Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 666
  • 583
# 345
abadonka май смята, че е редно да се наложат християнски ценности с лек комунистически привкус. Ако може, американците да дойдат да ни помогнат силово.
Виж целия пост
# 346
Между другото – нали по едно време се говореше, че ще наложат задължителен предмет – религия в училище...Нещо такова ли иска авторката?

ох, добре че абадонка не знае за една съседна тема, в която се обсъжда девствеността! Направо ще се гътне от възмущение!  Laughing

Мръсница  Joy
Виж целия пост
# 347

Защо да сме разединени? Просто сме толерантни. Пращим от толерантност.

Изобщо не ни пука дали някой вярва в Исус, Аллах, Тангра или плеядинците.

                 Трябва да добавиш и името на Иисус  -  написано с двойно "и" . Нали ние православните го пишем с Ии ,  а католици , протестанти и т.н.  го пишат с едно .  Когато се погледне например едно евангелие , ако е печатано  Исус   означава , че примерно е издание на  някоя от Евангелските църкви . Във всички православни издания Иисус е е двойно "и" . Peace
Виж целия пост
# 348
Не, за тия три години откакто те няма в България дойдоха извънземните и сега преобладава новата раса.

Подсети ме, Трещи, пълно е с хора обсебени от календара на маите и края на света. На блога има вярващи в някаква галактическа федерация. На мен ми е странно. Те пък откъде се взеха?

Галактическа... пастафарианци има от не знам колко години вече, вие за плеядинците се хванахте.
Keep up!
Виж целия пост
# 349
Вярващите в Исус не зачитат Иисус, вярващите в Аллах не зачита ни Исус, ни Иисус...объркАх се.
Нищо възвишено и ценно не виждам във възпитание от сорта- "...мани го, мама, техния Бог, той не съществува, моли сЪ на нашия- само той е истинският" Crazy  И това в ерата на айподите, айпадите и роботите-прахосмукачки Laughing
Виж целия пост
# 350

Защо да сме разединени? Просто сме толерантни. Пращим от толерантност.

Изобщо не ни пука дали някой вярва в Исус, Аллах, Тангра или плеядинците.

                 Трябва да добавиш и името на Иисус  -  написано с двойно "и" . Нали ние православните го пишем с Ии ,  а католици , протестанти и т.н.  го пишат с едно .  Когато се погледне например едно евангелие , ако е печатано  Исус   означава , че примерно е издание на  някоя от Евангелските църкви . Във всички православни издания Иисус е е двойно "и" . Peace

За мен няма никакво значение, кой с колко И-та го пише. Нали става въпрос за един и същ човек? Crazy
Честно казано хората са разочаровани от религията най-вече заради тези глупости - кое с колко букви, па ние с три пръста се кръстим, те с два... и.т.н. Не мисля че на Бог му пука точно за това... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 351
Който не е чел Библията, може да е разочарован и от такива неща, но ако някой я прочете, няма да дочака да навлиза в църковни канони, че да се разочарова  Mr. Green
Аз имам чувството, че християнството е оцеляло толкова векове само защото народът е бил неграмотен и въобще никой не е разбирал какво пише в таз пуста Библия. Да не говорим, че покръстването не е било сред най-милосърдните актове, така че и голям избор не са имали...
Виж целия пост
# 352
Аз съм я чела преразказана за деца. Laughing
В интерес на истината Библията се състои от четири Евангелия, които са били одобрени от Църквата преди н'амси колко години. Т.е. имало е повече Евангелия, но явно са отсети тези, които са допадали властимащите. Отделно,  от толкова преводи и преписвания нищо чудно оригиналния смисъл да се е изкривил.
Виж целия пост
# 353
Синът ми преди години реши да я чете...
Реакцията му беше:Леле,тук само овце и жени.Но кой на кой са не е ясно  Mr. Green
Виж целия пост
# 354
В преразказаните за деца сигурно тактично са пропуснали моментите с изнасилвания, робство, издевателства над жени и принизяването им до рало и магаре. Има няколко истории с драматични смърти на жени, без да са виновни с нищо и третирането им като парцал е много добре илюстрирано, че да е обект на различни тълкования. Така че не е до превода и не е до редакциите, такова си е съдържанието Simple Smile По Божия воля.

П.П. Има една история за един тип, който нощувайки в друг град с жена си, бил нападнат от банда мародери, желаещи да го изнасилят. Той най-добронамерено им тикнал жената, за да си спаси задника (буквално), след което се прибрал. По изгрев слънце мародерите я оставили и си тръгнали. Тя се добрала до вратата на къщата, но се свлякла на прага и умряла от мъченията, на които била подложена. Понеже не се върнала, мъжът на сутринта решил да си ходи без нея. Стегнал се и тръгнал, отворил вратата и я забелязал на прага. Реакцията му е много показателна. Заповядал й да стане, но тя не се подчинила. Тцтцтц, каква безсрамница. Той я натоварил на магарето и после нарязал трупа на парчета, но това няма да ви го разказвам.
Мисълта ми беше, че Библията е просто извор на морал и искрящ пример за благочестивост, от която направо можеш да ослепееш.
Просто като чуя "християнски добродетели" и се чудя дали този, който иска да живее според тях просто не знае за какво става дума или е обикновен извратеняк.
Виж целия пост
# 355
Синът ми преди години реши да я чете...
Реакцията му беше:Леле,тук само овце и жени.Но кой на кой са не е ясно  Mr. Green

Да не е попаднал на историята на Яков?  Mr. Green Там наистина не могат да се разберат по въпросите за овците и жените.

Ако беше отворил първо на Песен на песните, можеше и да му хареса.  Mr. Green
Виж целия пост
# 356

П.П. Има една история за един тип, .......................

И какъв е смисълът на тази история? Има ли някаква поука или е пример за поведение? Thinking
Виж целия пост
# 357


За мен няма никакво значение, кой с колко И-та го пише. Нали става въпрос за един и същ човек? Crazy
Честно казано хората са разочаровани от религията най-вече заради тези глупости - кое с колко букви, па ние с три пръста се кръстим, те с два... и.т.н. Не мисля че на Бог му пука точно за това... Rolling Eyes

              Хексе  ....     Иисус е един , ама мъжете духовници мноооого и на много от тях им се искало през вековете , че и до  наши дни -  както се казва : "да водят бащина дружина"
      Много мъже  ....   много учения  ...   много църкви  и всеки претендира , че най правилно тълкува и спазва божието учение и божиите заповеди . Peace


Аз имам чувството, че християнството е оцеляло толкова векове само защото народът е бил неграмотен и въобще никой не е разбирал какво пише в таз пуста Библия.

     adi_27....     Ти уби мила  "коня"  с тази мисъл  . Българите имаме азбука и славянска писменост от далечната 855 година - това е 9-ти век.   В едни книги пише :   Приема се, че тя е 855-а по сведенията на Черноризец Храбър в неговото “Сказание за буквите”.
Някак не върви да казваш , че народа тоест българския е бил неграмотен . Peace
Оцелели сме , защото казано простичко ние сме Божият народ . Нас не може да ни няма , както и да звучи това . И който както иска да го оспорва . Peace
Виж целия пост
# 358
Синът ми преди години реши да я чете...
Реакцията му беше:Леле,тук само овце и жени.Но кой на кой са не е ясно  Mr. Green

Да не е попаднал на историята на Яков?  Mr. Green Там наистина не могат да се разберат по въпросите за овците и жените.

Ако беше отворил първо на Песен на песните, можеше и да му хареса.  Mr. Green
Знам ли....но го видях после да чете Декамерон.

Май трябва да спрем,а?
Виж целия пост
# 359
Оцелели сме , защото казано простичко ние сме Божият народ . Нас не може да ни няма , както и да звучи това . И който както иска да го оспорва . Peace

 #Silly
А сърбите? Австралийските аборигени? Малдивците? Китайците?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия