Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 664
  • 583
# 375
Aбадонка,в последните дни отнесе много критики и подигравки.Не съм много съгласна с твоите схващания,но ти съчувствам за това,че вкупом те нападнахме,сигурно се чувстваш ужасно  Hug.Дали постави неправилно въпроса си,дали ние не сме толкова толерантни колкото твърдим, не знам.Сигурна съм,че ще намериш хора мислещи като теб.Потърси в християнските форуми,има много такива.Всяка година млади момчета и момичета завършват семинарията,те не живеят изолирано и имат поглед как съвременните условия се съчетават с религията и вярата.Има добри и мъдри свещеници, за щастие не всички са материалисти. От тях ще получиш отговорите,които са ти нужни,тук преобладава светското.Успех!
Благодаря ти ! Подигравки е отнасял и Исус. А различното мнение не ми пречи, за това поставих темата. За да поговорим, разберем, научим и осмислим. За мен имаше полза.

За семейството...
Ние все пак сме българските майки. Бъдещето поколение зависи само от нас.
Ако всяка от нас възпита децата си в морални и човешки ценности, ще се получи едно цяло добревъзпитано поколение. Ако развратът вече ни е превзел, нищо не може да се направи.
Това е.
Виж целия пост
# 376
Че какво му е лошото на разврата? Mr. Green
Виж целия пост
# 377
Че какво му е лошото на разврата? Mr. Green

Не е по- голям грях от това да се мислиш за бог.
Виж целия пост
# 378
Че какво му е лошото на разврата? Mr. Green

Не е по- голям грях от това да се мислиш за бог.
Грях?  hahaha
Виж целия пост
# 379

Не е по- голям грях от това да се мислиш за бог.


Благодаря ти ! Подигравки е отнасял и Исус.
Виж целия пост
# 380
А, тъкмо да напиша и Ники ме е изпреварила!
Виж целия пост
# 381
И мен  Mr. Green
Само че горкият Иисус изобщо не се е мислел за бог. Нито е твърдял, че е такъв. Нито изобщо е съществувал, но това е друга тема. O, wait, май е същата...
Виж целия пост
# 382
За семейството...
Ние все пак сме българските майки. Бъдещето поколение зависи само от нас.
Ако всяка от нас възпита децата си в морални и човешки ценности, ще се получи едно цяло добревъзпитано поколение.  
Това е.

 Hug  Напълно съм съгласна с теб. Малко утопично звучи, но всички /не само християните  Wink/ вярваме в доброто.
Виж целия пост
# 383

Не е по- голям грях от това да се мислиш за бог.


Благодаря ти ! Подигравки е отнасял и Исус.

Дал ни е пример как да се справяме с тях. Със смирение. Няма и дума за сравнение между Неговото съвършенство и обикновен грешен човек като мен.
Виж целия пост
# 384
Abadonka, няма да обсъждам личните си вярвания във форума, но не мога да се съглася, че правилната реакция към подигравките в реалния живот е смирение. Намирам я за точно толкова погрешна, колкото и озлобяването и безогледното тръгване "с рогата напред". Едно, заради самата "жертва", друго, заради чувството за безнаказаност, което оставя у "нападателя".
Форумната динамика е друга бира. 

Виж целия пост
# 385
Abadonka, няма да обсъждам личните си вярвания във форума, но не мога да се съглася, че правилната реакция към подигравките в реалния живот е смирение. Намирам я за точно толкова погрешна, колкото и озлобяването и безогледното тръгване "с рогата напред". Едно, заради самата "жертва", друго, заради чувството за безнаказаност, което оставя у "нападателя".
Форумната динамика е друга бира. 



Олеле, да се караме само за да е по- интересно?! Ама защо се учудвам. Не само се карат и по улиците и в къщите си и пред децата си в родината ни, а и се пребиват, и убиват.

Благодаря, че ме подсети, отдавна исках да попитам.

Карате ли се пред децата си? Смятате ли, че това е също форма на насилие? В моят дом не се повишава тон, но съм търпяла караници между родителите си и съм се чувствала ужасно. Не мисля, че детето ми трябва да търпи подобно нещо. А вие?
Виж целия пост
# 386
Абадонка, защо смяташ, че в човешките отношения има само две алтернативи - или да си траеш докато те тъпчат, или да скочиш на зъби и нокти и да се изпокараш?
Разумните възпитани хора с нормално самочувствие се разбират с нормални думи.
Виж целия пост
# 387
За мен няма по-лошо от лицемерно възпитан тон и тиха лудост. Предпочитам един здравословен скандал, дам  Crossing Arms
Виж целия пост
# 388
... Не само се карат и по улиците и в къщите си и пред децата си в родината ни, а и се пребиват, и убиват.

...

Кой това? Българите ли? Wink
Виж целия пост
# 389
Abadonka, няма да обсъждам личните си вярвания във форума, но не мога да се съглася, че правилната реакция към подигравките в реалния живот е смирение. Намирам я за точно толкова погрешна, колкото и озлобяването и безогледното тръгване "с рогата напред". Едно, заради самата "жертва", друго, заради чувството за безнаказаност, което оставя у "нападателя".
Форумната динамика е друга бира. 



Олеле, да се караме само за да е по- интересно?! Ама защо се учудвам. Не само се карат и по улиците и в къщите си и пред децата си в родината ни, а и се пребиват, и убиват.


 Shocked Как от моя пост успя да стигнеш до този извод е извън логическите ми способности да разбера.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия