Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 664
  • 583
# 165
Така е вярно,
грешката е в мен, обърках старите имена с новите при покръстването и от там рооднинските връзки
Виж целия пост
# 166
Какви имена си объркала? Просто си невежа с голяма уста. ooooh!
Виж целия пост
# 167
абадонка, ти нещо бъркаш политиката и вярата! Все си мислех, че възрастният човек прави разлика между двете, но явно съм подценила положението.

Вярата може да обърне политиката.
Виж целия пост
# 168
abadonka, по-добре първо научи повече за религията, пък после я възпитавай в другите.

Кое е това, което ти знаеш, а аз не знам?
Виж целия пост
# 169
abadonka, по-добре първо научи повече за религията, пък после я възпитавай в другите.

Кое е това, което ти знаеш, а аз не знам?
Видя се колко знаеш Mr. Green
Виж целия пост
# 170
abadonka, по-добре първо научи повече за религията, пък после я възпитавай в другите.

Кое е това, което ти знаеш, а аз не знам?

Ами... подписът ти ми направи впечатление още в началото  Wink

Другото са ти го казали.
Виж целия пост
# 171
Мигито, по отношение на окултизма само да ти кажа, че той е съществувал мнооого преди появата на християнството  Wink

Поне знаеш, предполагам, кои са истинските християни. Те задължително спазват и последната буква на канона, постят, когато трябва, пречистяват се, молят се, изповядват се и пр. Ако не правят ВСИЧКО, което канонът предписва, прсто не са истински християни, а пишман такива. По мои наблюдения с тях е пълно.

И още нещо. Ти носиш ли мартеници? А елха украсяваш ли? А яйца боядисваш ли? Ако да - значи не си християнка. Защото това всичкото са ЕЗИЧЕСКИ СИМВОЛИ. Църквата може и да се е примирила с тях и да ги допуска, може да ги е приела като част отхристиянството, но всъщност са си чисто езичество.

В християнството не се гони буквата, а смисъла. Аз правя нещата не защото така са казани, а защото обичам Бога. И не, не слагам мартеници и не червя яйца, децата ми ги прибирам от тези часове в училище... Но не смятам, че това ме прави по-добра християнка от някой който го прави. Важно е отношението на сърцето и мотивите с които правиш нещата!

abadonka, ако някога си чела онази черна дебела книжка да попитам, апостолите как промениха света, дали с политика? Защо Христос не стана политически лидер, макар да искаха да го направят такъв?
Да се надяваш, че една държава ще се промени, защото решили хората да си сменят табелката на християни... това е смешно. Промяната става с променени хора, хора които осъзнават какво е направил Христос за тях, защо беше необходимо да го направи... Никъде, ама никъде в Библията не се говори да ставаме политици и да променяме света, чрез политика. Напротив говори се да променяме света чрез личен пример. Ти как ще промениш света, като си се скатала на спокойничко... Не мисля, жалко е и е гротескно. Христос стана човек, за да достигне хората, апостолите отиваха при хората и живееха техния живот, за да може да бъдат достигнати... Преди години исках да видя промяна в Родопите, дигнах се и отидох сама без ничия подкрепа... и живях живота на хората там. (това го пиша да няма, ама ква си ти ма, ти какво направи...) Това е християнството, саможертва. То не е да си гледаш животеца и крещиш призиви. Хората не се променят от призиви, те се променят от личен пример и от лични преживявания.
Желая ти да преживееш Христос, да Го познаеш, да осъзнаеш какво направи за нас и какво се очаква от теб... Hug
Виж целия пост
# 172
Ох, темата прилича на симпозиум на учените блондинки.

Виж целия пост
# 173
Аз предлагам Абадонка (Баба Донка) да си смени ника, щото сега ще дойде Сатанка (от баба Станка) и ще се наложи екзорцизъм, ще ръсим темата със светена вода.

Апропо, детето-християнче трябва ли да знае за демоните, щом църквата признава обладаването? Така де, друго си е да знаеш с кого си имаш работа. Ама-ха тези модерни деца, ще се занимават с Анонимните и ще си приписват типично демонската реплика "Ние сме легион".

Айде сега християните да кажат откъде идва тази реплика.
Виж целия пост
# 174
Ох, темата прилича на симпозиум на учените блондинки.
hahaha Joy
Нямам думи, но е така. ooooh!
Виж целия пост
# 175
Abadonka имама-коко едно и също лице ли са?
Виж целия пост
# 176
Няма бъдеще,хич го няма ......избега по чужбина.
Като се насити на спокойствието си и почва да сее раздор по нашите ширини.
ББ можеше да ни направи християни,но не ще.
ЕЙ го на - глоба ако водиш детето на църква.
Виж целия пост
# 177
Има начин, а християнското семейство не е един единствен такъв.
А бъдеще на християнството предпочитам да няма.
Виж целия пост
# 178
  А в Италия голотии няма ли?

Аз предлагам Абадонка (Баба Донка) да си смени ника, щото сега ще дойде Сатанка (от баба Станка) и ще се наложи екзорцизъм, ще ръсим темата със светена вода.

Апропо, детето-християнче трябва ли да знае за демоните, щом църквата признава обладаването? Така де, друго си е да знаеш с кого си имаш работа. Ама-ха тези модерни деца, ще се занимават с Анонимните и ще си приписват типично демонската реплика "Ние сме легион".

Айде сега християните да кажат откъде идва тази реплика.


 Не беше ли "Името ми е легион"?  И прас - в свинете.  Много ме кефи тоя момент, адски е кинематографичен.
Виж целия пост
# 179
Така е вярно,
грешката е в мен, обърках старите имена с новите при покръстването и от там рооднинските връзки
Цар Борис не беше ли изколил смелите мъже,отстояващи вярата си,заедно със семействата им?Не беше ли ослепил сина си? Sick

Прочети ми поста точно пред твоя
сина му е Симеон велики, как ще ее бил сляп Shocked
И ти на уроци по история

 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! Има и друг син, първородния, престолонаследника. Расате-Владимир. Заради него излиза от манастира, ослепява и посочва Симеон за наследник. Защото Владимир прави опит за реставрация на езичеството.
Тази тема наистина държи първенството по наивност и невежество  ooooh!
Ох, чак като пуснах поста видях, че Расате бил внук на Борис....О, съвършена простотия!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия