Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 666
  • 583
# 315
Има ли честност, морал, родолюбие? Има ли начин да възпитаме децата си както са възпитали нас, в свят без престъпност, порнография и извратености. Защо ми се струва, че българските майки не отричат, не се борят срещу всичко пошло а някак си го приемат, примиряват се и дори се опитват да го оправдаят? Има ли все още християнки в България? Ако ви има, пишете!

        Записвам се да ви следя    bouquet  и се връщам на 1 - стр. , за да ви изчета . Peace
Виж целия пост
# 316
Това в Италия не минава ли за абсолютна класика


Io Ti Vorrei Di Più
Pooh

Il sapore della tua pelle
ce l'ho sempre sulla mia bocca,
la carezza del tuo respiro
invisibile mi tocca;
Il tuo corpo lo invento mio
anche quando non mi sei addosso
ti potrei disegnare
per quel tanto che ti conosco.
Una notte tutto d'un tratto
è successo tutto e di più,
e poi ancora notte su notte
tutto ancora e sempre tu.
Ma una volta fuori dal letto
ci chiudiamo fuori dal cuore,
quando poi ci torniamo a cercare
non so mai se è amore o cos'è.
Io ti vorrei di più non te l'ho detto mai.
Io ti vorrei di più o tutto o niente.
Sento che non sei più un gioco da giocare.
Io ti vorrei di più ti voglio avere.
Fammi anche male, ma fammi capire
che cos'è che tu pensi di me.
Fare finta poi di dormire
per non dirci niente di noi,
quasi che ci fosse paura
di pretenderci di più.
E lasciarci poi andare via
senza dirci quando tornare
questa specie di salto mortale
non so mai se è amore o cos'è.
Io ti vorrei di più e te lo voglio dire.
Io ti vorrei di più ti voglio avere.
Dimmi che pure tu hai la mia stessa idea.
Io ti vorrei di più ti voglio mia.
Fammi rischiare
di dirti che è amore
e dimmi per te che cos'è.
Io ti vorrei di più e non so più aspettare.
Io ti vorrei di più che non mi basti.
Lasciati andare ci possiamo fidare
che se non è amore, cos'è?

За тези, които не говорят италиански: Вкусът на твоята кожа винаги е по устните ми, ласката на твоя дъх невидимо ме докосва... песента е един от големите хитове на Пух и от години звучи навсякъде в Италия Simple Smile

И коя е неприличната дума?
Виж целия пост
# 317

        Записвам се да ви следя    bouquet  и се връщам на 1 - стр. , за да ви изчета . Peace

Хич не ти трябва.  Mr. Green
Виж целия пост
# 318
Абадонка......Аз те разбирам...Мисля, че знам защо си пуснала тази тема и какво искаш за семейството си. Това можеш да го направиш само и единствено ти, мила....
Никоя общност или общуване с други християнски семейства /такива обикновено са фанатизирани староверци/ няма да изгради твоето християнско семейство....
Идеята на християнството е прекрасна, но тя е индивидуална задача.....Не търси съюз с други....Повярвай ми, минала съм през това...Ще се разочароваш...Въпросните типични християнски семейства/ ако изобщо визираш тях, а нямаш предвид просто едни български традиции и умилителното присъствие на лика на божията майчица във всеки дом, кандилцата по празниците, възпитанието на децата в милост, а не в жертва/ са изключително фалшиви....
Съхрани традицията, предай я на децата си и...понеже ми се струва, че България ти липсва  - идвай тук по- често ако можеш, научи ги на всичко, на което твоята баба Донка е научила теб.....
Създай с твоето сърце храма в дома си.....Не е лесно, но ти пожелавам с цялато си душа да се справиш!  bouquet

Ако ти се иска да пообщуваш със себеподобни и да поговориш за Бог - има много хора, които с радост биха си разменили с теб много думи за това.....За бог и за вярата....Също и за християнството....Само трябва да внимаваш с настояването, че това е единствената и права вяра....Това дразни дори самите християни.....

Благодаря! Хубави думи.
Никъде не съм написала, че е единствената правилна. Просто предполагах, че в България повечето хора все още са християни. Ако вече не е така, няма значение. Просто исках да го знам, за себе си.
Виж целия пост
# 319
Не, за тия три години откакто те няма в България дойдоха извънземните и сега преобладава новата раса.
Виж целия пост
# 320
Нима не може да има добри хора от други раси, с друга регилия?  ooooh!
Виж целия пост
# 321

Просто предполагах, че в България повечето хора все още са християни. Ако вече не е така...

Все още?Че аз откак се помня не са.После, след 89 стана модерно.Изпокръщаваха се под път и над път, въпреки, че не знаеха какво правят повечето.Без да са възпитавани  така, без да имат и най-малка представа..
Виж целия пост
# 322
Не, за тия три години откакто те няма в България дойдоха извънземните и сега преобладава новата раса.
Ти пък....както би казал народа:Иван Костов е виновен Mr. Green
Виж целия пост
# 323
Не, за тия три години откакто те няма в България дойдоха извънземните и сега преобладава новата раса.

Подсети ме, Трещи, пълно е с хора обсебени от календара на маите и края на света. На блога има вярващи в някаква галактическа федерация. На мен ми е странно. Те пък откъде се взеха?
Виж целия пост
# 324
Не, за тия три години откакто те няма в България дойдоха извънземните и сега преобладава новата раса.
Ти пък....както би казал народа:Иван Костов е виновен Mr. Green

А бат Бойко ще помогне  Peace
Виж целия пост
# 325
Не, за тия три години откакто те няма в България дойдоха извънземните и сега преобладава новата раса.

Подсети ме, Трещи, пълно е с хора обсебени от календара на маите и края на света. На блога има вярващи в някаква галактическа федерация. На мен ми е странно. Те пък откъде се взеха?

Кой блог? Ти нещо си се задълбала яко...
Виж целия пост
# 326
Не, за тия три години откакто те няма в България дойдоха извънземните и сега преобладава новата раса.
Ти пък....както би казал народа:Иван Костов е виновен Mr. Green

Ама нея от 3 години я няма. Предполагам, вече говори български с акцент.
Виж целия пост
# 327
Нима не може да има добри хора от други раси, с друга регилия?  ooooh!

Може, естествено. Не твърдя, че не може. Само че хората с други религии са някак обединени, а православните в България някак разединени. Защо?
Виж целия пост
# 328
Нима не може да има добри хора от други раси, с друга регилия?  ooooh!

Може, естествено. Не твърдя, че не може. Само че хората с други религии са някак обединени, а православните в България някак разединени. Защо?

Защо да сме разединени? Просто сме толерантни. Пращим от толерантност.
Изобщо не ни пука дали някой вярва в Исус, Аллах, Тангра или плеядинците.
Виж целия пост
# 329
Нима не може да има добри хора от други раси, с друга регилия?  ooooh!

Може, естествено. Не твърдя, че не може. Само че хората с други религии са някак обединени, а православните в България някак разединени. Защо?

За кое разединени? Не те разбирам, дай пример?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия