християнското семейство да просъществува.
Виж целия пост
# 280
тинки, каква разлика да правим като и Старият и Новият завет са равнопоставени части на Библията? Единият завет НЕ се прилага с предимство пред другия. В Новия завет например самият Иисус много пъти говори за въпросното Второзаконие, което по-горе цитирах, и се позовава на него. Да, разбира се, отчитам историческата действителност, в която са писани двата завета, но пък богословите НЕ СА гъвкави по отношение на тълкуването им. Т.е. каквото си е написано не следва да се тълкува в светлината на човешките отношения и развитието на цивилизацията в 21 век докато на специално свикан църковен събор не се реши противното. А то надали скоро ще се реши, предвид факта, че дори Джордано Бруно беше с неохота реабилитиран от Църквата едва преди няколко години (над 400 години след изгарянето му на клада и при неоспоримото доказателство за теорията му, че Земята се върти около слънцето, а не обратното). Никак не е обнадеждаващо, нали?    Confused

Зимна роза, В духа на шегата исках да кажа, че има някакъв development по отношение на човеколюбието и етническата толерантност в Новия завет  Wink.

За съжаление не мога пълноценно да следя темата, иначе ми е интересно.

Забравих, че в името на други религии не е пострадал никой. Само нашата е била жестока.
Виж целия пост
# 281
А в Италия порно няма ли?  newsm78 Аз съм живяла в Испания, където имаше порно след полунощ по някои канали, така както беше преди едно десет години в бг, а и те се славят като уж много набожен народ.
Виж целия пост
# 282


Знам ги и аз, знаят ги всички, но няма да ги уважа като ги цитирам, не е от свян.
Аз кое знам, би ли ме осведомила? Сподели и  какво отношение имам, да си знам. Ще те помоля да е бързо, че излизам. Няма да уточнявам накъде, ти и без това си знаеш.  Grinning

Минаваш покрай баровете с тапи на ушите и на пазара също?
Виж целия пост
# 283
Това в Италия не минава ли за абсолютна класика


Io Ti Vorrei Di Più
Pooh

Il sapore della tua pelle
ce l'ho sempre sulla mia bocca,
la carezza del tuo respiro
invisibile mi tocca;
Il tuo corpo lo invento mio
anche quando non mi sei addosso
ti potrei disegnare
per quel tanto che ti conosco.
Una notte tutto d'un tratto
è successo tutto e di più,
e poi ancora notte su notte
tutto ancora e sempre tu.
Ma una volta fuori dal letto
ci chiudiamo fuori dal cuore,
quando poi ci torniamo a cercare
non so mai se è amore o cos'è.
Io ti vorrei di più non te l'ho detto mai.
Io ti vorrei di più o tutto o niente.
Sento che non sei più un gioco da giocare.
Io ti vorrei di più ti voglio avere.
Fammi anche male, ma fammi capire
che cos'è che tu pensi di me.
Fare finta poi di dormire
per non dirci niente di noi,
quasi che ci fosse paura
di pretenderci di più.
E lasciarci poi andare via
senza dirci quando tornare
questa specie di salto mortale
non so mai se è amore o cos'è.
Io ti vorrei di più e te lo voglio dire.
Io ti vorrei di più ti voglio avere.
Dimmi che pure tu hai la mia stessa idea.
Io ti vorrei di più ti voglio mia.
Fammi rischiare
di dirti che è amore
e dimmi per te che cos'è.
Io ti vorrei di più e non so più aspettare.
Io ti vorrei di più che non mi basti.
Lasciati andare ci possiamo fidare
che se non è amore, cos'è?

За тези, които не говорят италиански: Вкусът на твоята кожа винаги е по устните ми, ласката на твоя дъх невидимо ме докосва... песента е един от големите хитове на Пух и от години звучи навсякъде в Италия Simple Smile
Виж целия пост
# 284
как бе хора, има си порно, недейте тъй. да сте чувли да има християнска държава, в която да е забранено  Laughing

Ватикана?
тя не се брои
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия