Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 662
  • 583
# 465
Дяволи и демони няма как да ме заинтересуват. Възприела съм го в прав текст. Бог е добър, дяволът лош. В семейството на баба нямаше скандали, значи е за пример и и аз искам такова. Бяха християни и аз така. Мислех, че са много малко българите с нехристиянски корен, сбърках. Много съм чела Вазов, Елин Пелин, Йовков. Май това ми е проблемът. Пак повтарям, че нямам против другите религии. Къде тогава са нашите корени? Защо да е лошо да ги потърсим?

1. Лицемерно е да призоваваш към нещо, което не те интересува /ако те интересува християнството, като религия - следва да познаваш цялата му същност, а не само приказките на баба ти/. Или да твърдиш, че вярваш в нещо, което не познаваш.
2. Като искаш семейство като на баба ти, направи такова и своето. Но не размахвай пръст дали другите са такива или не са. Ти не живееш в къщите на другите и не ги познаваш, че да ги обиждаш /изкара всички неморални, насилници и т.н./.
3. Не каза какво разбираш под "християни" - поне 3-4 пъти те попитах.
4. И пак заобикаляш отговорите - обиждаш хората, които познават и религията, и историята, и съвремието в родината ни.
5. Къде виждаш някой да говори за други религии? Или бъркаш дуноминациите с религиите?
6. Корените си търсиш ти, понеже все искаш да си тя - звучиш доста неудовлетворено от живота си. Другите може пък да си познаваме корените и да сме самите себе си. Wink
Виж целия пост
# 466
Хубаво си възприела в прав текст, че Дяволът е лош, а Бог добър (всъщност само с един цитат от Библията мога да те оборя), но какво общо има Луцифер с Дявола, това попитах? От разумност ли църковните отци са ги отъждествили, от глупост ли, от какво? Защото, нали, за разумност стана въпрос.

За мен са име на едно и също. Днес няма невежи, има гугъл. Ако ти си разровила там, не ме карай да ровя и аз. Напиши го и готово.
Виж целия пост
# 467
Намериха темата за девствеността. Laughing
Виж целия пост
# 468
Abadonka, почвам да си мисля, че или не разбираш какво означава деноминация, или съзнателно не искаш да уточниш дали си православна, протестантка, католичка или друго, но поне прочела ли си Библията? Цялата? С мисъл върху нея? Защото в темата се разписаха 2 жени (ако не греша), които имат пълно основание да се нарекат християнки, а за теб някак не можем да се убедим. Паленето на свещичка и молитвата преди ядене не те правят по дифолт християнка. От позицията на каква говориш за морала и корените на непознати, свободно размятайки епитети като "(не)християнски"? За да разберем тезата ти, тя трябва да има някаква основа. Затова ти задаваме всички тези въпроси. 

  bouquet

Хубаво си възприела в прав текст, че Дяволът е лош, а Бог добър (всъщност само с един цитат от Библията мога да те оборя), но какво общо има Луцифер с Дявола, това попитах? От разумност ли църковните отци са ги отъждествили, от глупост ли, от какво? Защото, нали, за разумност стана въпрос.

За мен са име на едно и също. Днес няма невежи, има гугъл. Ако ти си разровила там, не ме карай да ровя и аз. Напиши го и готово.

Гугъл не е вездесъщ. Чела ли си Библията?
Виж целия пост
# 469
Защо ти е Гугъл като в Библията си го пише?
И какво значи, че за теб са едно и също? Няма за мен, няма за теб. За македонците примерно цар Самуил е македонец, ама не е.
И, напротив, има невежи. Достъпът до информация не е никаква гаранция, че хората се възползват от него.
Виж целия пост
# 470
Дяволи и демони няма как да ме заинтересуват. Възприела съм го в прав текст. Бог е добър, дяволът лош. В семейството на баба нямаше скандали, значи е за пример и и аз искам такова. Бяха християни и аз така. Мислех, че са много малко българите с нехристиянски корен, сбърках. Много съм чела Вазов, Елин Пелин, Йовков. Май това ми е проблемът. Пак повтарям, че нямам против другите религии. Къде тогава са нашите корени? Защо да е лошо да ги потърсим?

1. Лицемерно е да призоваваш към нещо, което не те интересува /ако те интересува християнството, като религия - следва да познаваш цялата му същност, а не само приказките на баба ти/. Или да твърдиш, че вярваш в нещо, което не познаваш.
2. Като искаш семейство като на баба ти, направи такова и своето. Но не размахвай пръст дали другите са такива или не са. Ти не живееш в къщите на другите и не ги познаваш, че да ги обиждаш /изкара всички неморални, насилници и т.н./.
3. Не каза какво разбираш под "християни" - поне 3-4 пъти те попитах.
4. И пак заобикаляш отговорите - обиждаш хората, които познават и религията, и историята, и съвремието в родината ни.
5. Къде виждаш някой да говори за други религии? Или бъркаш дуноминациите с религиите?
6. Корените си търсиш ти, понеже все искаш да си тя - звучиш доста неудовлетворено от живота си. Другите може пък да си познаваме корените и да сме самите себе си. Wink

Искам да живея там и с тях, така че другите ме интересуват. Не размахвам пръст, не слагам етикети, не твърдя нищо. Питам и отговори няма. Само коментари относно мен. Никоя от вас ли няма идея по никой въпрос, не схващам.

Семейство по християнски стандарт,свещен брак между мъж и жена, няма бъдеще. Дори граждански брак като гледам. Тук ми отговориха.
За как да се справим с насилието, не ми отговори никой. Всеки почна да твърди, че такова животно няма. А сега видях темата Бий ме, обичам те?!
Общи корени май никой с никого не намира. Къде да ги търсим общите неща, които да ни обединят, не ми отговори никой.
Развратът май не пречи на никого.
Животът си ми е добър. Избирам място за дъщеря си.
Помогнахте ми много по въпроса, благодаря на всички!
Виж целия пост
# 471
Животът си ми е добър. Избирам място за дъщеря си.
Прави сте, че е различно, чета ужасни неща за България по интернет всеки ден. Затова не смея да се прибера там, ако си ида, ще е да продам всичко и да се махам.
... А сега с детето е абсурд да се върна.
Очевидно още преди време си решила, че това място няма да е България. За какво тогава беше целият този шум?  doh

Питам и отговори няма.
То и при нас така. Сума въпроси ти зададохме, ама отговори няма.
Виж целия пост
# 472
abadonka, разбирам същината на въпроса, който си задала с пускането на темата. Но ми се струва обаче, че някак преплиташ различните неща и самата ти не си съвсем наясно с всичко. Затова се получиха толкова разностранни мнения и хората се засегнаха.
Смятам също така, че е добре да отговориш на всички зададени към теб въпроси. Така, както другите отговарят, когато ги питат. В името на добрата дискусия.  Peace
Виж целия пост
# 473
К'о речИ?
Какво насилие? Какъв разврат? Попитах те елементарни неща: към коя християнска деноминация принадлежиш и дали си чела Библията, пък ти ми обясни разни неща, дето не съм ги писала /брак, насилие и подобни не съм споменала/, че и общи корени нямаме.
Имаме, споко. Всички сме македонци. ooooh!

Между другото, писах го и ще го повторя - точно като на българка, майка и християнка ми е обидно да ти чета глупостите.
Непросветеността не е повод за гордост! Peace
Виж целия пост
# 474
Хубаво си възприела в прав текст, че Дяволът е лош, а Бог добър (всъщност само с един цитат от Библията мога да те оборя), но какво общо има Луцифер с Дявола, това попитах? От разумност ли църковните отци са ги отъждествили, от глупост ли, от какво? Защото, нали, за разумност стана въпрос.

поне според Лео Таксил, свети Йероним когато е превеждал библията на латински е подправил текста в пророчеството на Исая, като се е възползвал от това че Исая сравнява Новохудонесор с зорницата, наричана Хелел (Заря) от евреите, което е сменил с римското наименование на Венера - Луцифер и се получило "Как падна от небето Луцифере, ти който ставаше в зори".  Това е и единственото споменаване на Луцифер в стария завет
Виж целия пост
# 475
Най-върлите "християни" изобщо не са чели Библията. "Неверниците" са много по-запознати с нея, както и с историята на религията и историята по принцип. То няма начин да си прочел Библията, цялата, без съкращения и адаптации, и да не си потресен от истинската й същност, същността на тая религия дето толкова я възхваляваш. Най-малкото ще се позамислиш малко в какво точно вярваш. Повечето религиозни хора които са я чели, обикновено се отричат от голяма част от нея и просто си избират удобни участъци в които да вярват и които да цитират насам-натам. Цялата същност на християнството както е описано в Библията, с ужасните неща, никой нормален съвременен човек не може да го вярва и подкрепя. Затова ако си мислиш че християнството и Библията като цяло са някаква пътеводна светлина и пример за морално подражание... значи или си много невеж, или си лицемерен психопат.
Виж целия пост
# 476
Най-върлите "християни" изобщо не са чели Библията. "Неверниците" са много по-запознати с нея, както и с историята на религията и историята по принцип. То няма начин да си прочел Библията, цялата, без съкращения и адаптации, и да не си потресен от истинската й същност, същността на тая религия дето толкова я възхваляваш. Най-малкото ще се позамислиш малко в какво точно вярваш. Повечето религиозни хора които са я чели, обикновено се отричат от голяма част от нея и просто си избират удобни участъци в които да вярват и които да цитират насам-натам. Цялата същност на християнството както е описано в Библията, с ужасните неща, никой нормален съвременен човек не може да го вярва и подкрепя. Затова ако си мислиш че християнството и Библията като цяло са някаква пътеводна светлина и пример за морално подражание... значи или си много невеж, или си лицемерен психопат.


Леллееее и св.св.Кирил и Методий и св.Климент Охридски току що нарече неве
жи и психопати!
Виж целия пост
# 477
Най-върлите "християни" изобщо не са чели Библията. "Неверниците" са много по-запознати с нея, както и с историята на религията и историята по принцип. То няма начин да си прочел Библията, цялата, без съкращения и адаптации, и да не си потресен от истинската й същност, същността на тая религия дето толкова я възхваляваш. Най-малкото ще се позамислиш малко в какво точно вярваш. Повечето религиозни хора които са я чели, обикновено се отричат от голяма част от нея и просто си избират удобни участъци в които да вярват и които да цитират насам-натам. Цялата същност на християнството както е описано в Библията, с ужасните неща, никой нормален съвременен човек не може да го вярва и подкрепя. Затова ако си мислиш че християнството и Библията като цяло са някаква пътеводна светлина и пример за морално подражание... значи или си много невеж, или си лицемерен психопат.


Леллееее и св.св.Кирил и Методий и св.Климент Охридски току що нарече неве
жи и психопати!
а те съвременници ли са? меренето с днешен аршин на отминали времена е нелепо (ще ми отговорите - ми нали точно това правят потребителките тук с библията. да, но библията има претенции не да е просто исторически документ, отразяваш определена епоха (по точно епохи), а свещена книга, валидна за всички времена).
авторката, една от потребителките тук беше сложила следната мисъл за подпис "мислете с главите си, а не с телевизиите". възприеми я за всички медии и поразмисли над нея. ама без "новините и книгите от нета".
Виж целия пост
# 478
Най-върлите "християни" изобщо не са чели Библията. "Неверниците" са много по-запознати с нея, както и с историята на религията и историята по принцип. То няма начин да си прочел Библията, цялата, без съкращения и адаптации, и да не си потресен от истинската й същност, същността на тая религия дето толкова я възхваляваш. Най-малкото ще се позамислиш малко в какво точно вярваш. Повечето религиозни хора които са я чели, обикновено се отричат от голяма част от нея и просто си избират удобни участъци в които да вярват и които да цитират насам-натам. Цялата същност на християнството както е описано в Библията, с ужасните неща, никой нормален съвременен човек не може да го вярва и подкрепя. Затова ако си мислиш че християнството и Библията като цяло са някаква пътеводна светлина и пример за морално подражание... значи или си много невеж, или си лицемерен психопат.


Леллееее и св.св.Кирил и Методий и св.Климент Охридски току що нарече неве
жи и психопати!
а те съвременници ли са? меренето с днешен аршин на отминали времена е нелепо (ще ми отговорите - ми нали точно това правят потребителките тук с библията. да, но библията има претенции не да е просто исторически документ, отразяваш определена епоха (по точно епохи), а свещена книга, валидна за всички времена).
авторката, една от потребителките тук беше сложила следната мисъл за подпис "мислете с главите си, а не с телевизиите". възприеми я за всички медии и поразмисли над нея. ама без "новините и книгите от нета".

Абсолютно невярно!Познавам много хора за които Библията и въобще християнството(православно)е пътеводната им светлина и в никакъв случай нито са невежи нито психопати!Не е добре да се правят такива крайни изказвания!
Виж целия пост
# 479
Леллееее и св.св.Кирил и Методий и св.Климент Охридски току що нарече неве
жи и психопати!
Те са живели в епоха, в която християнството не е било достигнало сегашното си ниво на извратеност (макар че александрийската библиотека вече е била изгорена, така че...хммм newsm78... може и да греша). Както и да е, нашите земи имат късмет, че християнството не е достигнало максимума извратеност, на който са се наслаждавали в Испания и протестантските страни Mr. Green

Абсолютно невярно!Познавам много хора за които Библията и въобще християнството(православно)е пътеводната им светлина и в никакъв случай нито са невежи нито психопати!Не е добре да се правят такива крайни изказвания!
Познавам много вярващи (не само християни), за които вярата е пътеводна светлина. Някои от хората, на които се възхищавам са силно вярващи мюсюлмани и - о, чудо! - споделят същите ценности, за които тук се твърди, че са "християнски".

Но познавам и такива, които ще те унищожат шест пъти преди закуска с молитва на уста. След което ще влязат в Храма и ще излязат чисти като новородени бебета.

Така че едва ли религията прави хората добри. Съгласна съм с Дидитка, че всеки си избира своя версия на свещената книга, която най приляга на светоусещането му. Гадът си е гад и с Библия/Коран/Тора в ръка. И обратното.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия