Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 664
  • 583
# 450
Дай снимка направена пред монитора, не ми пиши зазглавия. 
Виж целия пост
# 451
abadonka, моля те, когато можеш да отговориш на въпроса ми от по-горе.
Виж целия пост
# 452
Аз не разбрах. В България е много зле защото е напоследък, а по правило "напоследък" винаги е много зле?
Или защото не сме искрени християни?
Може да съм пропуснала, но дала ли си по-рано пример за държава с много искрени християни, която да е цъфнала и вързала?
Направо ни кажи в прав текст като кои трябва да станем?
Виж целия пост
# 453

Реших, че понеже си една съща родолюбка, четеш нещо българско, а не Алберто Манци.
Виж целия пост
# 454
Няма разумност на общо основание. Човек е разумен в едно отношение и неразумен в друго.
Потъпкването няма нищо общо с разумността. Ти би ли нарекла Хитлер неразумен? От историческа гледна точка това е сред последните квалификации, които биха му били дадени.
Освен това всичко е субективно - това, което ти смяташ за разумно, за друг може да не е и обратното. Един от принципите на скептицизма всъщност изразява точно това.
За справка - скептицизмът съществува много преди християнството.

И като говориш за разумност - би ли ми казала поради какви разумни съображения църквата приравнява Луцифер със Сатаната като нямат НИЩО общо?
Може би в този случай доводът не е разум, а глупост? Или необразованост? Или желание за манипулиране на масите?





Хитлер си е бил психопат А ти лично ли познаваш Луцифер и Сатаната та твърдиш така сигурно това?
За мен те са метафора на образа на злото. И малкото и голямото зло си е все зло. Каква разлика има?
Виж целия пост
# 455

Реших, че понеже си една съща родолюбка, четеш нещо българско, а не Алберто Манци.
Езикът ми е нужен. Работя тук и книгите помагат.
Виж целия пост
# 456
Моля те да ми цитираш къде в Библията се говори за Луцифер. Наистина много те моля. Къде е казано, че е зло?

А ти лично ли познаваш Луцифер и Сатаната та твърдиш така сигурно това?

Аз и Васил Левски не познавам лично, но знам много неща за него.
Виж целия пост
# 457
... И като говориш за разумност - би ли ми казала поради какви разумни съображения църквата приравнява Луцифер със Сатаната като нямат НИЩО общо?
Може би в този случай доводът не е разум, а глупост? Или необразованост? Или желание за манипулиране на масите?

... А ти лично ли познаваш Луцифер и Сатаната та твърдиш така сигурно това?
За мен те са метафора на образа на злото. И малкото и голямото зло си е все зло. Каква разлика има?

Има разлика, ако наистина познаваш религията, която твърдиш, че упражняваш.
 Wink
Не е нужно да ги познаваш лично - стига само да попрочетеш малко, да попиташ, да се поинтересуваш.
Виж целия пост
# 458
Аз не разбрах. В България е много зле защото е напоследък, а по правило "напоследък" винаги е много зле?
Или защото не сме искрени християни?
Може да съм пропуснала, но дала ли си по-рано пример за държава с много искрени християни, която да е цъфнала и вързала?
Направо ни кажи в прав текст като кои трябва да станем?

Защо трябва да сме като някои, не може ли просто да станем по добре заради себе си?
Виж целия пост
# 459
Добре, няма ли да спрете а подхранвате "смирението" на госпожата? Thinking

Айде стига проповеди, сестро. Стана досадно.
България е светска държава, няма бъдеще за християнското семейство.
Виж целия пост
# 460
Abadonka, понеже няколко пъти те питаха, но има и доста други въпроси, предполагам, си пропуснала - каква деноминация си? И на мен чак ми стана интересно.
Виж целия пост
# 461
... И като говориш за разумност - би ли ми казала поради какви разумни съображения църквата приравнява Луцифер със Сатаната като нямат НИЩО общо?
Може би в този случай доводът не е разум, а глупост? Или необразованост? Или желание за манипулиране на масите?

... А ти лично ли познаваш Луцифер и Сатаната та твърдиш така сигурно това?
За мен те са метафора на образа на злото. И малкото и голямото зло си е все зло. Каква разлика има?

Има разлика, ако наистина познаваш религията, която твърдиш, че упражняваш.
 Wink


Мда, толкова голяма разлика, че нямат нищо общо помежду си.  Sunglasses
Виж целия пост
# 462
... И като говориш за разумност - би ли ми казала поради какви разумни съображения църквата приравнява Луцифер със Сатаната като нямат НИЩО общо?
Може би в този случай доводът не е разум, а глупост? Или необразованост? Или желание за манипулиране на масите?

... А ти лично ли познаваш Луцифер и Сатаната та твърдиш така сигурно това?
За мен те са метафора на образа на злото. И малкото и голямото зло си е все зло. Каква разлика има?

Има разлика, ако наистина познаваш религията, която твърдиш, че упражняваш.
 Wink
Не е нужно да ги познаваш лично - стига само да попрочетеш малко, да попиташ, да се поинтересуваш.

Дяволи и демони няма как да ме заинтересуват. Възприела съм го в прав текст. Бог е добър, дяволът лош. В семейството на баба нямаше скандали, значи е за пример и и аз искам такова. Бяха християни и аз така. Мислех, че са много малко българите с нехристиянски корен, сбърках. Много съм чела Вазов, Елин Пелин, Йовков. Май това ми е проблемът. Пак повтарям, че нямам против другите религии. Къде тогава са нашите корени? Защо да е лошо да ги потърсим?
Виж целия пост
# 463
Хубаво си възприела в прав текст, че Дяволът е лош, а Бог добър (всъщност само с един цитат от Библията мога да те оборя), но какво общо има Луцифер с Дявола, това попитах? От разумност ли църковните отци са ги отъждествили, от глупост ли, от какво? Защото, нали, за разумност стана въпрос.
Виж целия пост
# 464
Abadonka, почвам да си мисля, че или не разбираш какво означава деноминация, или съзнателно не искаш да уточниш дали си православна, протестантка, католичка или друго, но поне прочела ли си Библията? Цялата? С мисъл върху нея? Защото в темата се разписаха 2 жени (ако не греша), които имат пълно основание да се нарекат християнки, а за теб някак не можем да се убедим. Паленето на свещичка и молитвата преди ядене не те правят по дифолт християнка. От позицията на каква говориш за морала и корените на непознати, свободно размятайки епитети като "(не)християнски"? За да разберем тезата ти, тя трябва да има някаква основа. Затова ти задаваме всички тези въпроси. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия