Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 662
  • 583
# 30
Плач по загубения еснафски рай. Sad
Виж целия пост
# 31
Олеле, не трябва ли просто извратеняците да отидат в затвора и детето ти да не разбере цял живот, че е имало такива?


Олеле, колко било просто. Как никой не се е сетил досега.
Виж целия пост
# 32
И аз ще им кажа на живеещите без брак, че не постъпват добре. И какво им пречи да се оженят?
Виж целия пост
# 33
Плач по загубения еснафски рай. Sad

 Ама тоя морал беше много гаден. С всички там тия - парясница, копеле, дете на разведени родители, развалено момиче и прочие...
  Не, мерси.


И аз ще им кажа на живеещите без брак, че не постъпват добре. И какво им пречи да се оженят?

 Ти нали си се оженила?
Виж целия пост
# 34
А иначе...живеем в наистина ужасни времена и е време да се повдигне някаква дискусия за морала и задръжките- у млади и стари. Peace
Скромност и почтителност отдавна се изчегъркаха от списъка с добродетелите. Може и за добро да е било, ама не съм много сигурна.  Grinning
newsm10
Виж целия пост
# 35
  Да, за скромността и почтителността можем да си стиснем ръцете. Но това не е въпрос на морал, а на добри маниери.
Виж целия пост
# 36
И аз ще им кажа на живеещите без брак, че не постъпват добре. И какво им пречи да се оженят?

С какво се променят нещата, като напълнят гушите на няколко попа?
Виж целия пост
# 37
Плач по загубения еснафски рай. Sad

 Ама тоя морал беше много гаден. С всички там тия - парясница, копеле, дете на разведени родители, развалено момиче и прочие...
  Не, мерси.


И аз ще им кажа на живеещите без брак, че не постъпват добре. И какво им пречи да се оженят?

 Ти нали си се оженила?

Да. Женена съм.

А сегашните думички к.ва, пе.ер.ас, кучка, кифла те кефят, така ли?
Виж целия пост
# 38
Плач по загубения еснафски рай. Sad

 Ама тоя морал беше много гаден. С всички там тия - парясница, копеле, дете на разведени родители, развалено момиче и прочие...
  Не, мерси.
Минало нерадостно - бъдеще неясно. Кво да правим. Съдба.  Grinning
Виж целия пост
# 39
И аз ще им кажа на живеещите без брак, че не постъпват добре. И какво им пречи да се оженят?

Благодаря за отговора.
А сега, моля да отговориш и на въпроса ми какво ще направиш, ако пияницата и побойникът са синът ти или съпругът ти. Защо ще ги изолираш вместо да им помогнеш?
Виж целия пост
# 40
По начина, по който е зададена, темата не е за хора, живеещи на семейни начала. Те не са "християнски семейства" по смисъла, който се влага в този израз, а?
Само за сключили църковен брак е.

Другите явно не си възпитават децата в ценности и морал, а?  ooooh!

ПП: християнски ли са семействата с църковен брак, в които мъжът пие и бие жената и децата? Там какви ценности се възпитават?



Пияницата и побойникът са си грешници отвсякъде. Трябва да ги изолираме и да не ги подкрепяме в никакъв случай.

Аз си мислех, че на пияницата може и трябва да се помогне. Да се лекува.  Rolling Eyes Защото НЕ Е невъзможно.
Изолирането е особено християнско, хвала!

А ако въпросният побойник и пияница е твой съпруг? Или синът ти? Как ще ги изолираш? Само не казвай, че в твоето семейство това не може да се случи. Човек никога не знае.

И не отговори на въпроса ми за живеещите без брак. Моля да ми отговориш.  Peace

Ако един човек не пожелае сам да си помогне, никой, дори и най-близките не могат. Другото е борба с вятърни мелници и води до умиране от рак на млада възраст или пълна инвалидизация вследствие на побой- и то не на пияницата, а на борещия се да го спаси. Мда, става дума за моето семейство...и за много други, дето разни пияници и побойници буквално умориха жените и майките си и ВСЕ ОЩЕ се влачат сред нас.

Ако имам дъщеря, едно от нещата, които ще я науча, е да не се бори да спасява алкохолик, наркоман или побойник.
Виж целия пост
# 41
А ако дъщеря ти е такава?
Виж целия пост
# 42
Не ми липсва миналото.....
Обаче няма да ми е приятно да ме глобят, че си вкарвам детето в православен храм.
Предполагам, това е единственият случай, когато бих застанала в защита на християнството.....
То е като комунизма - прекрасна идея, която няма никакъв шанс да се случи.....Освен насила...
Виж целия пост
# 43

Да. Женена съм.

А сегашните думички к.ва, пе.ер.ас, кучка, кифла те кефят, така ли?
Цялата тема прочетох. Нищо не разбрах.  Peace  А това ме довърши.
Грубостта, нецензурираният език не изчезват със сключването на църковен брак и не се появяват поради липсата му. Ох!
Виж целия пост
# 44
Ще си кажа, че крушата не пада по-далече от дървото..за съжаление. Не знам дали ще намеря сили и смисъл да се боря...надявам се искрено да не ми се случи, преживяното до пълнолетието ми стига поне за 2 живота  Tired.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия